افزایش ۲برابریِ قیمت دارو‌های خاص داخلی
۹۱۷۶۶۵
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
۲۷۳۰ 
وزیر بهداشت اعلام کرد:
وزیر بهداشت ضمن اشاره به موضوع ایدز در لردگان، درباره افزایش قیمت برخی دارو‌ها توضیح داد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت ضمن اشاره به موضوع ایدز در لردگان، درباره افزایش قیمت برخی داروها توضیح داد.

دکتر سعید نمکی در ادامه نشست خبری امروزش با خبرنگاران، درباره افزایش قیمت دارو نیز گفت: ما با داروهایی طرف بودیم که چون تولید آن صرفه اقتصادی برای تولید کننده نداشت با پنج برابر قیمت وارد کشور می‌شد. در این زمینه در مورد داروهای خاص قیمت‌ها تا دو برابر افزایش پیدا کرد که منجر به آن شد تا تولید کننده دلگرم شده و از واردات دارو بی‌نیاز شویم. با این افزایش قیمت باز هم قیمت دارو یک پنجم قیمت واردات ماند. البته در این زمینه باید با بیمه همفکری‌هایی شود.

افزایش ۲برابریِ قیمت دارو‌های خاص داخلی


دستور وزیر بهداشت درباره افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی

وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌هایش در خصوص افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی نیز گفت: سابق بر این، این گونه بود که برای رشته‌های تحصیلات تکمیلی دو سهمیه وجود داشت که نفر اول در رتبه اول جذب شده و رتبه دوم از افراد سهمیه‌دار انتخاب می‌شد. این اتفاق دو اثر داشت؛ اول آن که باعث سرخوردگی جوانان دارای زیر رتبه 10 می‌شد و دوم آن که ذهنیت نابجا و غلطی در خصوص خانواده‌های شهدا ایجاد می‌شد که به هیچ عنوان ذهنیت روایی نبود.وی افزود: به همین علت بنده دستور دادم معادل سهمیه‌ها ظرفیت تحصیلات تکمیلی بالا رود؛ یعنی نخبه فکر نکند کسی جایش را گرفته است؛ یعنی اگر قرار بود به عنوان مثال ۲۰ نفر را پذیرش کنیم، گفتیم آن تعداد از سهمیه ایثارگران و خانواده شهدا را کنار بگذارید و از بین داوطلبین آزاد زیر رتبه ۱۰ را جذب کنید.
ماجرای ایدز در لردگان

به گزارش ایسنا، نمکی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به ماجرای ایدز در لردگان، گفت: حدود ۴۰ هزار بیمار اچ ای وی مثبت در کشور شناسایی شده‌اند که هیچکس نمی‌داند که این افراد کجا هستند. بنابراین ما مَحرم مردم مملکت هستیم. درباره لردگان نیز این اولین بار است که مشخص شد که بیماران مبتلا به این بیماری متعلق به یک منطقه خاص هستند که این را هم ما اعلام نکردیم، بلکه ما از چند ماه قبل در جریان این قضایا بودیم و داشتیم با شدت و به صورت چراغ خاموش با حفظ محرمانگی و عزت مردم آن منطقه، روی آن کار می‌کردیم.
ایدز از طریق سرنگ آلوده علمی نیست

وی افزود: ناگهان به دلایلی که خیلی آن‌ها را باز نمی‌کنم، با بیان این موضوع از سوی یکی از عزیزان و جلب بهورز زحمتکش آن منطقه این ماجرا مطرح شد. ما می‌دانستیم که بحث انتقال از سرنگ آلوده، علمی نیست. من به‌عنوان ایمونولوژیست که ۳۰ سال است در این حوزه معلمی می‌کنم، می‌دانم که چنین حرفی علمی نیست.

نمکی تصریح کرد: اتفاقی که افتاد بهره‌برداری ناصواب بیگانگانی بود که می‌خواستند پروژه خود را پیش برند و موضوع بلافاصله بر روی آنتن خبرگزاری‌های آن طرف رفت و بلافاصله برخی از عناصر ضد انقلاب در خارج مصاحبه کردند و این موضوع را به عنوان کار زشت نظام ارائه خدمت جلوه دادند و اذهان عمومی را مشوش کردند که سرنگ آلوده به اچ ای وی در نظام ارائه خدمات کشور باعث این موضوع شده است.

وی تاکید کرد: آنقدر اعتماد مردم به نظام ارایه خدمات بالا است که ما برای غربالگری فشار خون ۲۰ میلیون نفر را پیش‌بینی کرده بودیم، اما نزدیک به ۳۱ میلیون نفر مراجعه کردند. خیلی برایشان سنگین بود که نظام ارائه خدمت این کشور آنقدر وجاهت دارد که مردم به آن اعتماد دارند و مراجعه می‌کنند. بلافاصله قرار بود که طرح کشوری کنترل دیابت را در برنامه بگذاریم، اما در پیک این تصمیم آمدند و ذهن مردم را مشوش کردند که نظام سلامت ایران می‌خواهد تست قند خون انجام دهد و مردم به این صورت آلوده شدند. می‌خواستند ذهن مردم را مشوش کنند تا این اقدام انجام نگیرد.
ماجرای نامه وزیر بهداشت

نمکی ادامه داد: ضمن اینکه به هر حال ما کاملا این جمعیت را تحت پوشش قرار دادیم و مراقبت می‌کنیم. همراهی مردم روستا بسیار خوب است. اینکه نامه بنده را پررنگ کردند هم نوعی شیطنت بود. بنده اعلام کردم که این انتقال حاصل مواردی از قضا روابط نامطلوب بوده است که آن را برای مردم به عنوان روابط نامشروع جنسی تفسیر کردند. درحالیکه من هیچ گاه چنین جسارتی را به مردمان آن منطقه نداشتم. وقتی ما از نامطلوب صحبت می‌کنیم منظورمان یک پروسه اقدامی و اجرایی است که می‌تواند مطلوب یا نامطلوب باشد که با نامشروع متفاوت است. بچه دو ساله یا خانم پاکدامنی با مردی زندگی کرده که آن مرد به هر دلیل چندین سال قبل آلوده شده، چطور می‌توان گفت که رابطه نامشروع داشته است. بنابراین در تفسیر این موضوع هم بدجنسی شد.

نمکی با بیان اینکه ما مردم را تحت نظر داریم، گفت: علی رغم تلخی این ماجرا یک پیام مثبت هم داشت و آن این بود که اچ آی وی مهم است. سال‌ها پیش ۲۵۰ اچ آی وی مثبت در این کشور داشتیم که بنده کمیته کشوری مبارزه با ایدز را راه انداختم. آن روز به ما حمله کردند که ۲۵۰ مرد اچ آی وی مثبت اینقدر بلوا می‌خواهد؟. گفتم این نوک کوه یخ است و اگر بی‌توجهی کنید غرق می‌شوید. خوشبختانه امروز حقانیت آن حرف ۳۰ سال قبل مشخص شد که ما باید به این موضوع بپردازیم. ما باید متناسب با فرهنگ و اقلیم و اعتقادات‌مان اطلاع رسانی کنیم و به مردم آموزش دهیم و همه از جمله رسانه‌ها باید به ما کمک کنند تا دامان مردم بیشتری را به دلیل ناآگاهی نگیرد.

وی تاکید کرد: عدد و رقم ما در زمینه این بیماری بسیار کمتر از چیزی است که اعلام می‌شود. باید به آموزش‌ها توجه کرده و بیشتر تلاش کنیم.
حمایت‌های روانی از مردم لردگان

وزیر بهداشت همچنین در زمینه حمایت‌های روانی از مردم لردگان، گفت: پیش از آن که این ایام پر التهاب آغاز شود، تیم‌های روانشناسی و روانپزشکی بالینی که پیش از این مرتبط با این موضوع هم کار کرده بودند، در قالب ۱۶ تیم به منطقه اعزام کردیم. همچنین مراکز جامع سلامت را برای مردم منطقه دایر کرده و خوشبختانه تاکنون با همکاری خوب مردم مواجه بوده‌ایم. از روز گذشته نیز انجام تست‌های تکمیلی مرتبط با اچ آی وی آغاز شده است و علاوه بر حمایت روانی، درمانی و دارویی، حمایت‌های دیگری هم از مردم به عمل آورده‌ایم. البته نمی‌توان از نقش حمایتگر بهزیستی در این میان غافل بود.

نمکی ماجرای لردگان را به عنوان یک حرکت‌ مهم برای آغاز مشارکت‌های بین بخشی عنوان و اظهار کرد: مشکلات ایجاد شده در بیماری ایدز، تنها متوجه نظام سلامت نیست، بلکه مشکل ناشی از فرآیند مدیریت اجتماعی یک کشور است. مگر ما در تصادفات جاده ای چقدر مقصریم یا نقش وزارت بهداشت در خشونت های اجتماعی و بروز حادثه برای افراد چه میزان است؟. اما اگر یک لحظه از خدمت رسانی غافل شویم، بزرگترین لطمه‌ها به سلامت مردم وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در زمینه آموزش‌های لازم برای شناخت بیماری اچ آی وی موثر است، گفت: البته باید توجه کرد که ما در این بین جزء کوچکی از یک کل هستیم و باید پذیرفت که معضلی به نام اچ ای وی در این مملکت وجود دارد.
توطئه دشمن با طرح مبحث آلودگی سرنگ وارداتی

وی در ادامه به اقدامات دشمن برای زیر سوال بردن خدمات به ویژه در نظام سلامت اشاره و اظهار کرد: شاهد بودید که هفته گذشته نامه ای از قول من جعل شد که با پیگیری های انجام شده متوجه شدیم که اولین محل انتشار آن در خارج از کشور بوده است. توجه کنید که در این موضوع دیگر تنها وزیر مطرح نیست. من خاک پای این ملت هستم، اما عده ای همواره به دنبال تخریب دستاوردهای جمهوری اسلامی هستند. عده‌ای مباحثی مبنی بر ورود سرنگ وارداتی آلوده به کشور را مطرح می‌کنند. بنده صراحتا اعلام میکنم که آلودگی از طریق سرنگ وارداتی وجود ندارد و طرح این مباحث توطئه‌ای بیش نیست.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/07/20
کی پول داره دارو بخره از خرید غذاش موندیم
من از بهرحسین دراضطرابم تو از عباس میگویی جوابم
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
''''' یعنی قیمت این داروهای ایرانی '''' اصلاح ''' شده است'!
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/07/20
به جای معذرت خواهی از مردم و دلجویی کردن ، باز هم همان حرفهای قبلی رو تکرار کردید . راستی پرسیدید که مالیات دادن یا نه؟
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/07/20
شما همگی مسئولان یه مشت دروغگو بیش نیستید اصلا سلامت مردم براتدن اهمیت نداره یه بنده خدا هم پیدا شد پته تون را ریخت رو آب حالا همه را وصل کنید به دشمنان خارجی ملت ما یک دشمن خارجی ندارد جز شماها که فقط حرف وسخن به جای کار کردن تحویل مردم میدید
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
منظور از دشمن خارجی افرادی هستند که از مردم عادی فاصله دارند که عمدتا"در مناصب مدیریتی جا خشگ کردند و تا دم گور هم حاظر به جابجا شدن نیستند
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/07/20
شما بییخود کردید اخبار دروغ نشر میدید شبکه بهداشت تایید کرده که ۳۰۰نفر بخاطر تزریق سرنگ الوده مردم بیکناه لردگان دچار ایدز شدند اخبار شما چرته خدا لعنتتون کند انشااله نابود بشید
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/07/20
هر دم از این باغ بری می رسد!
بعد بگید تورم فلان درصد شده و چنین و چنانه و همه چی خوبه!
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/07/20
داروی خارجی تولید آمریکا و اروپا تحریم نیست . هم میهنان مسلمان خودتان داروهای داخلی را بشما میچپانند !
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/07/20
لعنت بر شما که نمی خواهید داروهای بیماران خاص را به راحتی وبا قیمت عادلانه به مریض های که درد مند هستن در اختیارشان قرار دهید.
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/07/20
اخه خودت دروغ های خودتو باور میکنی
مرگ همیشه برای همسایه نیست بالاخره سری هم به شماها میزنه..
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1398/07/21
چندی پیش آقای دکتر هاشمی نماینده محترم مجلس اظهار کردند دوسال است دارو افزایش قیمت نداشته است حالا باید گفت آقای محترم یا بی اطلاع هستید که بهتر است اطلاعات خود را به روز کنید یا مردم را فریب می دهید چطور نماینده عضو کمیسیون بهداشت باشی و ندانی دارو بیش از سه برابر شده است و کمیاب هم هست باید تبریک گفت که افرادی که ایشان را برای مجلس تایید و انتخاب کردند و متاسف شد برای مجلس که از بدیهی ترین‌مسایل کشور اطلاع ندارند
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/07/21
خدا میداند..اغلب گفته هایش دروغ است..من شخصی میشناسم..برای خرید آمپول سرطانی یک ونیم میلیون تومان .. باید بدهد.هرماه برای معالجه دخترش..خودش هم کاسب است..یعنی در گاراژی چای می فروشد...ازکجا باید این پول را تهیه کند..بقیه مخارج وکرایه وخورد وخوراک ولباس و و و چه میشود ..ای وزیر !!!
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1398/07/21
خداوند بحق محمدوآل محمد قسمش میدم بفریاد ملت شریف ایران برسه . اعوذ بالله من ا ........ من الگرانی واجحاف.
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1398/07/21
خداپدرتو بیامرزه داروهای غیر خاص حدود25برابر شده مانندارگوتامین سی(بسته 100عددی میگرفتم 1300 تا1500تومن)حالا ورق 10عددی بهم دادن 2500 تومن بدون تحقیق حرف نزنید تازه بعد از ،3ماه بزور یک ورق 10عددی بهم دادن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج