جذب ۹هزار پرستار در سال آینده
۹۱۹۱۱۵
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
۶۵۴۸
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: با دستور وزیر بهداشت ۹هزار پرستار و بهیار امسال در وزارت بهداشت جذب شدند و امیدواریم در سال آینده نیز بتوانیم ۹ هزار پرستار دیگر استخدام کنیم.

خبرگزاری فارس: معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: با دستور وزیر بهداشت ۹هزار پرستار و بهیار امسال در وزارت بهداشت جذب شدند و امیدواریم در سال آینده نیز بتوانیم ۹ هزار پرستار دیگر استخدام کنیم.

جذب ۹هزار پرستار در سال آینده

مریم حضرتی درخصوص اجلاس وزرای منطقه مدیترانه شرقی توضیح داد: همانطور که رئیس سازمان جهانی بهداشت در اجلاس مطرح کرد به دلیل نقش پرستاران در توسعه همگانی کردن سلامت و پوشش همگانی سلامت و ارائه خدمت، سازمان جهانی بهداشت سال ۲۰۲۰ را سال پرستاران نامگذاری کرده است.

حضرتی گفت: توجه به نقش پرستاران در زمینه پوشش همگانی سلامت و کاهش هزینه‌های درمان در این نشست مورد بحث قرار گرفت و در کنار این نشست یک کارگاه آموزشی درخصوص نقش پرستاران UHC در پوشش همگانی سلامت برگزار شد که امیدواریم بتوانیم از نتایج این نشست استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در این نشست از مادر پرستاری ایران «خانم مداح تقدیر شد» گفت: وی به عنوان پرستار الگو در منطقه معرفی شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا در تنش‌های منطقه و درگیری‌ها از پرستاران ایرانی اعزام شده‌اند توضیح داد: بسیاری از پرستاران از طریق جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه در این مناطق حضور یافتند و اولین شهید وزارت بهداشت یک پرستار هوش‌بری بود که در دفاع از حرمین جان خود را فدا کرد؛ وی به صورت داوطلبانه به این مناطق اعزام شده بود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در رابطه با استخدام و کمبود پرستار در کشور توضیح داد: ۹ هزار دستور استخدام توسط وزیر بهداشت صادر شد که از این تعداد ۵ هزار نفر پرستار بودند و کارهای جذب آن‌ها انجام شده است. مابقی این افراد از گروه‌های بهیار و بهورز هستند که برای مراکز تازه تأسیس جذب شده‌اند.

وی در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای جذب پرستاران در سال آینده توضیح داد: در سال آینده برنامه‌ای برای جذب ۹ هزار پرستار جدید در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با تلاش وزیر بهداشت این گام مثبت در راستای رفع کمبود پرستار در مراکز درمانی برداشته شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/07/24
امیدوارم اینجا هم سهمیه نباشه که هست!
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1398/07/24
خداراشکر که هاشمی وزیر اسبق رفت بلکه کاری برای پرستاران کنند
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1398/07/24
فاجعه اینجاس همه با سهمیه باید استخدام میشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج