ابر‌های عجیب یک کهکشان راز کیهانی را فاش کرد
۹۱۹۲۰۹
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۳۵۸۴ 
ستاره شناسان کهکشانی را با ابر‌هایی پیچیده شناسایی کرده اند که به دور سیاهچاله‌ای عظیم در مرکز آن می‌گردند و این امر به افشای راز و رمزی کیهانی انجامیده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از نیواطلس، آنچه که موجب شگفتی ستاره شناسان شده آن است که ابرهای یادشده به جای چرخش در یک جهت در کهکشان NGC ۱۰۶۸، به دو حلقه مبدل شده و در دو جهت مخالف در گردش بودند. این در حالی است که قدرت مکشی سیاهچاله ها هم باید منجر به جذب گرد و خاک و گاز و هر چیز دیگری به داخل در یک جهت شود.

ابر‌های عجیب یک کهکشان یک راز کیهانی را فاش کرد

تصاویر تهیه شده توسط تلسکوپ آلما در شیلی از کهکشان NGC ۱۰۶۸ که در فاصله ۴۷ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد، حرکت دو توده گاز در دو جهت مخالف را در اطراف سیاهچاله کهکشان مذکور نشان می دهد.

دانشمندان هنوز به طور دقیق نمی دانند، چه چیزی عامل وقوع این پدیده شگفت انگیز است، اما حدس می زنند تداخل این کهکشان با یک کهکشان دیگر که در جهتی مخالف در حال گردش است، پدیده مذکور را به وجود آورده است.

انتظار می رود تداوم حرکت این دو کهکشان و تداخل آنها با یکدیگر باز هم موجب تغییر مدل حرکت دو توده یادشده در آینده شود.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/07/24
خوشم میاد که این دانشمندا هر لحظه با یه شگفتی جدید توی کیهان مواجه شده و کله پا میشن....هی نظریه میدن هی یه چیز جدید کشف میکنن هی کله پا میشن..دوباره نظریه میدن...حال میده ها
United Kingdom
16:52 - 1398/07/24
خوش بحال ما که همیشه ماشاا... درحال استراحت و هیچ نظری هم نمیدهیم!
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1398/07/24
اینها دنبال کشف حقایق و علتها هستن نه مثل ما دنبال خرافات و اراجیف...بهشتی هم اگه هست برای اونهاست نه ما.از عدالت خدا به دوره اگه غیراز این باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج