پیونگ‌یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد
۹۰۹۳۴۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
۱۶۶۱۸
گروه تحقیقاتی آمریکایی «۳۸ شمال» که فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند در تازه ترین گزارش خود ادعا کرد بررسی هایش وجود دو تاسیسات زیر زمینی در مجتمع هسته ای «نیونگ بیون» در کره شمالی را نشان می دهد که پیشتر شناسایی نشده بودند.

ایرنا: گروه تحقیقاتی آمریکایی «۳۸ شمال» که فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند در تازه ترین گزارش خود ادعا کرد بررسی هایش وجود دو تاسیسات زیر زمینی در مجتمع هسته ای «نیونگ بیون» در کره شمالی را نشان می دهد که پیشتر شناسایی نشده بودند.

خبرگزاری یونهاپ روز جمعه گزارش کرد بنا به گزارش این گروه یکی از این تاسیسات زیرزمینی در کنار رودخانه ای واقع شده است که در سوی دیگر آن یک راکتور آزمایشی قرار دارد دسترسی به این تاسیسات زیر زمینی از طریق یک تونل جاده ای میسر است.

پیونگ‌یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد

به گفته این گروه، تاسیسات دیگر در کنار یک راکتور متروکه قرار گرفته است یک خط برق که به نظر می رسد به ورودی یک تونل متصل باشد، نشان دهنده وجود نوعی تجهیزات الکتریکی در داخل است.

گروه «۳۸ شمال» گفت نمی توان مورد استفاده این دو تاسیسات زیر زمینی را تعیین کرد.

کره شمالی در یک نشست سران با ایالات متحده آمریکا در ماه فوریه امسال (اسفند 1397) درخواست کرد که در مقابل تخریب تاسیسات هسته ای در «نیونگ بیون»، تحریم های اعمال شده بر این کشور لغو شوند دیدار مورد اشاره بدون هیچ توافقی پایان یافت، چرا که ایالات متحده آمریکا از کره شمالی خواست تاسیسات هسته ای دیگر را هم به کنار بگذارد.

از سوی دیگر پژوهشگران آمریکایی موسسه مطالعات بین المللی «میدلبری» و «پلنت لبز» که یک گرداننده خصوصی ماهواره هستند به تلویزیون دولتی ژاپن گفته اند تصاویر ماهواره ای نشان می دهد کره شمالی احتمالا در حال آماده شدن برای استقرار یک زیردریایی با توانایی پرتاب موشک های بالستیک است.

این پژوهشگران تصاویر یک کارخانه کشتی سازی در شهر بندری «سینپو» در شرق کره شمالی در سوم سپتامبر (12 شهریور 1398) را تجزیه و تحلیل کرده اند که بر اساس آن دستکم ۱۳ شی ستون مانند در امتداد یک اسکله و چند خودرو که در آن اطراف در حرکت بودند، مشاهده می شد.

در تصاویر گرفته شده در روز 12 سپتامبر (21 شهریور 1398) احداث یک سازه بزرگ دیده می شود که بین این اسکله و دریا قرار گرفته است در جدیدترین تصاویری که روز پنجشنبه برداشته شده اند این سازه دیده می شود که تقریبا تمام این اسکله را پوشانده است.

پژوهشگران یاد شده می گویند در حال حاضر، این سازه ۱۰۰ متر طول دارد که طولانی تر از سازه هایی است که کره شمالی از آنها برای ساخت زیردریایی های متداول خود استفاده می کرد.

همین پژوهشگران می گویند کره شمالی احتمالا در حال آماده شدن برای به کارگیری یک زیردریایی جدید با توانایی پرتاب موشک های بالستیک است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1398/06/30
خوب خالا که شما چنین ماهواره هلیی را دارید چگونه نمیتوانید عامل حمله به شرکت آرامکو عرعرستان را شناسایی کنید دروغگوها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج