کیفیتِ بنزین هیچ مشکلی ندارد
۹۱۳۶۲۲
۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
۷۸۹۸ 
رئیس سازمان ملی استاندارد خبر داد:
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: کیفیت بنزین هیچ مشکلی ندارد و گزارش‌های سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت صحت آزمایش‌ها را تأیید می‌کند.

خبرگزاری مهر: نیره پیروزبخت امروز سه شنبه ۹ مهر ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: مطابق با قانون هوای پاک، مسئولیت سنجش کیفیت بنزین با سازمان حفاظت محیط زیست است و سازمان ملی استاندارد براساس قانون به عنوان همکار وارد پروسه سنجش کیفیت بنزین می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: این همکاری در قالب قانون وجود دارد ولی براساس تقسیم کار، سازمان محیط زیست باید مرجعیت تأیید کیفیت بنزین را اعلام کند.

کیفیتِ بنزین هیچ مشکلی ندارد

به گفته وی، سازمان ملی استاندارد هنوز اطلاعات منتشر شده از سوی برخی آزمایشگاه ها در مورد عدم وجود کیفیت بنزین را دریافت نکرده چرا که تنها سه آزمایشگاه مورد تأیید ما است. به این معنا که پژوهشگاه استاندارد متعلق به سازمان ملی استاندارد، آزمایشگاه ما در استان هرمزگان و آزمایشگاه مرتبط با پژوهشگاه صنعت نفت کار کنترل و پایش کیفیت بنزین را انجام می دهند.

پیروز بخت تصریح کرد: نباید فراموش کرد که نحوه برگزاری آزمون نمونه‌برداری، خود نمونه و ظرف نمونه‌برداری در نمره آزمون کیفیت بنزین بسیار موثر است و باید همه شرایط را لحاظ کرد تا بتوان به صورت قاطعانه گفت که کیفیت بنزین مورد تأیید بوده یا نه.

وی افزود: در مورد بنزین حق را به وزیر نفت می دهم چرا که هر از چند گاهی موضوع عدم کیفیت بنزین مطرح می شود در حالی که سازمان ملی استاندارد ایران کاملاً تلاش کرده تا کیفیت بنزین را منطبق با استانداردها مورد سنجش قرار دهد و خود ما یکی از منتقدان کیفیت بنزین در سال ۹۲ بودیم. ضمن اینکه هوای تهران نیز بهتر شدن کیفیت بنزین را تأیید می کند.

ماجرای اختلاط گندم چه بود؟

پیروزبخت در ادامه با بیان اینکه بر مبنای استانداردهای ملی، تولیدات داخلی و واردات را کنترل می کنیم، اظهار داشت: واردات را به سبب مقررات خاص خود پیش خواهیم برد ولی اختلاف براساس ضوابط فنی با وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اختلاط گندم وجود دارد که منجر به گله مندی دست اندرکاران شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: تاکنون تغییری در استانداردهای مرتبط با اختلاط گندم رخ نداده و البته باید الک دو در ۲۰ برای گندم استفاده شود. این درشرایطی است که در استانداردهای جدید کدکس بین المللی غذایی و کشاورزی، این استانداردها سخت گیرانه تر شده است.

وی همچنین خبر داد: سازمان ملی استاندارد با تمرکز بر کیفیت محموله‌های وارداتی، طی ماههای گذشته از واردات ۲۰ محموله وارداتی به کشور که عمدتا مواد غذایی بود، جلوگیری کرده است.

استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی، با بیان اینکه مطابق مصوبه شورای عالی استاندارد در ۲۶ اسفند پارسال، مقرر شد این سازمان برنامه های خودروسازان در زمینه این استانداردها را دریافت کند، گفت: قرار است تا همراه با برنامه های وزارت صنعت، گزارشی برای شورای عالی استاندارد تنظیم شود.

وی ادامه داد:‌ این شورا تا یک ماه آینده تشکیل جلسه خواهد داد و پس از آن مطابق تصمیم شورا مشخص خواهد شد که چه خودرو یا خودروهایی باید از چرخه تولید حذف شوند؛ اما از آنجایی که به دلیل تحریم ها، مشکلاتی در تهیه برخی مواد و قطعات و اجرای برخی استانداردها وجود دارد، چرخه خروج خودروها از خط تولید نیز به‌تدریج اتفاق خواهد افتاد.

پیروزبخت گفت: مطابق آمارها، خطای انسانی ۷۰ درصد دلیل تصادفات رانندگی را تشکیل می دهد، ۲۳ درصد سهم استاندارد نبودن جاده ها است و تنها هفت درصد به استاندارد نبودن خودروها بر می گردد؛ بر این اساس ابتدا باید در زمینه رانندگی افراد فرهنگ سازی شود؛ ضمن اینکه در کمیسیون ایمنی راه ها، مدام روی موضوع استاندارد جاده ها بحث می شود و مسئولیت آن با وزارت راه و شهرسازی است، استانداردهایی در این زمینه تدوین شده، وزرات راه ملزم به رعایت آنهاست و سازمان استاندارد هم نظارت عالی بر رعایت آنها دارد.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/07/09
کی میگه ماست من ترشه؟؟؟
اگر تو تعریف نکنی کی تعریف کنه
البته بیراه هم نمیگی ایراد از بنزین نیست ایراد ماشینامونه که به این بنزین فول با کیفیت عادت ندارن
پاسخ ها
@@ یا حسین @@
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
خانم چرا فیلم بازی میکنید
طبق آزمایش های انجام شده بنزین یورو ۴ ابی رنگ است که قبل این گونه بود
ولی در حال حاضر بنزین ها بخاطر گوگرد زیاد زرد زرد است
پس اول تحقیق بعد سخنرونی
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/07/09
اگه مثل پینوکیو با دروغ دماغ بزرک میشد هیچ مسئولی بی نسیب نمیشد
-
15:22 - 1398/07/09
حضرت عباس به حواله تون اگه دروغ بگین... امیدوارم اگه سرار مشگل ساز باشه اول سر عزیزان خودتون بیاره
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1398/07/09
برو با با این همه دورغ نگو توهم از دولتیها طرفداری میکنی.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
آخه پشت این بنزین ابتکاروشوهرش
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/07/09
تو از بنزین چه میفهمی؟ پس الودگی هوا از کجاست نادون؟!
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/07/09
شما متخصص ریه هستین یا تحقیق میدانی کردی مثل بیمارستان مسیح ببینی وضع ریه مردم چه خبره لطف کن باجون مردم بیشتر از این بازی نکنید
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1398/07/09
یاد خانم ابتکار افتادم اونم چون شوهرش از چین بنزین بی کیفیت وارد میکرد این خانم هم میگفت بنزین ها دارای استاندارد یورو 4 است ولی وقتی میرفتی بیرون زندگیت با سرفه و سرگیجه و سردرد همراه بود اینا بلدن کی رو کجا سر کار و سرپست مسولیت قرار بدن یه مشت دروغگو و دزد و رانت و رشوه بگیر نمایندگان مجلس هم فقط تو خونشون پولهای رشوه و رانت رو نگهداری میکنند اونم با ارز خارجی و طلا و مقدار کمی پول نقد مثلا 400 میلیون تومان
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/07/10
کی میگه ماست من ترشه؟؟؟
اگر تو تعریف نکنی کی تعریف کنه
البته بیراه هم نمیگی ایراد از بنزین نیست ایراد ماشینامونه که به این بنزین فول با کیفیت عادت ندارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج