حمله شدید لیبرمن به نتانیاهو
۹۰۹۲۴۸
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۸۱۵۲
حمله آویگدور لیبرمن رئیس یکی از احزاب صهیونیست به نخست وزیر این رژیم و اولین واکنش ترامپ به شکست نتانیاهو در انتخابات رژیم صهیونیستی از مهمترین اخبار فلسطین اشغالی است.

خبرگزاری مهر به نقل از النشره: آویگدور لیبرمن رئیس حزب صهیونیستی« اسرائیل خانه ما»، به دعوت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بنی گانتز رئیس حزب آبی و سفید برای تشکیل کابینه وحدت صهیونیستها واکنش نشان داد.

وی افزود: نتانیاهو به حیله سیاسی روی آورده است تا اسرائیل را به دور سوم انتخابات پیش ببرد. نتانیاهو بر چسبیدن بر کرسی قدرت اصرار دارد و به دنبال به دست آوردن اکثریت ۶۱ کرسی پارلمان است. نتانیاهو با دعوت برای تشکیل کابینه وحدت به دنبال گول زدن است و تلاش می کند که نمایندگان دیگر احزاب را به پیوستن به فراکسیون خود قانع کند.

لیبرمن گفت: اگر نتانیاهو نتواند به اهداف خود برسد در آن صورت گانتز و حزب «اسرائیل خانه ما» را مسئول شکست در تشکیل کابینه وحدت عنوان خواهد کرد و آنگاه اسرائیل را به دور سوم انتخابات خواهد کشاند.

از سوی دیگر بنی گانتز در کنفرانسی خبری از تصمیم خود برای تشکیل کابینه وحدت با نخست وزیری خود خبر داد.

این در حالی است که نتانیاهو ساعاتی قبل از گانتز برای تشکیل کابینه وحدت دعوت کرده بود اما گانتز درخواست او را نپذیرفت و اعلام کرد که مذاکرات با احزاب پیروز در انتخابات را به منظور تشکیل کابینه وحدت آغاز خواهد کرد.

بر اساس نتایج منتشر شده از ۲۲امین دوره کنست رژیم صهیونیستی، ائتلاف آبی سفید با کسب ۳۳ کرسی در رده اول و حزب لیکود با ۳۱ کرسی در رده دوم قرار گرفته است.

هیچکدام از این دو حزب به تنهایی قادر به تشکیل کابینه نخواهد بود و در نهایت مجبور به ائتلاف با دیگر احزاب دیگر خواهند بود یا اینکه باید انتخابات دوباره برگزار شود.

از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اولین واکنش به شکست بنیامین نتانیاهو در انتخابات کنست، اعلام کرد که او پس از انتخابات تماسی با نتانیاهو نداشته است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: روابط ما با اسرائیل است نه با نتانیاهو و همچنان پیگیر نتایج انتخابات خواهیم بود.

وی از هرگونه اعلام حمایت از نتانیاهو خودداری کرد.

خبر دیگر اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به سبب اوضاع سیاسی این رژیم پس از انتخابات کنست، در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شرکت نخواهد کرد.

این در حالی است که قرار بود بنیامین نتانیاهو در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرده و با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم دیدار کند.

ترامپ و نتانیاهو قرار بود در این دیدار در مورد پیمان دفاعی مشترک بین آمریکا و رژیم صهیونیستی گفتگو کنند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت اشاره کرد که دلیل عدم سفر نتانیاهو به نیویورک برای شرکت در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل این است که رئیس کمیته مرکزی انتخابات چهارشنبه آینده نتایج ۲۲امین دوره انتخابات کنست را به رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی ارائه خواهد کرد تا او در نهایت یکی از اعضای کنست را به تشکیل کابینه آینده مکلف کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج