در مدارس به جای زبان انگلیسی، چینی یاد بگیرید!
۹۱۸۲۵۹
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
۸۲۳۰ 
طرح یک فوریتی با امضای ۵۷ نماینده خبرساز شده و سر و صدای زیادی به پا کرده است، طرح رفع انحصار زبان انگلیسی از نظام آموزشی کشور. بر اساس آن آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده و دانش‌آموزان می‌توانند دیگر زبان‌ها از جمله چینی، آلمانی، روسی و فرانسوی را یاد بگیرند.

برترین‌ها: طرح یک فوریتی با امضای ۵۷ نماینده خبرساز شده و سر و صدای زیادی به پا کرده است، طرح رفع انحصار زبان انگلیسی از نظام آموزشی کشور. بر اساس آن آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده و دانش‌آموزان می‌توانند دیگر زبان‌ها از جمله چینی، آلمانی، روسی و فرانسوی را یاد بگیرند.

بر اساس این طرح آموزش زبان‌ انگلیسی از برنامه مدارس حذف و اختیاری اعلام شده و دانش‌آموزان برای یادگیری می‌توانند به آموزشگاه‌های آزاد مراجعه کنند. به اعتقاد برخی نمایندگان مجلس، هم‌اکنون زبان انگلیسی در مدارس اجباری است و در این میان برخی دانش‌آموزان علاقه‌ای به تحصیل در دانشگاه را ندارند بنابراین اجبار در زبان انگلیسی می‌تواند در ضعف تحصیل این گروه از دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد.

در مدارس به جای زبان انگلیسی، چینی یاد بگیرید!

همچنین نمایندگان اعلام کردند دانش‌آموزانی که با هدف مهارت آموزی و ورود سریع به بازار کار مسیر تحصیل در شاخه‌های کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای را انتخاب کردند، به‌ نظر می‌رسد ضرورتی به یادگیری زبان نداشته باشند. علاوه بر این نمایندگان در بندی از این طرح آورده‌اند، از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش مکلف است آموزش‌های زبان‌های موضوعی این قانون و زبان انگلیسی را صرفاً از طریق آموزشگاه‌های آزاد تحت نظارت آن وزارتخانه و حداکثر معادل سه سال تحصیلی منحصراً برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان ارائه کند.

در مناطق دورافتاده و محروم که به هیچ عنوان امکان برقراری آموزشگاه‌های آزاد و ارائه آموزش در همه زبان‌های مورد تأیید فراهم نیست، آموزش و پرورش می‌تواند با همکاری یکی از دانشگاه‌های مجری طرح و با توجه به تقاضای غالب دانش‌آموزان امکان آموزش فشرده یک یا دو زبان فقط برای دانش‌آموزان شاخه نظری اقدام کند.

طراحان این طرح معتقدند اجرایی شدن آن باعث می‌یشود راه برای آموزش سایر زبان‌ها هموار شود. این طرح ناپخته و در سطح یک ایده است مه نیاز به چکش کاری دارد. همچین این موضوع را مطرح کرده اند تا ببینند واکنش افکار عمومی چه خواهد بود.

ابطحی یکی از طراحان این طرح می‌گوید: با ارایه این طرح بعضی معلمان به ویژه معلمان زبان انگلیسی احساس نگرانی کردند. اما باید بگویم اصلا به دبنال حذف زبان انگلیسی نیستیم.

در مدارس به جای زبان انگلیسی، چینی یاد بگیرید!

وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی و موافق این طرح گفت که با همه مسائل نباید انحصاری برخورد کرد. اینکه تنها زبان انگلیسی زبان در مدارس تدریس شود راه سواستفاده بسیاری را هموار می‌کند. چند زبانی بودن دانش آموزان راه شکوفایی علم را فراهم می‌کند. اجرای این طرح هزینه مضاعف برای خانواده‌ها و آموزش و پرورش را به دبنال دارد و باید گفت هر حرکتی هزینه‌های خودش را دارد و اگر خواهان بیرون آمدن از انحصار تک زبانی هستیم باید هزینه آن را تحمل کنیم تا در کنار آن از مزایای آن بهره ببریم.

نوید ادهم، دبیر شوای عالی آموزش و پرورش در واکنش به این طرح گفت: ما نمی‌دانیم دقیقا این طرح چیست، اما در بسیاری اتز استان‌های محروم ما آموزشگاه زبان نداریم و باید درباره این طرح شفاف سازی شود.

ابراهیم سحرخیز، معاون اسبق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به آسیب شناسی این طرح پرداخت و در این باره گفت: طرح حذف آموزش زبان انگلیسی از برنامه مدارس، طرح پخته‌ای نیست و آسیب‌های جدی به همراه دارد. از نمایندگانی که برخی در کمیسیون آموزش هستند و سبقه آموزش و پرورشی دارند تعجب می‌کنم! وی افزود: این طرح با عدالت آموزشی در تعارض است و به نظر می‌رسد پشت این قصه یک گروه منفعت طلب که دستی در آموزشگاه‌های زبان دارند ایستاده‌اند.

سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به برخی نگرانی‌ها درباره این طرح می‌گوید: بحث ما انحصار نیست چه کسی گفته حذف زبان انگلیسی؟ ما به دانش آموزان تحمیل می‌کنیم که فقط باید زبان انگلیسی یاد بگیرند. حالا می‌خواهیم با این طرح این انحصار را برداریم. شاید دانش آموزی بخواهد زبان روسی، آلمانی با فرانسه یاد بگیرد چرا فقط انگلیسی؟

طرحان طرح متعقدند کوتاهی آموزش و پرورش بوده که نتوانسته تاکنون زیان‌های آلمانی، فرانسه و روسی را در مدارس تدریس کند؛ و اگر آموزش زبان‌های مختلف در مدارس آزاد بود، حتی آن‌ها می‌توانستند زبان چینی هم یاد بگیرند. چرا زبان چینی در مدارس تدریس نشود؟ آن‌ها می‌گویند الان کشور چین در حال توسعه است و چرا ما باید خودمان ارا از این بخش جهان محروم کنیم؟ خیلی از دانشجویان ما در چین می‌گویند اگر چینی بلد بودند می‌توانستند ارتباطات علمی راحت تری داسته باشند. این نمایندگان اعتقاد دارند درست است که زبان علمی دنیا، انگلیسی است و شاید ۹۰ درصد مایل به یادگیری انگلیسی باشند، اما برای همان عده محدودی که دوست ندارند می‌خواهیم عرصه یادگیری زبان‌های دیگر را باز کنیم.

کارشناسان ضمن هشدار نسبت به تبعات این طرح نظیر مدرک فروشی و خروج از دایره عدالت آموزشی می‌گویند: اگر این اتفاق بیافتد مدرک فروشی و نمره فروشی رواج می‌یابد. در میان آموزشگاه‌های زبان سطح کشور، چند آموزشگاه موفق بیشتر نداریم؛ هرچند پول‌های خوبی هم خرج می‌شود ولی همه زبان آموزان به توانمندی لازم نمی‌رسند.

این بدان معناست که دوباره مافیای آموزشگاه‌ها رشد خواهند کرد و مدارس دیگر زیر بار آموزش زبان انگلیسی نمی‌روند. این در حالی است که زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین دروس در مدارس است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 115
در انتظار بررسی:0
Netherlands
08:23 - 1398/07/22
خیلی خوب و عالیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
همین الانشم مشکل زبان انگلیسی دارن ملت ما...نه اینکه خیلی عالی تدریس میشه تو مدارس...بابا زبان بین المللیه،حتی فرانسویا و آلمانیا که از انگلیسیا نفرت دارن با این موضوع کنار اومدن
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
لازم نیست خوشحال باشی بچها الان ازبزرگترا بیشترتوی مجازی هستند خودشون انگلیسی روازاینرنت یادمیگیرند پس تامی توانی زوربزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
راست ميگه خودشون انتخاب كنن چه زباني ياد بگيرن
مشكلش چيه!
بازم يه عده متن رو نخونده نظر دادن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
طرح خوبیه ولی به قولا الان تو انگلیسیش موندن
چینی پیشکششون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
این غرب زده های کودن علیرغم شیفتگی به فرهنگ غرب انگلیسی رو که زبانه ساده ای هست نمی تونن یاد بگیرند.زبان سخت چینی رو چطور یاد بگیرند؟:)
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
فعلا باید باشد
Australia
08:25 - 1398/07/22
امان از دست بی عقلی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که شاید از وضعیت بخاری و سقف خیلی مدارس اطلاع کافی ندارند می گویند
شاید دانش آموزی بخواهد زبان روسی، آلمانی با فرانسه یاد بگیرد

طراحان طرح میگویند چرا زبان چینی در مدارس تدریس نشود؟ شاید ۹۰ درصد مایل به یادگیری انگلیسی باشند، اما برای همان عده محدودی که دوست ندارند می‌خواهیم عرصه یادگیری زبان‌های دیگر را باز کنیم
دلیل دیگشون برخی دانش‌آموزان علاقه‌ای به تحصیل در دانشگاه را ندارند بنابراین اجبار در زبان انگلیسی می‌تواند در ضعف تحصیل این گروه از دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد
دانش‌آموزانی که با هدف مهارت آموزی و ورود سریع به بازار کار مسیر تحصیل در شاخه‌های کارودانش و فنی‌وحرفه‌ای را انتخاب کردند، به‌ نظر می‌رسد ضرورتی به یادگیری زبان نداشته باشند
حالا توضیح بدهند چرا این دلایل برای انگلیسی هست برای عربی نیست
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
شما وقتی انگلیسی بلد باشی انگار همه زبونهای دنیا رو میدونی و با همه مردم دنیا میتونی صحبت کنی. واقعا برای این ۵۷ نماینده متاسفم با این طرز فکر مسخره‌شون. فرض کن شما چینی یا روسی یا ترکی بلد هستی. وقتی رفتی یه کشور خارجی نباید توقع داشته باشی اونا زبون چینی یا روسی یا ترکی بدونن. پس عملا یاد گرفتن این زبونها بی‌فایده‌ است و نمیتونه مشکل زبون شما رو حل کنه. انشاالله که تصویب نشه. الان تموم نوشته‌جات مربوط به کاتالوگها، برنامه‌های کامپیوتری، اینترنت و... انگلیسیه بعد شما بیا ترکی یاد بگیر و یه مترجم دنبال خودت بنداز برو خارج تا ترکی شما رو به انگلیسی ترجمه کنه!! افسوس به این نمایندگان.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
هیچ آدم عاقلی نمیاد زبون چینی یاد بگیره. یه زبون کاملا سخت و مرده دنیاست که کمترین جذابیتی برای فراگیری داره. چون چان چون بی تان کو
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/07/22
چینی اگر یاد بگیرید با یک پنجم جهان مراوده خواهید داشت خود پسر ترامپ داره چینی یاد میگیره
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
يكي نون نداشت بخوره پياز ميخورد كه اشتهاش واشه
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
احتیاجی نیست چینی یاد بگیری. شما انگلیسیت که خوب باشه خود چینیها بهاهات انگلیسی صحبت میکنن. درسته که چین و هند تقریبا دو و نیم میلیارد نفر جمعیت دارن ولی چینیها و هندیها اکثرشون انگلیسی بلدن صحبت کنن.
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/07/22
وقتی زبان انگلیسی زبان بین المللی است چه لزومی داره زبان های دیگه تدریس بشه در مدارس بعد قراره چه کسی این زبانها را درس بده.کاش کمی با مطالعه طرح میدادن نمایندگان همیشه در خواب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
وقتی با انگلیسی می تونیم با همه کشورها ارتباط برقرار کنیم مغز خر خوردیم که بریم تک تک زبان های غیرانگلیسی رو یاد بگیریم؟
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/07/22
زبان بین المللی انگلیسی هست چرا زبان چرت و پرت میخواهید یاد بدهید
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/07/22
به نظر پشت این طرح گروهی منفعت طلب هست .زبان بین المللی دنیا انگلیسی هست .هر کسی برای ورود به اینترنت و خواندن مقاله .چه تحصیل کرده باشد و چه کار فنی نیاز به الفبای زبان انگلیسی دارد .احتمالا راه های رانت و دزدی نمایندگان محترم حذف شده و در فکر جبران از مسیرهای قانونی هستند.از طرف دیگه راه یادگیری زبانهای دیگه بسته نیست و میتونن برن آموزشگاه .چرا ما باید نمایندگانی انتخاب کنیم که اینقدرتحجرگرا و رانت خوار باشن .
پاسخ ها
پرویز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
من به نظرشما صد ملیون مثبت میدهم .
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/07/22
چی شده چینی هاوزبانشون عزیزشد
مردم چین که ازحشرات وحیوانات روزنده وخام خام می خورند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
چین آمریکا رو به چالش کشیده با اتکا به نفسش
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1398/07/22
بدترین اشتباه هست تمام دنیا به دنبال ارتباط با امریکا و انگلیس هستند و دارند براش سر دست میشکونند باج میدن .که فقط یه ملاقات ساده داشته باشند با رهبران این کشورها برای تامین منافع ملیشون اون وقت ما مسیر مخالف رو در پیش گرفتیم با سرعت حرکت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/07/22
خاک تو سر نمایندگان بی سواد زبان انگلیسی زبا بین المللی است چه ربطی به زبان چینی و روسیه دارد مثل اینکه کم کم نظام آموزشی ما از آموزش مدرن به سمت مکتب خانه های قدیم برمی گردد گر چه به برکت این تفکر الان آموزش و پرورش عملا تعطیل است و معلمان ما منزلت خود را ازدست داده اند
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/07/22
یعنی مغز نخود بیشتر از این نماینده هاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
بزرگان گفتن اگر می خواهی مملکتی را نابود کنی به ، شده کار ما ملت چند تا بی سواد کچ عقل را فرستادیم برای ما قانون بنویسن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
(((((((((((((: عالی گفتی
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/07/22
کاش ریاضی هم حذف میشد
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دقیقا...اگه به فکر دانش اموزان تنبلی هستن که انگلیسی دوست ندارن باید ریاضی و فیزیک و شیمی رو هم حذف کنن...عجب نماینده های باحالی داریم....
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
اتفاقا ریاصی شیرینترین درس دنیاست اگه درست یاد بدنش و شما درست یاد بگیریش. من خودم ریاضیم خوب نبود و خیلی توش مشکل داشتم. وقتی رفتم دانشگاه دیدم مباحث ریاضیات و آمار و احتمالات و محاسبات توی رشته تحصیلی من (مدیریت صنعتی) تا آخر دوره تحصیل ول کن من نیست. این بود که شروع کردم به آموختن ریاضیات و سخت تمرین کردن. اعداد مسئله رو عوض میکردم و دوباره محاسبه میکردم. به قدری ریاضیم خوب شد که حد نداشت. اونجا بود که فهمیدم چرا میگن ریاضی شیرینه. متاسفانه ما بدترین و ضعیفترین معلمها رو تو مقطع ابتدایی به کار میگیریم؛ معلممینی که تازه شروع به تدریس کردن و سواد لازم و بیان خوبی ندارن. اینا باعث میشن دانش‌آموز فرضا ریاضی رو خوب یاد نگیره و همینطور به مراحل بالاتر بره. توی دانشگاه کسانی بودن که هنوز مخرج مشترک گرفتن یا تجنیس رو بلد نبودن و استاد مسخره‌شون میکرد و میگفت این مال سوم دبستانه!! سیستم آموزشی ما کاملا ایراد داره. باید بهترین، باسوادترین و خوش‌اخلاقترین معلمها توی مقطع ابتدایی باشن. چون اگه پایه دانش‌آموز ضعیف باشه همینطور ضعیف میاد بالا. نکته بعد اینکه الکی ما رو از ریاضی ترسوندن. اگه درست یاد بگیری خیلی هم آسونه.
امیر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شاهرخ خان عالی بود.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اینه ایرانی نابغه!! نه این که همه تو مدرسه دانشمند زبان انگلیسی هستن حالا
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/07/22
عمو زبان انگلیسی زبان دنیای سیاست واقتصاد کاری با انگلیس نداریم چین کیلو چند بخاطر دوستی باچین ملحد باید زبان ملحدین یاد بگیریم واقعا جای تاسف دارد دولت کلید
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/07/22
اینا همون احمقایی هطتن که به خاطر عدم یادگیری صحیح زبان دل پری از این مورد دارن
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/07/22
به سرعت هر چه تمام در حال پس رفتیم خدا بخواهد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
عزیزم انگلیسی بلد بودن مایه پیشرفت نیست، یه نگاهی به هندوستان بنداز
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/07/22
انگلیسی رو نمیتونن یاد بدن بعد میخوان برن سراغ زبان های دیگه!
چرا به عربی گیر نمیدن
اصلا چهل پنجاه تا زبان بیارید هر هفته یه زبان کار کنید
نظرتون چیه!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/07/22
کدوم آدم عاقلی اکثریت موافق زبان انگلیسی رو فدای اقلیت میکنه.اگه ۹۰ درصد موافق انگلیسی هستند پس لطفا اون ده درصد بقیه برن آموزشگاه های خصوصی و زبا مورد علاقه شونو طیاد بگیرن.
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/07/22
چرا عربی رو حذف نمیکنید؟؟؟؟
انگلیسی اگر مهم نبود که این همه اموزشگاه نداشت
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/07/22
دمشون گرم زبان انگلیسی باید نابود بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
توهم مغزت مثل نماینگان نخودیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
خیلی عالیه که جهان از سلطه دلار و زبان انگلیسی رها بشه و همه ملتها و فرهنگها آزادانه ارزش خودشون رو پبدا کنن
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/07/22
بلی این نمایندگان می دونند دیگه انتخاب نمیشن می خوان آموزشگاه بزنند!!!!!قطعا اینا به فکر ملت نیستند.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
نمایندگان ویلای شمالشون را ساختن حالا میخوان برن چین ویلا بسازن .پس نیاز دیدن زبان چینی یا بگیرن .زحمت نکشن یه چینی استخدام کنن..پولشو که دارن.
بدون نام
Poland
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
آفرین ایول
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1398/07/22
فکر خانواده های کم درآمد که توان فرستادن فرزندان خود به آموزشگاه زبان راندارند راهم بکنید
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/07/22
چرا عربی رو حذف نمیکنین که هیچ جا کاربرد نداره به جز همون مدرسه؟!!!
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
لیلی خانم اریایها به عربی علاقه ای ندارند برای همین فراموشش میکنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
میلیونها نفر اربعین رفتن عراق یا میرن دبی واسه عشق و حال، همه جا که قرار نیست انگلیسی بلغور کنیم. از سلطه ایدئولوژی از طریق زبان چی میدونین شما دانشمندا؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1398/07/22
زبان انگلیسی زبان بین المللی هستش.و همه باید بلد باشن.حتی مقدار کمش هم به کار آدم میاد.ولی زبان های دیگه مثل روسی و فرانسوی محدود به کشورهای خودشون هستن.حالا هرکسی علاقه داره میتونه بره به صورت آزاد فرانسوی یا روسی یاد بگیره ولی زبان انگلیسی همه جا لازمه حتی تو کشورهای عرب زبان هم مورد استفاده قرار میگیره. شاید بچه ای همینطوری نره آموزشگاه زبان و علاقه نداشته باشه.ولی اگر توی مدرسه باشه به اجبار بهش یاد میدن و توفیق اجباری میشه.
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/07/22
من از کسایی که این کامنت رو میخونم می پرسم آیا زبان انگلیسی که تو مدرسه خوندین بیشتر بدردتون خورده یا زبان عربی؟اصلا اون همه فعل افعالی که تو عربی خوندیم کجای زندگیمون استفاده شد!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/07/22
فقط دوتا زبان تو این خراب شده کاربرد دارهد عربی وروسی
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/07/22
اولازبان انگلیسی بین المللی است دوما خودچین زبان انگلیسی رازبان لازم التعلیم خارجی میداند سوما با خصوصی کردن امرزش زبان انگلیسی پدروپدرجدمردم رادرمیاوریدچون تعداد بیش ازنوددرصد توان مالی ندارندوفرزندانشان را کلاس خصوصی نمیگذارندچهارما معلوم است پشت پرده این طرح بخوربخور ازجیب ملت بدبخت وبیچاره است وقدرت گرفتن مافیا برعلیه آموزش پرورش رابدنبال دارد
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/07/22
خاک عالم برسر ما با این نماینده ها ومسئولان بی تدبیر و منفعت طلب
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/07/22
دیگه شکم داره به یقین تبدیل میشه که بعضی ها حداقل با داشتن فوق لیسانس میتونن بیسواد محض اجتماعی باشند ، تمام مشکلات حل شده و ایران بهشت برین شده ، که حالا مشکل اساسی زبان انگلیسی باشه ، مطمئنم که یه باند مخوف و پرقدرت با نیات پلید ،نقشه های شومی برا ایران دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/07/22
زبان ما ک از توصیف این فاجعه قاصره. اون عده محدود ک احتمالن از وابستگان خود عزیزان هستند و تمایل ب یادگیری زبان بجز انگلیسی هستند خب برن آموزشگاه. چرا اون 90درصد برن؟
پاسخ ها
poya
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
متاسفانه دانش آموزان همین الان هم آموزش
انگلیسی نمی بیندد ببینید یک فرد و قتی دیپلم می گیره چقدر زبان انگلسیی بلده البته نه زبان انگلیسی بلده نه چیز دیگه ایی
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/07/22
زبان انگليسي زبان بين المللي است كه حتي چيني ها هم در محاوره خارجي با آن تكلم مي كنند
Germany
09:56 - 1398/07/22
وقتی همه قرار باشه به اجبار برن پیانو یادبگیرن کیفیت تدریس پیانو هم در حد سایر دروس مدرسه میاد پایین
و چرا عربی مشمول این طرح نباشه؟ شما اینهمه سال وقت یک دانش آموز رو میگیرید و اون نمی تونه در نهایت به عربی بگه من عمرم رو صرف خواندن عربی نمودم و از این بابت خوشحالم :))
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
یاد گیری زبان انگلیسی از هر زبان دیگر واجب تر میباشد
بدون نام
Germany
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
جمله اولم رو کمی مبهم نوشتم منظورم این بود وقتی میلیون ها دانش آموز به اجبار به سمت یادگیری زبانهای خارجی به آموزشگاههای خصوصی فرستاده شوند دیگه آموزشگاهها مثل سابق با کیفیت نیست
همین الانش هم تعداد محدودی از آنها با کیفیته ، اون موقع فاتحشون خوندس، میشه مافیای کنکور
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/07/22
باز یه عده نادان بیسواد که معلوم نیست چجوری خودشونو نماینده مردم جا میزنن تصمیم سردلی گرفتن، حماقت و جهالت تو این مملکت حد و مرز نداره
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/07/22
نماینده های مجلس دیدن توی هیچ زمینه ایی نمیتونن کار کنن این طرح احماقانه را دنبال کردن بیکار نباشن .واقعا که دیوانه خانه است این مملکت.
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/07/22
یک پیشنهاد . بیایید زبان انگلیسی را که زبان بین المللی است را در مدارس انتخابی بذارید و درکارنامه دخالتی نداشته باشه مبنی براینکه مردودی نداشته باشه به اینصورت به کسی ظلم نمیشه وتحصییل برای همگان رایگان وحرفی توش نیست ومعلمان زبان هم سرنوشتشان معلومه
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/07/22
زبان انگلیسی زبان بین المللی است ،واجب است آن را تقویت کرد
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/07/22
برای اینکه دنیا رابهتر بشناسی باید زبان یادبگیری تاملتهارابشناسی ،فرهنگهارابفهمی تابهترزندگی کنی تاتمدن وفرهنگ خودراغنی تر وماندنی تر کنی.اگر میخواهی خود ونسلت منقرض نشوند باید با ملتها وتمدنهای دیگر گره بخورید نه اینکه وابسته بشوید.پیامبر اسلام میفرماید علم بیاموزید حتی اگر تاچین شده بروید علم ودانش وتمدن انهارابیاورید تاغنی بشوید.
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/07/22
عقل که در بدن نیست
جان در عذاب است
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1398/07/22
فکری بسیار عالی است. خدا کمک کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
لال شو
United Kingdom
11:20 - 1398/07/22
من انگلیس زندگی میکنم. اینجا افراد صنعتی و دانشگاهی کلاس میرن که چینی یادبگیرن . بخاطر اینکه بسیاری زمینه های همکاری مالی، اقتصادی و علمی در چین وجود داره. چین بطور کلی مستعدترین کشور دنیا برای همکاری هست. در موزه بریتانیا نوشته که از هر چهار نفر در دنیا یک نفر اصالتی چینی داره. خوبه اولا یاد بگیرن. الان چیزی آموزش درست داده نمیشه. ثانیا انگلیسی یاد بگیرن. ثالثا چینی یاد بگیرن.
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
وقتی خود چینیها انگلیسی بلدن صحبت کنن حالا شما برو چینی یاد بگیر تا بتونی با اونا چینی صحبت کنی!! این یعنی هدر دادن عمر واسه امری که جزو واجبات نیست. وقتی بقالی سر کوچه هست چرا باید بریم چهار تا خیابون اونورتر!! وقتی اونا میتونن انگلیسی حرف بزنن چه لزومی داره شما چینی یاد بگیری!! اصلا فرض کن جمعیت چین ۱۰ میلیارد نفره و از هر چهار نفر دو نفر اصالت چینی دارن. شما هر کاری هم کنی نمیتونی زبون معیار دنیا رو تغییر بدی به این زودیها. این یعنی مقاومت در برابر قانون دنیا که انگلیسی رو زبون معیار قرار داده.
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/07/22
خیلی خوبه. همین دو تا کلمه هم که ملت بلدن دیگه در آینده بلد نیستند و حتی با موبایل و تلوزیونشون هم نمیتونن کار کنن. قشنگ مثل بیشتر مادربرزگ و پدربزرگهامون. اونوقت کسی که یکم انگلیسی بلده کلی کار براش بوجود میاد و همین میشه اشتغال زایی. چقدر این مسئولین به فکرتون باشند آخه... نمیخواید یکم هزینشو بدید؟ هرکی هم رفت دانشگاه و تازه رفت فوق لیسانس خوند میتونه بره انگلیسی یاد بگیره که بتونه مقاله های علمی رو ترجمه کنه یا میده مترجم...
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/07/22
90 درصد که انگلیسی میخوان برن آموزشگاه آزاد و 10 درصد که زبانهای دیگه میخوان تو مدارس ممکنه یادشون بدن.... عجب طرحی.... خداییش یکم تو نماینده انتخاب کردن دقت کنید ملت....
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1398/07/22
نماینده ی ملتی که به فکر معدل دانش آموزان است!!! بهتره درسهایی مانند عربی و ... را حذف کند که واقعا به درد 99 درصد ملت نمیخورد... هرکی هم خواست بره آموزشگاه آزاد بخونه. نه درسی که به درد 90 درصد ملت میخوره.... شما ببین از درسهایی که تو مدرسه خوندی ریاضی و تاریخ و جغرافی و فلسفه و عربی و حسابان و جبر بیشتر به دردت میخوره تو زندگی روزمره یا همین زبان انگلیسی؟
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/07/22
بفرمایید زبان عربی به چه دردی می خورد؟ شما از یک دیپلمه بخواه که دو کلمه عربی حرف بزنه ببینید می تواند؟
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/07/22
فقط عربی یاد بگیرید،،،خخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/07/22
اینکه زبان انگلیسی در کشور ما خوب پیاده نمیشه به نوع آموزش نیست بلکه به نبود مخاطب انگلیسی در کشور است
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/07/22
مردم نادانی که به این جور نماینده ها رای دادند رو باستی گفت لعنت بر دهانی که بی موقع باز شد و لعنت بر چشمی که بی موقع بسته شود.
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/07/22
شما اول یاد بگیرید کلمه پارسی و زبان پارسی رو فارسی ننویسید...
باقی زبان های بین المللی پیشکش تون...
پارسی را پاس بدارید .!
پاسخ ها
شاهرخ خان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
دوست عزیز تلفظ "ف" به جای "پ" توی زبون پهلوی هم وجود داره و این نیست که بگیم فارسی معرب پارسیه. همونطور که فتوشاپ، پوتوشاپ نوشته میشه یا میکروفون، میکروپون، پارسی هم میتونه فارسی نوشته بشه. پس مته به خشخاش نذارید لطفا. خیلی از کلمات عربی ریشه پهلوی دارن و اینطور نیست که فکر کنیم ما داریم عربی صحبت میکنیم. دقیقا برعکسه عربها به نوعی دارن فارسی صحبت میکنن. برخلاف تصور بعضیا الفبای ما کاملا ایرانیه و عربی نیست. اعراب اصلا خط نداشتن که بخوان اونو به ایرانیها تحمیل کنن. پیامبر اکرم از اسرا میخواست به اعراب آموزش بدن و اونا رو باسواد کنن. توی این قضیه شکی وجود نداره.
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/07/22
چرا نظری در مورد حذف زبان مزخرف عربی ندارن این نمایندگان ما و خودشون و کل خانوادشون تو کشورای امریکا و انگلیس و کاندا و استرالیا که زبانشون انگلیسیه میرن و هستن و اقازاده هاشون چینی یاد نمیگیرن اگر یادگیری زبان برا دانش اموزان سخته عربیو حذف کنن که کل ملت بیزارن ازش نه انگلیسی که با اینکه خودم ازش بیزارم ولی نیازه ماست
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/07/22
ایا میدانستید تعداد چینی هایی که انگلیسی بلدند از جمعیت دو برابر جمعیت خود انگلیس نادانی هم حدی داره
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/07/22
راست میگید عربی را حذف کنید که هیچکس بهش علاقه نداره
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/07/22
اونهایی که جو گیر شدن میگن طرح خوبه میشه بفرمایید الان عربی چی میگه تو مغز بچه های مردم میکنن ؟ عربی انحصار طلبی نیست ؟ اون نماینده ای که میگه اونهایی که میرن کار و دانش نیاز به انگلیسی ندارن. میشه بفرمایند که نیاز به عربی کجای زندگیشونه ...
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/07/22
فکر کردید چند درصد مردم میتونن هزینه کلاسهای بیرون مدرسه را پرداخت کنن؟؟ چرا اینقدر برای مردم گرفتاری فکری درست میکنید برنامتون چیه ؟ مگه این مردم جز فداکاری جز استقامت بخاطر بلند پروازیهای شما جز سکوت در برابر زورگویی های شما جز بغض در برابر زیاده خواهی های شما جز سکوت در برابر اشرافی گری شماها کار دیگری کردن که اینطور باید تاوان حماقتهای یک عده معدود را بدن
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/07/22
فکر کردید چند درصد مردم میتونن هزینه کلاسهای بیرون مدرسه را پرداخت کنن؟؟ چرا اینقدر برای مردم گرفتاری فکری درست میکنید برنامتون چیه ؟ مگه این مردم جز فداکاری جز استقامت بخاطر بلند پروازیهای شما جز سکوت در برابر زورگویی های شما جز بغض در برابر زیاده خواهی های شما جز سکوت در برابر اشرافی گری شماها کار دیگری کردن که اینطور باید تاوان حماقتهای یک عده معدود را بدن
United States
13:44 - 1398/07/22
مملکتو فروختن به چین ...ها
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/07/22
من مدرس زبان بورکینافاسویی هستم.ممکنه نمایندگان مجلس یه لطفی کنن و زبان بورکینافاسویی را اجباری کنن.توروخدا
United Arab Emirates
14:16 - 1398/07/22
اخه مجلس کاری نداره.باید از این مصوبات چرت پرت داشته باشه برا وقت گذراندن.یه روز دو وزارتخانه را ادغام میکنه .دور بعدی تفکیک میکنه. یه دوره وزارتخانه ای حذف دور بعد مجدد افتتاح .!!!! این شد کار مجلس.
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/07/22
زبانانگلیسی بایدازکلاس ابتدایی آموزش داده میشدکه هوش بچه هابالاست تا وقتی به دبیرستان برسن واسه خودشون استادشده باشن..آخه کدوم کشوری رو میشناسیدکه مردمش زبان انگلیسی حالیشون نیست..افسوس
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/07/22
مشق که حذف شد. کتاب کار هم که مدارس دولتی نباید استفاده کنند. نمره هم که ندارند و نمیشه فهمید سطح و توانایی دانش آموز در چه حدی هست. حالا می خوا انگلیسی رو اختیازی کنن و از مدارس کار و دانش حذغ . خب یه هو بیاین بگین می خوایم یه نسل عقب مونده و ضعیف درست کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1398/07/22
یک قانون خوب مجلس.


از سال آینده از 27 نوع مدرسه در ایران 25 نوع حذف و فقط مدارس به دو دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند.
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/07/22
دانش آموزا توو انگليسي به اين راحتي موندند حالا فكر كن بخوان چيني ياد بگيرند كه الفباش هزار تا حرفه:)))
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/07/22
مث اینکه مافیا به آموزشگاه های زبان هم داره کشیده میشه
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/07/22
اینم حتما چون مربوط به غربه بدرد نمیخوره
روسی هم پیشنهاد خوبیه بایدباشه ازنظرشما
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/07/22
اصلا نیازی به این طرح نیست همین الان هم همه دارن توی آموزشگاه ها زبان یاد میگیرن
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1398/07/22
همینقدر که انگلیسی زبان آمریکای ترامپه باید تدریسش متوقف بشه، مرحبا به نمایندگان با غیرت!!!
پاسخ ها
بهاره...س...
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
یا خدااااا.... زبون ترامپ فرق میکنه دوست عزیز,,, اون آمریکای لاتینه,,, در ضمن ترامپ خیلی کارهای دیگه میکنه , که ما هم می کنیم...
این طرزفکر خیلی خنده داره...
تا زمانی که چنین افکاری تو این مردم هست , امثال ترامپ خواهند تاخت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
بمیر
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/07/22
ای داد چینی !!!!!!!!!!!!!! خوب شد دوسال مدرسه م مونده مگرنه باید کنار ماضی و مضارع و باب و معلوم و مجهول و فلان وفلان تازه بیاییم صدتا الفبای چینی یاد بگیریم
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1398/07/22
زبان بین الملل انگلیسیه وظیفه هر سیستم اموزشی اموزش این زبانه.درضمن زبان انگلیسی سادست و پایه ی شروع دیگر زبان هاست.
United Arab Emirates
00:14 - 1398/07/23
کاش اول از همه زبان عربی رو حذف کنند ما که عرب نیستیم
United Arab Emirates
00:18 - 1398/07/23
ببین چقد بد بختیم که چینی ها رو سی ها و ... تو مدرسه هاشون به بچه ها انگلیسی یاد میدن اونوقت ما هم هم میخاییم بجای اینگلیسی ! روسی و چینی و ... یاد بگیریم!!!
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1398/07/23
زبان انگلیسی. اینترنشناله. خدایا اااا سلیقه ای نیست که میگی باید حذف شه. ....کل دنیا با این زبون بین المللی صحبت میکنن و قبولش دارن حالا ۴ تا نماینده ی بی سواد اومدن طرح دو فوریتی دادن خجالت آورده.!
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/07/23
یه سوال بعد کی زبان چینی رو به دانش آموزان یاد میده؟؟ مگه چند نفر تو ایران زبان چینی بلدن؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/07/23
یه جوری میگه تک زبانی که انگار خیلی خوب تدریس میشه
بیشترین زبونی که به کار میاد همین انگلیسیه، همینو خوب تدریس کنید، تو مدرسه نه تو آموزشگاه ها
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/07/23
دبیرای زبان چی کار کنن پس؟
Iran, Islamic Republic of
03:14 - 1398/07/24
جالبه همه چینی ها انگلیش یادمیگیرن اینا برن چینی اصلا میدونی چین چندتا حروف الفبا داره
فرانسه از عربی سختره چون تلفظش سخته
اماروسی محاوراتی نی
بخدا انگلیش از فارسی وعربی روسی و المان وفرانسوی نوشتارش وتکلمش راحتتره. اصلا اینا کردنش خونه خاله این نظام آموزشی هرروز یه جوره به خدا بی سوادی جامعه از ایناس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج