نتیجه قمار محسن چاوشی چه می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۱۷۱۸۲
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
۷۳۰۰
آلبوم «قمار باز» محسن چاوشی، پس از پشت سر گذاشتن حواشی فراوان هنوز نتوانسته نظر شورای شعر و ترانه را تغییر دهد و مجوز بگیرد.

خبرآنلاین: ششم مرداد ۹۸ بود که محسن چاوشی از انتشار آلبوم تازه خود با نام «قمار باز» خبر داد. آلبومی که ترانه‌های آن، از اشعار مولانا و سعدی بود. همه منتظر تایید شدن این آلبوم از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند که تهیه‌کننده آلبوم «قمارباز» از مشکلاتی که بر سر راه صدور مجوز این آلبوم خبر داد.

آنطور که هادی حسینی تهیه‌کننده کار می‌گفت مشکل اصلی نام آلبوم «قمارباز» بود که براساس آهنگ اصلی انتخاب شده بود، هم یکی از بیت‌های ترانه اصلی که تا آن موقع معلوم نبود کدام بیت است.

نتیجه قمار محسن چاوشی چه می‌شود؟

حسینی همان زمان که مشکلات مطرح شد، از قول‌ مساعد محمد اللهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی برای رفع مشکل مجوز آلبوم «قمار باز» محسن چاوشی خبر داد اما حالا با گذشت تقریبا دو ماه از آن موضوع هنوز مشکل مجوز آلبوم حل نشده است.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که چه ایرادهایی به اشعار مولانا وارد شد؟ هادی حسینی، مدیر برنامه‌های محسن چاوشی در پاسخ به این موضوع به خبرآنلاین گفته بود: «ماجرا این است که خیلی به ماهیت شعر کاری ندارند و فقط به بعضی لغات حساسیت دارند.

ماهیت شعر هر چه می‌خواهد باشد. مثلا درباره همین شعر استدلال ما این بود که ماهیت شعر معنوی است اما گفتند یک کلمه باید حذف شود و حرفشان هم این بود که ما که نمی‌توانیم شعر مولانا را تغییر بدهیم اگر شعر دیگری بود می‌شد گفت همین یک کلمه حذف شود اما درباره این شعر، این یک سطر باید حذف شود تا مجوز بگیرد.»

تا اینجا هنوز کسی درباره سطری که محل ایراد دفتر شعر بود چیزی نمی‌دانست تا اینکه سعید بیابانکی، شاعر طنز پرداز کشور و یکی از اعضای دارای حق رای در دفتر شعر توئیتی را منتشر کرد و نوشت: «از کل غزل‌های مولانا صاف رفته‌ای سراغ یک بیت و جنجال راه انداخته‌ای که ارشاد به من مجوز نمی‌دهد. «تو به مرگ و زندگانی هله تا جز او ندانی/ نه چو روسپی که هر شب کشد او به‌یار دیگر» قدیم‌ها نام این کار بازارگرمی بود و امروز شوآف!»

البته این توئیت بسیار زود از صفحه شخصی بیابانکی پاک شد اما قبل از آن توئیت کسی نمی‌دانست کدام بیت مشکل دارد و اولین بار سعید بیابانکی آن بیت را به اشتراک گذاشت و بعد از آن توئیت کسانی که از این موضوع خبر نداشتند پیگیر شده بودند تا ببینند جریان از چه قرار است و کسانی هم که می‌دانستند منتظر نتیجه بودند.

پیگیری این موضوع توسط کاربران ادامه داشت و زمانی که سعید بیابانکی، به مناسبت روز شعر و ادب فارسی توییتی را منتشر کرد و از مخاطبانش خواست تا یک بیت شعر که بسیار با آن زیسته‌اند را بنویسند.

شعرهایی که توییت شد آن چیزی که انتظار می‌رفت نبود. بسیاری از کاربران توییتر زیر آن پست به سراغ همان بیت از مولانا رفته‌ بودند و از آن به عنوان بیتی که با آن زیسته‌اند، یاد کرده و به شیوه‌ای جالب به انتقادِ بیابانکی از چاوشی واکنش نشان دادند.

در این میان محمد اللهیاری مدیر کل دفتر موسیقی در گفتگویی تازه به چیزی که به عنوان پیشنهاد برای مجوز گرفتن «قمارباز» مطرح شده بود، واکنش نشان داد و گفت: «گفته بودند از عوامل تولید خواسته شده کلمه مشخصی را از شعر حذف کنند! آنهم از اثری متعلق به شاعری کلاسیک!

مطمئنا هیچ شورایی تحت هیچ شرایطی همچین کاری نمی‌کند و چنین رای‌ صادر نمی‌کند. در نهایت این پیشنهاد مطرح شد که شعری دیگر جایگزین اثر مورد نظر شود.» پس از صحبت‌های مدیر کل دفتر موسیقی مشخص شد شرایطی که برای انتشار این آلبوم به چاوشی اعلام شده است تغییری نخواهد کرد.

سرانجام هادی حسینی که پیش از این از قول مساعد اللهیاری برای حل مشکل در زمانی کوتاه گفته بود درباره اظهارنظر تازه اللهیاری چنین گفت: «هواداران محسن چاوشی بعد از پست سعید بیابانکی حرف‌هایی زدند که تیم دفتر موسیقی فکر می‌کنند این فضاسازی‌ها از طرف محسن چاوشی و ما برنامه‌ریزی شده بوده است، به خاطر همین سوتفاهم پیش آمده در صورتی که ما هیچ واکنشی نشان نداده‌ایم آقای اللهیاری نظرشان تغییر کرده است اما ما سعی می‌کنیم با مذاکره تفاهم برسیم.»

حال با توجه به رویدادهای دو ماه اخیر باید منتظر نتیجه ماند و دید که آیا محسن چاوشی می پذیرد این تحولات در آلبوم جدیدش اعمال شود یا اتفاق دیگری خواهد افتاد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/07/18
جوری گفتین قمار فکر کردن قمار بازی کرده نگو اسم البومش اینجوری بوده
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/07/18
نکنه قمار کردن‌را حلال کردین
البته وقتی اختلاس حلال باشد قمار هم‌حلال است
پاسخ ها
M.I
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
چی میزنی
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
هر چی که ادم‌ را بشاژه
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/07/19
قمار در اسلام حرام است و چاوشی باید برای این جرم اعدام و سنگسار شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
تو یکی با این مغز در رفته و بیسواد و پوسیدت و باید صد بار اعدام کنن تا خفه بشی و هر چرت و پرتی و هرجایی نگی ...
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/07/19
من صدای آقای چاوشی رادوست دارم
پاسخ ها
Lou
United Arab Emirates
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
من عاشق آقای چاوشی هستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر