کشتی دربستی و میهمانی روی دریا؛ تفریحات جدید پول‌دار‌ها
۹۱۲۷۵۸
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۷۲۹۱
بازار تور‌های دریایی این روز‌ها داغ شده است. تور‌هایی که البته قیمت‌های گزافی دارند و مخاطب‌شان پول‌دار‌ها هستند. پول‌دار‌هایی که میهمانی‌هایشان را روی دریا برگزار می‌کنند یا شب‌ها روی عرشه و در سکوت دریا ماهیگیری می‌کنند.

روزنامه شهروند - پریسا اسلام‌زاده: بازار تور‌های دریایی این روز‌ها داغ شده است. تور‌هایی که البته قیمت‌های گزافی دارند و مخاطب‌شان پولدار‌ها هستند. پولدار‌هایی که میهمانی‌هایشان را روی دریا برگزار می‌کنند یا شب‌ها روی عرشه و در سکوت دریا ماهیگیری می‌کنند.

شرکت‌های برگزار‌کننده این تور‌ها که در فضای مجازی تبلیغات پروپیمانی راه انداخته‌اند، حتی کسانی را که شنای معمولی بلد نیستند، به زیر دریا می‌برند، تا دنیای شگفت‌انگیز آن را تماشا کنند و البته شرط آن‌ها بلدبودن شنا یا غواصی نیست، شرط فقط پول است!

میهمانی روی دریا

اجاره کشتی‌های خصوصی خلیج‌فارس و برگزاری میهمانی وسط دریا یکی از تب‌های رایج این روز‌های پولدارهاست که بازارش حسابی در فضای مجازی داغ شده است.

شما می‌توانید بخشی یا تمام صندلی‌های هواپیما را برای میهمانان‌تان رزرو کنید و آن‌ها را به یک میهمانی مفصل میان آب‌های نیلگون خلیج‌فارس دعوت کنید. قیمت تور هم به تعداد میهمانان‌تان و مسافت شهرتان تا کیش بستگی دارد و البته برای هر ساعت اجاره کشتی هم باید حداقل ۳‌میلیون تومان پرداخت کنید.

کشتی دربستی ویژه پولدارها

البته این رقم فقط برای اجاره کشتی و ناخداست و اگر می‌خواهید در طول این یک ساعت یا حتی بیشتر، مراسم‌هایی مثل تولد، سالگرد ازدواج و … را داشته باشید، باید هزینه‌های جداگانه‌ای بابت سرو غذا، میوه، کیک و هر چیزی که مدنظرتان باشد، پرداخت کنید. اگر صد میهمان داشته باشید و برای هر میهمان حداقل ۴۰۰‌هزار تومان بلیت رفت و برگشت کیش رزرو کنید، تا همین جای کار هزینه‌تان حدود ۴۰‌میلیون تومان تمام می‌شود.

فرض کنید میهمانان‌تان ۵ ساعت روی آب باشند. در این‌جا حداقل هزینه اجاره کشتی ۱۵‌میلیون تومان می‌شود. چیزی حدود ۱۰‌میلیون تومان هم برای پذیرایی و خدمات در نظر بگیرید، در مجموع چیزی حدود ۷۰ – ۶۰‌میلیون تومان حداقل هزینه میهمانی‌تان روی دریا می‌شود.

ماجرای این کشتی‌های تفریحی و خصوصی که این روز‌ها حسابی بین قشر مرفه جامعه تبدیل به تبی فراگیر شده‌اند، در نوع خود جالب توجه هستند.

این کشتی‌های تفریحی فقط در جزیره کیش کرایه داده می‌شوند و سازوکار آن‌ها هم به این شکل است که شرکت‌های تفریحی که در جزیره کیش تاسیس شده‌اند، بین صاحبان کشتی‌ها و متقاضیان واسطه هستند و به صورت آنلاین و حضوری این کشتی‌ها را اجاره می‌دهند.

از شمع‌آرایی در کشتی تا ماهیگیری با موسیقی!

یکی از معروف‌ترین و لاکچری‌ترین تفریحاتی که در جزیره کیش می‌توان آن را انتخاب کرد، کرایه همین کشتی‌های تفریحی و خصوصی است. قیمت کرایه این کشتی‌ها به صورت خصوصی از ساعتی ۳‌میلیون تومان آغاز می‌شود و شما در یک کشتی ساکن می‌شوید که امکاناتش ممکن است از امکانات خانه‌تان هم کامل‌تر باشد. این کشتی‌های خصوصی معمولا از امکاناتی مثل اتاق‌خواب، آشپزخانه دارای مایکروفر، گاز، یخچال، سینک ظرفشویی و میز و مبلمان ناهارخوری، سرویس بهداشتی، سالن نشیمن، سکوی شیرجه و ماهیگیری، عرشه طبقه بالا با مبلمان و میز برخوردار هستند.

این کشتی‌ها از تمام امکانات ایمنی مثل جلیقه و حلقه‌های نجات، بی‌سیم و مکان‌یاب ماهواره‌ای برخوردار هستند و کرایه‌کننده کشتی حتی می‌تواند مکان و جهت حرکت را هم انتخاب کرده و آن را به اطلاع ناخدا برساند.

هزینه شمع‌آرایی برای سالن نشیمن یا اتاق خواب حدود یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان، گل‌آرایی برای یک اتاق ۲‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان و میوه‌آرایی بین یک و نیم‌میلیون تا ۳‌میلیون تومان می‌شود. اگر تمایل به پخش موسیقی زنده روی عرشه کشتی داشته باشید هم ما می‌توانیم به شما گروه پیشنهاد دهیم که برای اجرای یک ساعت موسیقی زنده بین ۲ تا ۳‌میلیون تومان دستمزد می‌گیرند.

این کشتی‌ها ظاهری بسیار لوکس و جذاب دارند و حتی در آن‌ها می‌توان مراسم‌های مختلف مثل سورپرایز، جشن تولد، عروسی، سالگرد یا هر مناسبت دیگری را برگزار کرد. امکان گل‌آرایی، تهیه وعده غذایی، میان‌وعده، میوه‌آرایی، شمع‌آرایی، تزیینات با بادکنک، کیک تولد، فینگرفود یا هر نوع امکاناتی که مدنظر داشته باشید، وجود دارد که البته هزینه این خدمات کاملا مجزا از کرایه کشتی است.

کشتی دربستی ویژه پولدارها

جالب است بدانید در این کشتی‌های لوکس تفریحی امکاناتی مثل سکوی دایو (شیرجه) و ماهیگیری نیز پیش‌بینی شده، حتی می‌توانید بخت و اقبال‌تان برای ماهیگیری را هم در این کشتی‌های تفریحی و لوکس امتحان کنید. اگر به پخش موسیقی زنده هم علاقه دارید، می‌توانید از شرکتی که اقدام به خرید بلیت کرده‌اید، بخواهید این امکانات را برایتان فراهم کنند که البته باید هزینه‌ای میلیونی برای چنین خدماتی پرداخت کنید.

وقتی از مسئول پذیرش شرکتی که برای گرفتن این اطلاعات با آن تماس گرفته‌ام، می‌پرسم هزینه تفریح یک ساعته با این کشتی‌ها به همراه سرو غذا و خدماتی مثل شمع آرایی، بادکنک‌آرایی و پخش موسیقی زنده چقدر می‌شود، پاسخ می‌دهد: «همه چیز بستگی به انتخاب شما دارد. هزینه شمع‌آرایی برای سالن نشیمن یا اتاق خواب حدود یک‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان، گل‌آرایی برای یک اتاق ۲‌میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان و میوه‌آرایی بین یک و نیم‌میلیون تا ۳‌میلیون تومان می‌شود.

اگر تمایل به پخش موسیقی زنده روی عرشه کشتی داشته باشید هم ما می‌توانیم به شما گروه پیشنهاد دهیم که برای اجرای یک ساعت موسیقی زنده بین ۲ تا ۳‌میلیون تومان دستمزد می‌گیرند و اگر هم خودتان بخواهید گروه یا فرد مورد نظرتان را انتخاب کنید، ما فقط حدود یک‌میلیون تومان بابت استفاده از امکانات کشتی از شما پول می‌گیریم. سفارش کیک، غذا و بقیه موارد هم اگر بخواهید می‌توانید خودتان تهیه کنید، اگر هم نه که ما به انتخاب شما سفارش می‌دهیم و هزینه را از خودتان می‌گیریم.»

با این شرایط با یک حساب سرانگشتی به این نتیجه می‌رسیم که حدود ۳ ساعت تفریح در کشتی‌های خصوصی با خدماتی مثل شمع‌آرایی و گل‌آرایی و غذا و کیک و بقیه موارد حتی می‌تواند تا ۲۰‌میلیون تومان برایتان آب بخورد!

کشتی دربستی و میهمانی روی دریا؛ تفریحات جدید پول‌دار‌ها

دنیای زیرآب برای غواص‌های غیرحرفه‌ای

علاوه بر کشتی‌های تفریحی خصوصی که می‌توانید در جزیره کیش آن‌ها را اجاره کنید، قایق‌های لوکس و تفریحی هم هستند که البته خصوصی نیستند، اما می‌توان آن‌ها را هم جزو تفریحات لاکچری در جزیره کیش معرفی کرد. این قایق‌ها امکاناتی مثل وسایل ماهیگیری و غواصی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و گشت‌های دریایی هم دارند.

جت اسکی

هزینه این قایق‌ها از ساعتی یک‌میلیون تومان است که بسته به نوع قایق و امکانات آن‌ها قیمت‌ها بالاتر هم می‌رود، اما قیمت ورودیه به همراه یک ساعت گشت‌وگذار با این قایق‌ها از یک‌میلیون تومان آغاز می‌شود.

اگر هم بخواهید به صورت اختصاصی و انفرادی در آب‌های خلیج‌فارس غواصی کنید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰‌هزار تومان برای هر ساعت این تفریح هیجان‌انگیز را انتخاب کنید. شرکت‌های تفریحی وسایل غواصی و تجهیزات و امکانات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند. این شرکت‌ها به شما پیشنهاد فیلمبرداری و عکسبرداری هنگام غواصی را هم می‌دهند که هزینه هر ساعت فیلمبرداری و عکسبرداری از این تفریح لاکچری ساعتی ۵۰ تا ۱۰۰‌هزار تومان است.

اسکوتر دریایی

کشتی دربستی ویژه پولدارها

اسکوتر دریایی هم یکی دیگر از تفریحات لاکچری در آب‌های خلیج‌فارس است. شرکت‌های تفریحی که این روز‌ها یکی پس از دیگری در جزیره کیش تاسیس می‌شوند، با تبلیغات فراوان و ادعای این‌که بهترین لحظات تفریحی را برای مسافران جزیره فراهم می‌کنند، در رقابت با همدیگر هستند، تا بیشترین مشتری را داشته باشند. یکی دیگر از تفریحات گرانقیمت و ویژه که تازگی‌ها در کیش مد شده و طرفداران زیادی دارد، استفاده از اسکوتر دریایی است.

اسکوتر زیر دریایی، دستگاهی است که بدون نیاز به تجربه غواصی حمل وسایل غواصی یا گواهینامه‌های حرفه‌ای مربوطه می‌توانید به اعماق دریای نیلگون کیش رفته و از دنیای رنگارنگ شگفتی‌های زیر آب لذت ببرید. هزینه استفاده از این دستگاه برای یک تور یک ساعته، درحال حاضر ۲۰۰‌هزار تومان است که البته اگر بخواهید به اعماق آب بروید یا مسافت‌های دورتری را تجربه کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

گشت شبانه با کشتی‌ها

گشت تفریحی شبانه با کشتی در خلیج‌فارس در ساعات پایانی شب آغاز می‌شود و تا پاسی از شب هم ادامه دارد. این کشتی‌های شبانه با آپشن‌هایی مثل گشت‌های دریایی آکواریومی، پخش موسیقی زنده و بازدید از سایت ماهی‌های آکواریومی یا سایت لاک‌پشت‌ها ازجمله آپشن‌های این کشتی‌ها هستند که البته آپشن‌های دیگر هم قیمت‌های بلیت این کشتی را افزایش می‌دهد. بلیت این کشتی‌ها از ساعتی ۱۵۰‌هزار تومان آغاز می‌شود و همان‌طور که گفتیم بسته به امکانات و ساعتی که بخواهید در کشتی حضور داشته باشید، قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/07/08
عدالت موج میزنه! بعد این ها یارانه هم میگیرند؟
پاسخ ها
۱۳....................
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
یارانه ن
ول مال مردم خورای خوبی هستن
بلاخره تا ی حدی پولدار بودن عادیه
ول از ی جایی ک رد شه
میشه دزدی
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1398/07/08
اینهمه علامت تعجب جلوی هر رقمی لازم نبود که، پولهایی که بعضیا درمیارن این مدلی باید خرج شه دیگه. مشکل اینجاست که دیگه تو این مملکت پول بیشتر از راههای آنچنانی درمیاد تا لیاقت و مهارت آدمها، ولی همینه که هست متاسفانه!!!
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/07/08
بابا به خدا من قسم میخورم اینا همش دروغه محض اون پولدارا که من میبینم یه قرون خرج کسی نمیکنن اگر میخواستن بکنن که پولدار نمیشدن ما خودمون وضع مالی متوسطی داریم و کل فامیلمون وضع مالی توپی دارن منتها موقع کادو دادن و مهمونی که میشه ما خیلی بیشتر از اونایی که پولدارن خرج میکنیم اینو با چشم خودم دیدم و مطمئنم اون پولدارا فقط و فقط خرج خودشون میکنن نه فامیلشون
پاسخ ها
۱۳....................
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
فامیلاتون متوسطن شما گدا
پولللدار ندیدی ک ببینی پول از هر چیز براشون بی ارزش تره
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
پولدار داریم تا پولدار
اولد مانی ها یا همون اصل و نسب دارها و اونها ک ثروتشون از زحمت کشیه همیشه تریپ "نداری" هستن.
اما نیو مانی ها یا تازه ب دوران رسیده ها کشته ی نمایش دادن پول باد آورده شون هستن
این کارا مال اونهاس
United States
10:18 - 1398/07/08
پول های باد اورده که البته باد هم میبرد ما که نداریم بریم لا اقل اینا برن یه عده تی هم ازبغل اینابه نون برسن به هر حال کار افرینی هم میشه باز هم برای پولدارترها
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/07/08
این همه تناقض رو چطور پاسخگو هستید؟؟؟
یادتونه روزهای اول چطور آتشین و حماسی شعار عدالت خواهی احقاق حقوق کارگر حمایت از مظلوم و مستضعف مبارزه با نمادهای سرمایه داری اجرای عدالت اجتماعی از بین بردن فاصله طبقاتی رفع تبعیض می دادید؟؟؟
شما هم که وقتی ترنج به دستتون دادن دستتون رو بریدید
ممنونم برترینها که صدای مایی و نترس که فقط باید از خداوند توانای بی شریک ترسید و روز حسابش
پاسخ ها
۱۳....................
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
خداااااااا
خداااااا
دلم می خواد فقط دااااد بزنم
دلم ی جو عدالت می خواد
دلم ی بار سینما رفتن می خواد بدون دغدغه
دل منم ی خونه میخواد تو بالاشهر
هر روز سگ دو بزن
بعد هیچی
مملکت ما مال کسایی ک نمی دوند
اونایی ک تو حرکتن نمی فهمن هیچ مقصدی در انتظارشون نیس
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/07/08
اه واقعا اعصابم به هم ریختا.یعنی چی؟چرا ماها نمیتونیم یه تفریح ساده داشته باشیم بعد بعضیا اینجوری عشق میکنن
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/07/08
ماهیچ مانگاه
ما کجا اینها کجا
زندگی حکایت عجیبی شده
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/07/08
من تفریحات کیش رو دارم..چون ماه عسلم اونجا بود..عالیییبی
ی بار هزینه کردن می ارزه
پاسخ ها
۱۳....................
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
خوب پز دادی آفرین
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/07/08
برای اینها پول خُرده. اگر تفریحات سالم توی کشور خودمون رو استفاده کنند بهتره تا برن توی کشورهای دیگه بریزن توی حلقوم خارجیها
پاسخ ها
۱۳....................
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
مرسی عالی بود
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/07/08
اصلا هم خوش نميگذره من يه بار سوار كشتي شدم از اولش تا اخر گلاب به روتون استفراغ كردم
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/07/08
ای خداااااااا
حالا من هر ماه سر اینکه یارانه مال کی باشه دعوا دارم
France
02:00 - 1398/07/11
چقدر پولدار بودن خوبه میشه هرکاری که میخوای و حتی به نظر دیگران غیرممکنه انجام بدی.خوش به حالشون دغدغه نون شب و ترس از آینده و بدهکاری ندارن.
France
02:01 - 1398/07/11
چقدر پولدار بودن خوبه میشه هرکاری که میخوای و حتی به نظر دیگران غیرممکنه انجام بدی.خوش به حالشون دغدغه نون شب و ترس از آینده و بدهکاری ندارن.
France
02:01 - 1398/07/11
چقدر پولدار بودن خوبه میشه هرکاری که میخوای و حتی به نظر دیگران غیرممکنه انجام بدی.خوش به حالشون دغدغه نون شب و ترس از آینده و بدهکاری ندارن.
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/09/12
خیلیم خوبه، نوش جونشون پولشو دارن دارن لذت میبرن از پولشون. اینهمه دیدمون نسبت به پولدارا بد نباشه، همشون پولشونو از راه خلاف بدست نیاوردن خیلیاشون با کار و زحمت بدستش اوردن الانم حقشونه که اینجوری خرجش کنن.
منی که دارم این حرف رو میزنم پول همچین خرجایو ندارم در اصل بیکارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج