میلان - اینتر؛ دلامادونینا با تفکرات متفاوت
۹۰۹۴۵۰
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
۱۸۰۵
خیلی‌زود در هفته چهارم سری A ایتالیا سرخابی‌های شهر میلان در شهرآورد به مصاف هم خواهند رفت.

خبرورزشی: نبرد شماره ۲۲۴ شهر میلان امشب از ساعت ۲۳:۱۵ در ورزشگاه سن‌سیرو شروع خواهد شد و بعید است کسی قبل و بعد از آن بگوید تیم‌ها برای این مسابقه جا نیفتاده بودند! مارکو جامپائولو و آنتونیو کونته هر دو برای نخستین مرتبه مربیگری در این بازی بزرگ را تجربه خواهند کرد.

میلان؛ من جای تو

حتماً مارکو جامپائولو می‌دانست شروع سختی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در انتظار خودش و تیمش خواهد بود. میلان چند سالی می‌شود که با مربیان مختلف آزمون و خطا کرده و نتوانسته حتی به تیمی که یک دهه پیش اسکودتو را برد نزدیک هم بشود. بسیاری از مربیانی که ستاره‌های پیشین میلان بودند و حتی فاکتور محبوبیت را هم داشتند، ولی حضورشان در سن‌سیرو کارساز نبود.

حالا جامپائولو آمده با تفکری متفاوت و برنامه‌ای جدید. بازیکن‌های جوانی خرید و سعی نکرد تحول بزرگی با جذب ستاره‌ها ایجاد کند. با ۳ بازی نخست میلان نمی‌توان قضاوت خاصی در مورد آن‌ها داشت. بازی اول برابر اودینزه ضعیف بودند، اما ۲ بازی بعدی برابر برشا و ورونا خوب پیش رفت، اگرچه این ۲ حریف برای میلان نباید هم چالش بزرگی ایجاد می‌کردند. نکته مثبت کلین‌شیت در ۲ بازی گذشته است.

وقتی میلان مدعی قهرمانی نیست بی‌شک بزرگ‌ترین بازی فصل همین جدال با اینتر خواهد بود. بازی حیثیتی که پیروزی در آن ادامه کار را برای مارکو راحت‌تر خواهد کرد. در واقع میلانی‌ها می‌دانند در سالیان اخیر چقدر کم اینتر را برده‌اند. فراموش نکنید از شروع فصل خیلی نگذشته و اگر میلان موفق شود اینتر را ببرد جای حریف دیرینه را در جدول خواهد گرفت.

اینتر؛ حاکم شهر و کشور

آنتونیو کونته که به ایتالیا برگشت هواداران یوونتوس انتظار نداشتند هدایت اینتر را برعهده بگیرد. در واقع پس از تورینو برای یوونتوسی‌ها، اینتر بزرگ‌ترین رقیب است. این فصل هم که داستان کورس قهرمانی خیلی زود شروع شده. یوونتوس آن‌چنان باصلابت نبوده و از طرف دیگر دُن‌آنتونیو تیم خوبی برای اینتری‌ها ساخته.

لچه، کالیاری و اودینزه را نمی‌توان حریف‌های بزرگ برای اینتر قلمداد کرد، اما نمایش‌های این تیم نشان می‌دهد مدعی قهرمانی خواهد بود. حتی بسیاری اعتقاد دارند نوار قهرمانی‌های یوونتوس را اینتر می‌تواند پاره کند، نه ناپولی. ۴ بازی آینده برای تعیین مسیر اینتر اهمیت زیادی خواهد داشت. ابتدا شهرآورد را در پیش دارند که امشب است، سپس لاتزیو رقیب‌شان خواهد بود و پس از جدال با سامپدوریا باید برابر یوونتوس قرار بگیرند. کونته تلاش کرده تیمش را زودتر آماده کند تا برای این بازی‌ها بیشترین بازدهی را داشته باشد.

اینتر در سال‌های گذشته حتی در مقاطعی که نتایج خوبی نگرفته بود هم میلان را در سری A برد. شکست‌ناپذیری‌شان در ۳ فصل گذشته گواه این ادعاست که از لحاظ روانی با شرایط بهتری به میدان نبردِ دلامادونینا خواهند آمد. نراتزوری می‌خواهد ابتدا تیم بزرگ‌تر و بالاتر در شهر میلان باشد و سپس یوونتوس را از تخت سلطنت در سرزمین چکمه پایین بکشد.

آخرین جدال

شهرآورد برگشت فصل قبل سری A دیداری پرهیجان و تماشایی شد که ۵ گل داشت. اینتر موفق شد در آن بازی ۳ بر ۲ پیروز شود. وسینو، دفرای و مارتینس گل‌های نراتزوری را زدند و باکایوکو و موساکیو هم گل‌های روسونری را به ثمر رساندند.

آمار بازی

۲۲۳) به شهرآورد شماره ۲۲۴ رسیده‌ایم. در ۲۲۳ شهرآورد قبلی ۸۰ برد سهم اینتر بوده و میلان ۷۶ بازی را برده، در حالی که ۷۶ بازی مساوی شده است.
۱۷۰) در ۱۷۰ شهرآورد سری A، اینتر ۷۲ بازی را برده و ۱۰ برد بیشتر از میلان داشته که در ۶۲ بازی به‌عنوان تیم برتر زمین را ترک کرده است. ۵۸ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.
۶) اینتر در ۶ شهرآورد اخیر از میلان نباخته و تنها باختش از ژانویه ۲۰۱۶ به بعد برابر میلان در جام‌حذفی بوده است.
۱) در ۱۰ شهرآورد آخر، میلان فقط یک بازی را موفق شده ببرد که ۴ فصل پیش بود.
۳) اینتر ۷ سال پیش رکورد ۳ بازی متوالی پیروز شدن در شهرآورد را زد و حالا فرصت دارد آن رکورد را تکرار کند.
۲) مارکو جامپائولو سرمربی جدید میلان فصل قبل همراه با سامپدوریا هر دو بازی رفت و برگشت برابر اینتر را باخت.
۱۴) بهترین گلزن تاریخ دلامادونینا آندری شوچنکو اسطوره میلان است که ۱۴ گل به ثمر رسانده.

مصدومان و محرومان

داویده کالابریا در آخرین دقیقه بازی قبلی میلان برابر ورونا کارت قرمز مستقیم گرفت و شهرآورد را از دست داد. ماتیا کالدارا هم مصدوم این تیم است. اینتر هیچ مصدوم و محرومی برای این دیدار ندارد.

ترکیب احتمالی دو تیم

میلان: دوناروما، کونتی، موساکیو، رومانیولی، رودریگس، کسیه، بیگلیا، چالهان‌اوغلو، پاکتا، سوسو و پیانتک
اینتر: هاندانوویچ، گودین، دِفرای، اشکرینیار، دِآمبروسیو، آساموا، وسینو، بروزوویچ، سنسی، لوکاکو و مارتینس

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج