دکوراسیون گرم و صمیمی
۹۱۳۷
۱۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۴
۲۲۱۸۸ 
خانه‌ يك دوست
در ميان هياهو و شلوغي شهر تهران، به دعوت يكي از مخاطبان كه در رشته هنر تحصيل كرده و تدريس مي‌كند، به خانه‌ گرم و صميمي او رفتيم. در بازديد از خانه‌ اين دوست، ما را همراهي كنيد تا بتوانيد از سبك دكوراسيون اين خانه ايده‌هاي كاربردي بگيريد.

برترین مجله اینترنتی ایران


در ميان هياهو و شلوغي شهر تهران، به دعوت يكي از مخاطبان كه در رشته هنر تحصيل كرده و تدريس مي‌كند، به خانه‌ گرم و صميمي او رفتيم. در بازديد از خانه‌ اين دوست، ما را همراهي كنيد تا بتوانيد از سبك دكوراسيون اين خانه ايده‌هاي كاربردي بگيريد.


سبك دكوراسيون اين خانه تلفيقي از سبك سنتي و مدرن است. طراحي فضاي منزل اين دوست هنرمند، چندين ماه زمان برده است. اكثر طرح‌ها و مواد به‌كار رفته در اين فضا، تمي فرانسوي دارند. براي پوشش ديوارها از پارچه‌ تركيه‌اي ضد‌آب و ضد‌چربي استفاده شده كه آب به سرعت از روي آن تبخير شده و لكه چربي نيز با يك پارچه‌ نم‌دار به‌راحتي از روي آن پاك مي‌شود.

اين ديوار‌پوش‌ها با پشم‌شيشه زيرسازي شده است. اين كار علاوه بر عايق كردن ديوار در برابر صوت و حرارت، خاصيت ضدآب بودن نيز به اين ديوار‌پوش بخشيده است.

نقاشي سقف كه با رنگ‌هاي انگليسي و مواد پتينه‌ فرانسوي كار شده است، پنج ماه طول كشيده و كاملا قابل شست‌وشو است.

رنگ‌هاي كار شده در سقف، هارموني مناسبي با رنگ ديوارها و مبلمان به كار رفته در فضا دارد.

كنجي براي پذيرايي از ميهمان


اين كنج تلفيقي از عناصر با سبك‌هاي متفاوت است. سبك مدرن مبلمان حصيري با تم رنگي خنثي، با كوسن‌ و روميزي دست‌دوزي شده به سبك سنتي و تم رنگي گرم، تركيب مناسبي به‌وجود آورده است.

گنجه‌ ايتاليايي كه در كنج استفاده شده، قدمتي 110 ساله دارد، قرار‌گرفتن اين گنجه در كنج، تيزي گوشه‌ ديوار را پنهان كرده و انرژي منفي گوشه‌ تيز اين كنج را خنثي مي‌كند.

تكرار رنگ نقره‌اي در عناصر مختلف از قبيل ظروف نقره‌كاري اصفهان، ظرف نقره‌ا‌‌‌‌ي (كريس توفل) فرانسوي، رويه‌ مبلمان و رگه‌هاي نقره‌اي به‌كار رفته در پارچه روميزي و كوسن، يكپارچگي و وحدتي زيبا به دكوراسيون اين فضا بخشيده است.

البته به عقيده كارشناسان «منزل»، پوشش همه‌ ديوارها با ديوارپوش‌هايي به رنگ قرمز تاثير منفي روي فضا دارد و بهتر بود قسمتي از ديوارها با رنگ‌هاي خنثي رنگ‌آميزي مي‌شد.

 

شومينه‌اي گرم

فضاي جلوي شومينه با قراردادن مبلي كرم رنگ و المان‌ها و مجسمه‌هاي تايلندي و تابلوي نقش‌برجسته كار مرحوم اخوت با تمي خاكي، در هم‌جواري ديوارهايي با تم قرمز فضايي گيرا و دلپذير به‌وجود آورده است.


اتاقي دنج براي تماشاي تلويزيون

رنگ‌ شاد و رنگين‌كماني مبلمان در برخورد با نور طبيعي، فضاي دنجي را براي اين اتاق خلق كرده‌است. رنگ‌هاي به‌كار رفته در اين فضا الهام گرفته از طبيعت هستند.

استفاده از پارچه‌هاي بافت‌دار حس زندگي را به اين فضا بخشيده است.

لم دادن روي اين كاناپه زردرنگ، به‌همراه كوسن‌هاي رنگي، مي‌تواند خستگي يك روز كاري را از تن بزدايد.

ميز جلوي مبلي و صندوقچه‌ استفاده شده در كنار مبل، عناصري كاملا ايراني با قدمتي پنجاه ساله هستند كه تركيب خوبي با المان‌ها و عناصر ديگر اتاق به‌وجود آورده‌اند.

سبك به‌كار رفته در اين فضا، تلفيقي از سبك سنتي و مدرن است.


اتاق كار در ضلع جنوبي   

با جانمايي اتاق كار در ضلع جنوبي، اين فضا از نور طبيعي بهره كامل مي‌برد. صاحب‌خانه اغلب فعاليت‌هاي كاري خود را در اين محيط انجام مي‌دهد، بنابراين به اتاقي مفرح و انرژي‌بخش نياز دارد كه استفاده از عناصري با رنگ و بافت طبيعي اين امكان را به اين فضا داده است.

به‌دليل سپري كردن زمان زياد در اين اتاق، وجود يك كاناپه براي استراحت نيم‌روز الزامي است.

نصب آينه‌اي بزرگ روي ديوار در تركيب با فرشي با تم روشن، حس وسعت را به اين فضا القا مي‌كند.


حمامي دلربا

اين حمام با پارچه‌هاي ضد آب با تمي گرم پوشانده شده كه در تركيب با شمع و صابون‌هاي معطر و آويزهاي تزئيني، به فضايي گرم و گيرا تبديل شده است.

استفاده از كشوهايي با ارتفاع بلند، فضاي ذخيره‌سازي مناسبي را براي اين حمام خلق كرده كه مي‌تواند ايده‌ مناسبي براي حمام كوچك شما باشد.

كابين دوش كره‌اي استفاده شده در اين فضا توسط دوست هنرمندمان با رنگ ويتراي نقاشي شده است.


اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
United States
15:31 - 1392/02/05
من زیاد جذب این دکور نشدم.شاید به خاطر قرمزی یکسره ی دیوارها بود.آدم همش احساس خستگی میکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج