سلبریتی‌های معروفی که گیاه‌خوار هستند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۱۵۰۲۸
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
۱۸۶۷۴
مدتی است که بحث گیاهخواری و وگانیسم درمیان مردم، به‌خصوص سلبریتی‌ها داغ شده است. مقالات زیادی درباره افراد معروفی که به‌تازگی به این رژیم روی آورده‌اند و از مزایای آن سخن می‌گویند، منتشر می‌شود. پیش از هرچیز بهتر است که کمی درباره تفاوت میان وگانیسم و گیاهخواری توضیح دهیم.

برترین‌ها: مدتی است که بحث گیاهخواری و وگانیسم درمیان مردم، به‌خصوص سلبریتی‌ها داغ شده است. مقالات زیادی درباره افراد معروفی که به‌تازگی به این رژیم روی آورده‌اند و از مزایای آن سخن می‌گویند، منتشر می‌شود.

عده‌ای درباره مزایای گیاهخواری و معایب گوشتخواری و سیستم‌های بیرحمانه نگهداری و پرورش حیوانات صحبت می‌کنند و عده‌ای دیگر نیز لب به انتقاد گشوده و از مشکلاتی می‌گویند که گیاهخواری برای بشر پیش می‌آورد.

پیش از هرچیز بهتر است که کمی درباره تفاوت میان وگانیسم و گیاهخواری توضیح دهیم. گیاهخواری به نوعی رژیم غذایی گفته می‌شود که در آن فرد به‌هیچ عنوان گوشت (انواع گوشت سفید و قرمز) مصرف نمی‌کند و درعوض، غذا‌های گیاهی، لبنی و صیفی‌جات و سبزیجات را جایگزین آن می‌کند.

وگانیسم به نوعی رژیم سختگیرانه گفته می‌شود که محصولات حیوانی مانند تخم‌مرغ و انواع لبنیات و روغن‌های حیوانی نیز در آن جایی ندارد. وگان‌ها معتقد هستند که سیستم نگاهداری و پرورش حیوانات برای تولید محصولات حیوانی، بسیار بیرحمانه بوده و در آن حیوانات تحت آزار و اذیت قرار می‌گیرند، بنابراین از خوردن چنین محصولاتی که نتیجه رنج حیوانات است، سرباز می‌زنند.

فلسفه گیاهخواری از دید برخی افراد، داشتن بدنی سالم‌تر و چهره‌ای زیباتر و بشاش‌تر است و عده‌ای دیگر نیز فلسفه‌شان این است که نخوردن گوشت حیوانات، باعث آرامش درونیشان می‌شود، البته بحث اخلاقی قضیه نیز همیشه در بیشتر مواقع در میان است و بسیاری از این افراد عقیده دارند که نه‌تن‌ها خوردن گوشت حیوانات، بلکه استفاده از هرگونه محصولات حیوانی مانند لبنیات، تخم‌مرغ و نیز پوست حیوانات برای تولید لباس، بیرحمانه و ضدانسانی بوده و باید قوانینی برای جلوگیری از آن‌ها وضع شود.

این افراد معمولا مخالف برگزاری هرگونه سیرک و نمایشگاه حیوانی، به‌خصوص برای حیوانات وحشی و آزاد نیز هستند.

درکل، دلیل، هرچه که باشد، وفادار ماندن به سبک زندگی گیاهخواری به‌هیچ وجه آسان نیست و افراد معروف زیادی، این سبک را امتحان کرده و پشیمان شده‌اند، ازجمله آشر، الن دجنرس، آن هتوی و حتی بیانسه و همسرش جی زی. برخی نیز این سبک را تنها برای مدت مشخصی به‌منظور لاغر شدن یا درمان بیماری خاصی انتخاب کرده‌اند.

ما در این مقاله، سلبریتی‌های معروفی را به شما معرفی می‌کنیم که سبک وگان را به‌عنوان سبک همیشگی زندگی خود انتخاب کرده‌اند.

جسیکا چستین

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

وگانیسم در خانواده این بازیگر، به‌نوعی ارثی است. مادر جسیکا یک سرآشپز وگان است، اما خود جسیکا تا سال ۲۰۰۷، تنها گیاهخوار بود. در آن زمان، جسیکا به بیماری کلسترول بالای خون و خستگی بیش‌ازحد دچار بود، بنابراین تصمیم گرفت که وگانیسم را امتحان کند.
او در اینباره می‌گوید: «من وگانیسم را امتحان کردم و بلافاصله پس از شروع این نوع رژیم، انرژی زیادی را در زندگی‌ام احساس کردم». هرچند که جسیکا به دلایل جسمانی، رژیم وگان را شروع کرده، اما دلایل اخلاقی باعث ادامه این رژیم شد. او می‌گوید: «من نمی‌خواهم هیچ حیوانی شکنجه شود. وگانیسم، اتخاذ نوعی سبک زندگی است که به‌واسطه آن بی‌رحمی از دنیا رخت برخواهد بست».


مایلی سایرس

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

مایلی سایرس در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت که وگان شود. این خواننده – بازیگر در مراسم مت‌گالای سال قبل، درباره احساسش نسبت به فشن پایدار (سبکی از فشن و مد که در آن، از مواد حیوانی استفاده نمی‌شود) چنین گفت: «من می‌خواهم پیام وگانیسم را به گوش جهانیان برسانم و بگویم که لازم نیست برای ادامه این صنعت، هیچ موجودی را شکنجه کنید». او و نامزدش، لیام همسورث، در منوی مراسمی که در سال ۲۰۱۸ گرفته بودند، غذا‌های وگان مانند ماکارونی و پنیر گیاهی و جوجه سرخ‌شده گیاهی (نوعی سیب‌زمینی سرخ‌شده با ادویه‌هایی با طعم جوجه) را جای داده بودند.


لیام همسورث

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

لیام همسورث، برادر کریس همسورث بازیگر دنیای ماورل و مجموعه فیلم سینمایی ثور و نیز همسر مایلی سایرس، به تبعیت از نامزدش، از سال ۲۰۱۵ وگان شد. او در اینباره می‌گوید: «پس از تمام اطلاعات موجود درباره سوء رفتار با حیوانات، دیگر نتوانستم گوشت بخورم و برای سلامتی خودم هم که شده، این سبک را انتخاب کردم».

البته درست است که علاقه همسر لیام به وگانیسم در تغییر سبک زندگی او بی‌تاثیر نبوده، اما خود لیام، این تغییر را بیشتر از هرکسی مدیون دوست بازیگرش، وودی هارلسون، بازیگر فصل اول سریال «کارآگاه حقیقی» می‌داند.


مگان مارکل

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

بازیگر سابق سریال «وکلا» و دوشس کنونی ساسکس و همسر نوه ملکه بریتانیا در سال ۲۰۱۶ این سبک زندگی را به‌صورت پاره‌وقت انتخاب کرده است. او در اینباره می‌گوید: «من سعی می‌کنم که در طول هفته، رژیم وگان داشته باشم و در روز‌های آخر هفته کمی انعطاف به خرج می‌دهم و کمی گوشت می‌خورم».

باید بگوییم که گیاهخوار شدن در سرزمین گوشت و پودینگ (نوعی شیرینی مخصوص دسر که از گوشت و خمیر تهیه می‌شود)، وگان شدن آسان نیست. دوشس ساسکس در فکر این است که برای تزیین دیوار‌های اتاق فرزند جدیدش از نقاشی‌ها و طرح‌های وگان استفاده کند.


آریانا گرانده

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

این خواننده جوان ایتالیایی الاصل، در سال ۲۰۱۳ خوردن گوشت و پنیر را کنار گذاشته و تاکنون به این سبک زندگی ادامه داده است. او می‌گوید: «من حیوانات را بیشتر از انسان‌ها دوست دارم و معتقدم که رژیم غذایی انسان‌ها باید کاملا برپایه گیاهی باشد، بدین ترتیب طول عمر افزایش یافته و انسان‌ها خوشحال‌تر می‌شوند».


خواکین فینیکس

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

خواکین فینیکس، بازیگر فیلم موردانتظار «جوکر» و هر پنج خواهر و برادرش وگان هستند. او می‌گوید: «من از سه سالگی تا به امروز وگان بوده‌ام. من و خانواده‌ام در یک قایق مشغول ماهیگیری بودم. وقتی یک ماهی در قلاب گیر کرد و درحال وول خوردن به گوشه قایق افتاد، ما به این مسئله فکر کردیم که برای تامین غذایمان چه کار بیرحمانه‎ای انجام می‌دهیم و تصمیم گرفتیم که وگان شویم».

فینیکس برای دو مستند مرتبط با گیاهخواری، گویندگی کرده و عضو فعال کمپین PETA، کمپینی در دفاع از حیوانات، نیز هست. اخیرا فینیکس، در نشستی با قانون‌گزاران و فعالان حقوق حیوانات در لس آنجلس، برای اعلام قانون ایالتی ممنوعیت ورود نمایشگاه‌های حیوانات وحشی به این منطقه، شرکت کرد.


وودی هارلسون

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

طرفداران وودی هارلسون می‌دانند که این بازیگر، سابقا عاشق «کربوهیدارت» بود، اما تاکنون، سه دهه از وگان شدن بازیگر مجموعه سینمایی «بازی‌های مرگبار» گذشته است.

هارلسون که کاندیدای جایزه اسکار نیز شده، از مصرف لبنیات برای بهبود وضعیت پوستش دست کشید و به گفته خودش، پس از آن چشمانش رو به حقیقت باز شد. او می‌گوید: «کم کم به این فکر افتادم که اشتباه می‌کرده‌ام. از کودکی به ما گفته‌اند که مصرف شیر برای سلامتی مفید است.

وقتی که پی بردم این توصیه، اشتباه است، با خودم فکر کردم که دیگر درمورد چه چیز‌هایی به ما دروغ گفته‌اند؟». هارلسون یک وگان اخلاقی است و این یعنی اینکه او در هیچ زمینه‌ای از محصولات حیوانی استفاده نمی‌کند.


جیمز کامرون

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

جیمز کامرون، کارگردان فیلم‌های عامه‌پسندی مانند آواتار و تایتانیک، شش سال پیش وگان شده است. کامرون و همسرش، سوزی آمیس کامرون، مستندی به تام «Game Changers» تولید کردند که در آن از مزایای وگان شدن گفته شده است.

در این مستند که در افتتاحیه جشنواره ساندنس نمایش داده شد، از مزایای رژیم گیاهی برای زندگی ورزشکاران، وزنه‌برداران و بدنسازان گفته شد. کامرون درباره تصمیمش می‌گوید: «خوردن گوشت، نه تنها ما، بلکه کل سیاره را به نابودی می‌کشاند و تاثیرات زیست‌محیطی آن نیز بسیار عظیم است».


الن پیج

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

الن پیج کانادایی از شهرتش برای ترویج زندگی گیاهخواری استفاده می‌کند. او بار‌ها و بار‌ها در رسانه‌ها درباره سیاست‌های مربوط به گیاهخواری صحبت کرده و گفته: «چرا دنیا تنها به فکر سود خودش است و کارخانه‌های گوشت و محصولات گوشتی با بیرحمی حیوانات را آماده خوردن می‌کنند و درعین حال، سبک زندگی وگانیسم را به استهزا می‌گیرند؟».


ونوس ویلیامز

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

پس از اینکه ونوس ویلیامز، تنیسور زن معروف، در سال ۲۰۱۱ متوجه نوعی سندروم خودایمنی در بدنش شد و به‌همین دلیل مجبور شد که از مسابقات U.S Open کناره‌گیری کند، تغییراتی تدریجی در رژیم غذایی‌اش ایجاد کرد تا بتواند به میادین مسابقات بازگردد. او محصولات حیوانی را از رژیم غذایی‌اش حذف کرد و از خوردن غذا‌هایی نیز که در دمای بیش از ۴۸ درجه سانتیگراد طبخ می‌شود، دست کشید.

اما از آنجا که ونوس به‌سختی تمرین می‌کند، گاهی رژیم غذایی وگان برایش کافی نبوده و ضعیف می‌شود و اعتراف می‌کند که گاهی تقلب کرده و محصولات حیوانی نیز مصرف می‎‌کند.


بندیکت کامبربچ

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

شاید بتوان بندیکت کامبربچ، بازیگر معروف انگلیسی نقش شرلوک هلمز را خوشتیپ‌ترین سلبریتی وگان سال ۲۰۱۸ دانست. او هنگام تور فیلم سینمایی انتقامجویان: پایان بازی، در چندین مصاحبه درباره سبک زندگی وگانیسم صحبت کرد.

هنگامی که یکی از خبرنگاران لندنی از او پرسید که اگر مجبور به خوردن خوراکی‌های غیرمطلوبی مانند سفیده تخم‌مرغ برای برآوردن نیاز‌های جسمانی یکی از نقش‌هایش شود، این کار را انجام می‌دهد یا خیر، او پاسخ داد: «نه، رژیم غذایی من کاملا گیاهی است».

در سال ۲۰۱۶، عکسی از بندیکت همراه با بوت‌های گیاهی و کت‌وشلواری از برند Brave GentleMan، اولین فروشگاه لباس مردانه لوکس کاملا گیاهی، برروی جلد مجله GQ چاپ شد.


الن پمپئو

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

الن پمپئو درباره شیوه زندگی‌اش بعد از وگان شدن می‌گوید که وگان بودن بسیار مفرح است و وعده‌های غذایی گیاهی نیز بسیار آسان‌تر از وعده‌های گوشتی آماده می‌شوند. او می‌گوید که مصرف سبزیجات، احساس بهتری به انسان می‎دهد.


پیتر دینکلیج

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

بازیگر سریال معروف بازی تاج و تخت، از کودکی گیاهخوار بوده و چند سال پیش نیز سبک زندگی‌اش را به وگانیسم تغییر داده است. او در اینباره می‌گوید: «تهیه غذا‌های ارگانیک سخت نیست. سوپرمارکت‌ها و رستوران‌های ارگانیک زیادی وجود دارند.

نکته جالب اینجاست که اغلب مردم فکر می‌کنند که تهیه غذا‌های ارگانیک سخت‌تر است و هزینه بیشتری دارد، اما اینگونه نیست. مواد ارگانیک، ارزان‌تر هستند و تهیه غذا با آن‌ها نیز آسان‌تر از تهیه غذا‌های گوشتی است». دینکلیج، سفیر مرکز بین المللی ضد خشونت علیه حیوانات نیز هست.


ناتالی پورتمن

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

ناتالی پورتمن در سال ۲۰۰۹ و پس از خواندن کتاب «خوردن حیوانات»، وگان شد. ناتالی، تهیه‌کنندگی و گویندگی مستندی براساس همین کتاب را که در ژوئن ۲۰۱۸ پخش شد، برعهده گرفت. او اعلام کرده که پیش از وگان شدن، گیاهخوار بوده است.


او می‌گوید: «من تا زمان وگان شدن، فکر می‌کردم که با گیاهخواری و خوردن تخم‌مرغ و لبنیات، حیوانات را نمی‌کشم، اما وقتی درباره شرایط و موقعیت حیوانات و تاثیرات زیست‌محیطی تمامی این حیوانات و نیز انتقال بیماری‌های حیوانات به انسان‌ها مطالعه کردم، باعث شد که سریعا سبک زندگی و تفکرم را تغییر دهم».


جرد لتو

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

درست است که جرد لتو در بسیاری از فیلم‌ها نقش آدم‌بد‌ها را بازی می‌کند، اما زندگی او بسیار پاک است. جرد از اوایل دهه بیست زندگی‌اش وگان شده، اما کمی قوانین وگانیسم را تغییر داده است. خود او در اینباره می‌گوید: «من یک وگان متقلب هستم. هرگز گوشت نمی‌خورم، اما اگر کسی یک کلوچه خوشمزه درست کند و به من تعارف کند، ممکن است یک گاز کوچک از آن بزنم یا اگر به آلاسکا بروم و یک ماهی سالمون از رودخانه به بیرون بپرد، احتمال دارد که آن را بخورم».


بیل کلینتون

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

بیل کلینتون، رییس‌جمهور سابق آمریکا، عاشق گوشت بود، اما پس از عمل قلب بازش در سال ۲۰۰۴ و عمل آنژیوپلاستی در سال ۲۰۱۰، تصمیم گرفت که رژیم غذایی‌اش را تغییر دهد. او در مصاحبه‌ای با CNN در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که دیگر گوشت، لبنیات، تخم‌مرغ نمی‌خورد و روغن بسیار کمی نیز مصرف می‌کند. او در اینباره گفت: «من عاشق سبزیجات، میوه، حبوبات و سایر مواد غذایی هستم که اکنون می‌خورم».


زک افرون

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

زک افرون در سال‌های اخیر با وگان شدن، تغییر بزرگی در سبک زندگی‌اش ایجاد کرده است. او در اینباره می‌گوید: وگانیسم، کاملا سیستم بدن من، مقدار انرژی‌ام و نحوه خوابم را تغییر داده و برروی ورزش و زندگی روزانه‌ام نیز تاثیر گذاشته است.


مدونا

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

رژیم غذایی مدونا بسیار بسیار دشوار و چیزی فراتر از وگانیسم است. در رژیم غذایی او خوردن گندم، تخم‌مرغ، گوشت و لبنیات ممنوع است. هدف او از رژیم گرفتن، بیشتر سلامتی بدنش و نیز حفظ ظاهر و اندامی زیباست.


رونی مارا

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

رونی مارا علاوه بر اینکه وگان است، یک فعال وگان نیز هست و به آگاه‌سازی مردم در اینباره می‌پردازد. او به کار طراحی لباس در زمینه فشن و مد گیاهی نیز مشغول است و خط تولید مخصوص به‌خود را برای مخالفان استفاده از محصولات حیوانی در طراحی لباس دارد.


کیت مارا

سلبریتی‌های معروفی که سال‌ها پیش وگان شدند!

کیت مارا نیز مانند خواهرش رونی، وگان است و می‌گوید که انتخاب او برای وگان شدن، یکی از صحیح‌ترین انتخاب‌های زندگیش است. او اخیرا به فعالیت‌های داوطلبانه درجهت حمایت از حیوانات وحشی نیز مشغول شده است.


سخن آخر

با اینکه گیاهخواری و وگانیسم در سال‌های اخیر رواج زیادی داشته، اما هنوز هم به‌طور کاملا علمی، مزایای آن اثبات نشده است، حتی برخی پزشکان معتقدند که این نوع رژیم‌های غذایی برای برخی افراد با بیماری‌های خاص بسیار مضر نیز هست؛ البته هیچکس نمی‌تواند منکر این شود که مصرف بی‌رویه گوشت، به‌خصوص گوشت قرمز، تاثیرات مخربی برروی سلامتی شخص دارد.

تعداد زیادی از افرادی که در این فهرست نام بردیم نیز در ابتدا به‌دلیل بیماری‎‌های مختلفی که بر اثر مصرف بی‌رویه محصولات حیوانی بروز پیدا کرده بود، سبک زندگی وگانیسم را انتخاب کردند. اگر شما نیز قصد روی آوردن به چنین سبکی دارید، بهتر است که پیش از هر اقدامی به پزشکی متخصص مراجعه کنید و دراینباره با او مشورت کنید.

منبع: bestlifeonline

شایسته عسگریان
انتشار یافته: 40
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
08:45 - 1398/07/14
رژیم مدونا تقریبا وگان پالئو هست. من یه مدت وگان شدم ولی متاسفانه بسیاری از چیزهایی که در خارج برای گیاهخواری معادل درست شده در کشور ما وجود نداره و این خیلی سخته، بنابراین به وجترین رضایت دادم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
گیاهخواری هیچ فایده ای نداره برای انسان و محیط زیست که ضرر هم داره
احتمال سکته قلبی در گیاه خواران بیش تره و پرورش گیاهان مثل بروکای و غیره اب بسیار زیادیییی مصرف می کنه که برای کره زمین مضره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
اتفاقا تو ایران کلی غذاهای گیاهی وجود داره.از نظر شما مرغ همسایه غازه!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
فک کردم گفتی گاو شدم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
مرغ همسایه غاز نیست اما مثلا مخمر غنی شده که برای درست کردن پنیر بکار میره و یا زایتان که برای گوشت هست و همچنین تافو اصلا نیست. بخوای پنیر گیاهی درست کنی که باید از آجیل گرون قیمت استفاده کنی
Iran (Islamic Republic of)
10:27 - 1398/07/14
احمق هستن
اگر حیوانها به عنوان موجودات زنده به حساب میان
پس گیاهان هم نباید خورد چون زنده هستند

ایده خیلی مسخره هست وگان
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
نه بابا،تو خوبی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
یعنی قشنگ مشخصه از چیزی به اسم عقل بهره نبردی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
آره! اگه به فكر موجودات زنده هستندبايد يا سنگ بخورند يا بميرند
مجید
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
عمت خوبه
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
ایا گیاهان چشم دارند ایا گیاهان بجه دارند ایا احساسات انها بیشتر مجودی است که بچه دارد
Iran (Islamic Republic of)
13:03 - 1398/07/14
من اصلا به زندگی حیوانات فکر نمی کنم! ولی از بچگی از گوشت و تخم مرغ بدم می اومد .گوشت نمی خورم ولی اب خورش می خورم یا کوکو می خورم ولی تخم مرغ نه! خوبیش اینه که الان که به حدود چهل رسیدم نه اضافه وزن دارم نه ترکیب صورتم بهم ریخته.بدیش اینه که کم خونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
اخه ترکیب صورت تو چیه که بهم بخوره یا نه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
عجوبه
Iran (Islamic Republic of)
14:03 - 1398/07/14
۱.لوییز همیلتون هم گیاهخواره۲.ادویه با طعم جوجه !!خب الان چه فرقی کرد واقعا اگه برای ساختن این ادویه از گوشت استفاده بشه که صورت مسئله همونه!
Iran (Islamic Republic of)
14:08 - 1398/07/14
با نخوردن گوشت حیوانات مشکلی ندارم ، ولی دلیل استفاده نکردن از لبنیات چیه؟ همه تخم مرغا که جوجه نمیشن ! بعدشم خوردن شیر گاو و بز بسیار هم برای بدن مفیده و خداهم خوردنشو منع نکرده که میگید باعث ازار حیوانات میشه ... اگه بخوایم اینطوری فکر کنیم اون شیری که میره به یه بچه گورخر حمله میکنه و بیرحمانه میخوردشم باید گیاه خوار بشه دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
اينا خدا رو قبول ندارند:)))
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
یادت باشه که ما اشرف مخلوقات هستیم و خدا همه دنیا رو واسه خاطر ما آفریده و همه موجودات هم واسه خدمت به ما خلق شدند تا بخوریم و برینیم و شکر گزار باشیم
Iran (Islamic Republic of)
15:17 - 1398/07/14
حیواناتی مثل گوسفند و... اصلا آفریده شدن که غذای ما را تامین کنن.
بدن انسان به همه چی نیاز داره گیاهخواری نمیتونه همه رو تامین کنه
پاسخ ها
سمیه
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
موافقم
Iran (Islamic Republic of)
16:10 - 1398/07/14
شاید گارد بگیرید اما خیلی از این سلبریتیها این مدل زندگی رو فقط و فقط بخاطر اینکه هوادارای بیشتری داشته باشن و توی پیجشون شوآف بیان وگان شدن و خدا میدونه سفارشات مخفیانشون از رستورانا چیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
دمت گرم كه حرف حق رو زدي
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
آفرین
کسی از زندگی خصوصی شون خبر نداره
این مصاحبه ها رو برا مجلات میکنن
Iran (Islamic Republic of)
16:33 - 1398/07/14
به این میگن افراط و تفریط
Iran (Islamic Republic of)
18:37 - 1398/07/14
ذكر اين نكته ضروريه كه خانمهاي غربي وقتي باردار ميشن رژيم گياهخواري و وگان رو كاملا كنار ميذارن و به خاطر جنين، به گوشتخواري و ... روي ميارند نمونه ش ناتالي پورتمن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
خانمهای غربی خیلی غلطهای اضافی میکنند
حالا چون خانمهای غربی طهارت خودشون رو نمیگیرن بقیه دنیا هم باید ازشون تبعیت کنند؟
Iran (Islamic Republic of)
19:44 - 1398/07/14
این گیاهخوارا میرن تو اتاقی چیزی درو قفل میکنن کباب و این چیزا میخورن بعد میان جلو جمع میگن شما حیوان خوار هستین و ازین مزخرفات
گمشو بابا واس جلب توجه همه کار میکنن
اصلا چه ربطی به بقیه داره؟
اغا منم کدو نمیخورم بادمجون نمیخورم بیام همه حا اعلام کنم؟
Czechia
22:57 - 1398/07/14
سلام . هنرمند ارجمند و بازیگر توانا جناب آقای وودی هارلسون ، به پاس یک عمر فعالیت هنری شما درعرصه سینمای ملل ، سپاس . ( من خوردن گوشت را خیلی دوست دارم و از نظر من خوراک بدون گوشت رسمیت ندارد )
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
تو ديگه از جدوم گوري پيدات شد؟ برترين ها چرا كامنتاي روي اعصاب اين رواني رو تاييد مي كني؟ گند زده به همه جا
Iran (Islamic Republic of)
04:51 - 1398/07/15
لبنیات و گوشت نمیخورن چون به حیوانات آسیب میزنه ولی با شیر حمام میکنن و از پوشاکی که با چرم طبیعی تهیه شده استفاده میکنن بیشترش یا ژسته یا برای حفظ تناسب اندامه
Iran (Islamic Republic of)
12:31 - 1398/07/15
من یک مدتی حدود یک سال و نیم از خوردن گوشت دست کشیدم
نتایج خوبی برای بدنم داشت ، مثلا لکه ها روی پوستم از بین رفت
ولی نتونستم ادامه بدم ، به هر کسی میرسی سوال پیچت میکنه ، ضمن اینکه هر جایی میری غذا فقط گوشت هست ، یا مخلوطی از گوشت
Iran (Islamic Republic of)
14:56 - 1398/07/16
به به گوشت لذیذ و مرغ خوشمزه رو چطور دلتون میاد نخورین به به
خیلی هم برای بدن مفید و لازمه حرام خدا رو میخورن حلال خدا رو گذاشتن کنار جمع کنین بابا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
به حق پنج تن ایشالا کارد توی اون شیکمت بخوره
Iran (Islamic Republic of)
16:46 - 1398/12/16
من کاری با این سلبریتی ها ندارم.ولی خودم دوست دارم گیاه خوار بشم چون دوست ندارم شکممو گورستان حیوانات کنم.اره خیلی ها ممکنه مسخره کنن و بگن گوسفند و گاو و ...برای خوردن افریده شدن و این همه مخلوقات برای انسان افریده شدن تا ادم هر غلطی خواست باهاشون بکنه.وقتی دیدم تو صنعت لبنیات چه بلاهایی سر گاوا میارن و چه کارا میکنن،دلیل این که یه سریا لبنیات نمیخورنو درک کردم.نمیدونم این بشر واسه چی به وجود اومد؟!!این همه ظلم به هم نوعاش و مخصوصا حیوانا میکنه.
Iran (Islamic Republic of)
04:21 - 1400/02/31
دوستان به نظر من باید با توجه به هر فصل رژیم غذایی رو تغییر داد.از همه چی تو فصل خودش استفاده کنید.
Iran (Islamic Republic of)
14:48 - 1400/03/30
نباید گوشت بخوریم چون که حیوانات چشم دارن احساسات دارن بچه دارند و مانباید انهارا از بچه هایشان جدا کنیم ولی گیاهان هیچ بچه ای ندارند از نظر من یکی از وظیفه بزرگ گیاه خواران حفظ و نگه داری و مراقبت از طبیعت است یعنی وقتی گیاهی رو میخوریم خب میتونیم در عوض چند گاه دیگر هم بکاریم
Iran (Islamic Republic of)
14:59 - 1400/03/30
هرکس حیوانی رو میکشه کشته میشه ,هرکس حیوانی رو اذیت کنه اذیت میشه, هرکس حیوانی رو بده براش بکشن خوب یکی هم میاد اونو میکشه ,بلاخره هرکاری کنی کارماشو همینجا میبینی اگه هم سر خودت نیاد سر عزیزانت میاد پس اگه مشکلی برات پیش اومد نگو خدایا من مگه چیکار کردم بگرد ببین کارمای کدوم کارته, و گوشت خواری هم یکی از اشتباهات بزرگ انسان ها است که کار ماشم حتما میبینند
Iran (Islamic Republic of)
15:06 - 1400/03/30
هر ویتامین و پروتین که در گوشت هست رو میتوان با گیاهان مخصوص یا ویتامین ها میشود جبران کرد نگران نباشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
زمردی_فوتر اصلی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو