ذوالفقاری: مرز خسروی از فردا باز می‌شود
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۱۴۵۱۰
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
۵۳۵۲
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه از فردا مرز خسروی برای تردد زائران باز می شود،گفت: از روز شنبه تردد از مرزها با برگه تردد امکان پذیر است.

ایسنا: حسین ذوالفقاری،رئیس ستاد مرکزی اربعین امشب در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به اینکه هیچ برآورد دقیقی از میزان زائران اربعین نمی توان داد، اظهار کرد: امسال ابتدا روادید رایگان شد و سپس از اول محرم تا آخر صفر روادید لغو شد و همین مساله موجب افزایش تعداد زائران می شود. تا الان حدود دو میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند ولی تعداد زائران بین سه تا چهار میلیون نفر تخمین زده می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بعد لغو روادید تقاضای گذرنامه افزایش یافت و چهار برابر شد. ما با عراق توافق کردیم که به جای گذرنامه، برگه تردد صادر کنیم و از روز شنبه تردد از مرز با برگه تردد هم انجام شود. باید به اطلاع زوار برسد که تردد با برگه از روز شنبه امکان پذیر است و زودتر به مرز نروند زیرا دولت عراق هم باید برای انجام امور مرزی با برگه تردد، خود را آماده کند.

ذوالفقاری همچنین ادامه داد: کسانی که درخواست گذرنامه می کنند باید تمام مدارک را تحویل دهند و نیروی انتظامی تا جایی که بتواند گذرنامه صادر می کند و اگر فرصت صدور گذرنامه کافی نبود، برگه تردد صادر می کند و گذرنامه بعدا به آدرس افراد ارسال می شود.

ذوالفقاری: مرز خسروی از فردا باز می‌شود

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه تاکنون 45هزار نفر از مرز مهران عبور کرده اند، تصریح کرد: دیشب عراق اعلام کرد به دلیل وقوع ناآرامی های بغداد، زائران از خسروی عبور نکنند تا مشکل آنها حل شود. در حال حاضر تردد در مرز مهران، شلمچه و چذابه در حال انجام است.

به هر حال ما مسوولیت داریم تا امنیت زائران را تامین کنیم البته نمی خواهیم برای حرکت زائران هم مشکل ایجاد کنیم اما تامین امنیت در داخل عراق با دولت این کشور است. وضعیت عراق از ظهر امروز رو به ثبات است. اگر دولت عراق اعلام کند مشکلی پیش آمده است، ما توجه می کنیم ولی تا الان دولت عراق و سفارت ما در بغداد مشکلی گزارش نکرده اند. فعلا تردد از مرز خسروی به‌دلیل ناآرامی در عراق انجام نمی شود. استاندار کرمانشاه الان اعلام کرد از فردا مرز خسروی باز شده و تردد زائران از این مرز انجام می شود.

ذوالفقاری درباره برنامه ریزی ها برای سهولت حمل و نقل زائران ، گفت: ما کاپوتاژ را محدود کردیم تا تردد اتوبوس ها راحت تر انجام شود. پارکینگ ها را اضافه کردیم تا افراد بتوانند با وسایل شخصی به مرز بیایند. همچنین اتوبوس برای جابجایی زائران از پارکینگ ها تا مرز در نظر گرفته ایم. برای شرایط بحرانی برای حمل و نقل هم پیش بینی لازم را داریم. اگر با تجمع زائران در مرز مواجه شدیم، زائران را در مساجد و حسینیه ها منتقل می کنیم و آنها را در این اماکن به صورت موقت مستقر می کنیم تا زائران در مرز روی زمین نمانند. امیدواریم با توزیع زمان سفر، با مشکل تردد زائران مواجه نشویم.

رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه نرخ پارکینگ ها افزایش نیافته است و اگر کسی تخلف کرد، زائران می توانند به ما گزارش بدهند، ادامه داد: ما در ستاد اربعین نرخ بیمه زائران را در این ایام کاهش داده و از 38هزار تومان به 22هزار تومان رسانده ایم در واقع ما نرخ بیمه را تعیین نکرده ایم بلکه نرخ بیمه را کاهش داده ایم.

دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور در جلسه بررسی قیمت بیمه حضور داشته اند. تعهدات بیمه را از 20کیلومتری مرز به 50کیلومتری مرز گسترش داده ایم. بیمه گران در همه بیمارستان های عراق حضور دارند.

در کنسولگری ها و موکب ها هم حضور دارند. اگر بیمه گرها هم در این اماکن نبودند زائران مدارک پزشکی خود را به ما ارائه کنند تا هزینه خود را دریافت کنند. ما هزینه بیمه را کاهش و تعهدات را افزایش داده ایم. یک ریال از بیمه برای سازمان های دولتی هزینه نمی شود. بیمه یک ضرورت است ولی اگر کسی خود را بیمه نکرد، بعدا توقعی نداشته باشد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/07/12
دروغه ..الان وزارت خارجه عراق سفیر ایران را احضار کرده
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1398/07/13
خجالت داره واقعا جون مردم به اندازه یه بزی براتون ارزش نداره، به جایی که مثل کشورای دیگه به مردمتون بگین نرید امنیت نداره، مدام نشستین تبلیغ می کنید که برید برو اول خانواده خودتو بفرست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر