انتقاد از حضور چهره‌های اینستاگرامی در بازیگری
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۱۷۹۳۴
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
۵۷۹۴
کارگردان نمایش «موسیقی مجلسی» با اشاره به ویژگی‌های این اثر نمایشی به آثاری که در زمانی اندک و با کمترین تمرین برای اجرا آماده می‌شوند، انتقاد کرد.

خبرآنلاین: کارگردان نمایش «موسیقی مجلسی» با اشاره به ویژگی های این اثر نمایشی به آثاری که در زمانی اندک و با کمترین تمرین برای اجرا آماده می شوند، انتقاد کرد.

انتقاد از حضور چهره‌های اینستاگرامی در بازیگری

مهدی علی‌نژاد یکی از کارگردانان نمایش «موسیقی مجلسی» که این روزها در تماشاخانه مهرگان به صحنه می رود گفت: این نمایش داستان ۸ زن است که در تیمارستان به سر می‌برند و هر کدام فکر می‌کنند که از شخصیت‌های برجسته تاریخ از جمله ژاندارک، گرترود استین، سوزان آنتونی، ملکه ایزابلا، کنستانز موزارت، پیرل وایت، امیلیا ارهارت، اسا جانسون هستند و تنها یک نفر بین آنها شخصیت واقعی است. اساساً متن‌های کوپت به جامعه روز ما شباهت بسیاری دارد خصوصا نمایشنامه «موسیقی مجلسی». در اجرا نیز به کمک طاها محمدی تلاش کردیم متن را به جامعه روز خودمان نزدیک‌تر کنیم تا نمایش برای مخاطبان ملموس‌تر باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه و یا خوشبختانه باید بگویم که به بازیگر چهره اعتقادی ندارم زیرا بازیگران چهره از نگاه بنده به ۲ دسته تقسیم خواهند شد؛ یک دسته از دوستانی که بین مردم شناخته شده‌اند اما تضمین فروش نمایش نیستند و دسته دوم دسته‌ای هستند که شناخته شده‌ هستند و فروش را تضمین می کنند. در مورد دسته دوم که با توجه به شرایط موجود ما نمی توانیم با آنها همکاری داشته باشیم. در مورد دسته اول نیز باید بگویم که ترجیح بنده بر این است تا از بازیگران خوب تئاتری، با انگیزه و پر تلاش استفاده کنم تا حداقل تاب و توان چند ماه تمرین مستمر را داشته باشند. این موضوع بسیار مهم است که یک نمایش قابل قبول به مخاطب ارائه شود و تمامی ایده‌های اولیه به شکل اجرایی برسند.

مهدی علی‌نژاد خاطرنشان کرد: در فضای فعلی تئاتر متاسفانه تئاتر معنای واقعی خودش را از دست داده و به یک مکان برای درآمدزایی تبدیل شده است. استاد حمید سمندریان که بنده افتخار شاگردی وی را داشتم همیشه به ما این نکته را گوشزد می‌کردند که برای آماده شدن یک تئاتر، حداقل ۶ ماه، روزی ۶ ساعت تمرین لازم است اما متاسفانه این روزها از نمایش‌هایی می شنوید که شاید با ۲۵ تا ۳۰ روز تمرین فروش بسیار عالی نیز دارند.

وی در پایان یادآور شد: باید این نکته را هم بگویم که برخی از آثاری هم که تمرین کمی دارند نیز واقعا قابل قبول هستند اما آنچه وجود دارد این است که با توجه به شرایط موجود، دیگر تئاتر معنی واقعی خود را از دست داده است. در روزهای گذشته چندین بار شنیدم که به تازگی در یک نمایش از یک چهره اینستاگرامی نیز استفاده شده است. نمی دانم چه باید گفت اما بر این باورم که یک تئاتر در ابتدایی ترین حالت خود، نیازمند تمرین درست با بازیگرانی است که دغدغه تئاتر دارند و تئاتر را به معنای واقعی کلمه درک می‌کنند.

«موسیقی مجلسی» عنوان نمایشی نوشته آرتور کوپیت به ترجمه عاطفه پاکبازنیا و کارگردانی مهدی علی‌نژاد و طاها محمدی است که از ۱۰ مهرماه ساعت ۲۱ در خانه نمایش مهرگان به صحنه رفته است.

بازیگران این نمایش سوگند صدیقی، سپیده ساعدی، الناز نباتی، هانیه اصغری، شیوا جوانمرد، وحیده رخشان، میترا مسائلی، تینا حاج محمدرضا، آیدا توپال و قاسم عبداللهی هستند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:11 - 1398/07/21
به شما چه ربطی داده که دخالت تو کار و زندگی مردم می کنید
اگر طرف لیاقت داشته باشه موفق می شه باید به او فرصت
داد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر