ترامپ: به تحریم‌ها علیه ترکیه ادامه می‌دهیم
۹۱۹۳۲۳
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
۴۰۴۰ 
دونالد ترامپ، امروز (چهارشنبه) در جریان استقبال از رئیس‌جمهور ایتالیا به بررسی اوضاع در سوریه و همچنین ادامه گفتگوها با ترکیه و تداوم تحریم‌ها علیه این کشور پرداخت.

ایسنا: دونالد ترامپ، امروز (چهارشنبه) در جریان استقبال از رئیس‌جمهور ایتالیا به بررسی اوضاع در سوریه و همچنین ادامه گفتگوها با ترکیه و تداوم تحریم‌ها علیه این کشور پرداخت.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان دیدارش با سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا در کاخ سفید به بررسی موضوعاتی در زمینه تجارت، مالیات‌های دیجیتال و مقابله با اقدامات تجاری چین پرداخت اما محور اصلی این گفتگوها اوضاع در سوریه و همچنین تداوم گفتگوها با ترکیه و تحریم‌ها علیه این کشور بوده است.

ترامپ: به تحریم‌ها علیه ترکیه ادامه می‌دهیم

ترامپ همچنین بابت امنیت تسلیحات اتمی آمریکا در ترکیه ابراز اطمینان کرد و ادامه داد، اینکه سوریه از روسیه کمک بگیرد، خوب است اما مدعی شد که کردها، فرشته نیستند.

دونالد ترامپ اعلام کرد، مشکلی ندارد اگر در مناقشه دمشق با ترکیه، از روسیه کمک بگیرد؛ او با فاصله گرفتن مجدد از کردهای سوری، گفت آن‌ها فرشته نیستند.

ترامپ طی سخنانی در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید اظهار داشت، اعمال تحریم‌ها بر آنکارا را به مبارزه در منطقه ترجیح می‌دهد و ادامه داد: اگر سوریه‌ می‌خواهد مبارزه کند تا سرزمینش را باز پس گیرد، به آنها و ترکیه بستگی دارد؛ خاک زیادی برای بازی کردن آن‌ها وجود دارد. احتمال دارد سوریه کمی از روسیه کمک بگیرد و این مشکلی ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت: ایالات متحده آماده خواهد بود تا به روند مذاکرات در سوریه کمک رساند. کردهای سوریه به خوبی تحت حفاظت هستند، البته آن‌ها فرشته نیستند.

ترامپ همچنین تایید کرد، نیروهای آمریکایی کاملا از شمال سوریه خارج شده‌اند و گفت: ما به کردها برای مقابله با داعش پول زیادی پرداخت کرده‌ایم. باید تاکید کرد که سربازان ما اکنون دور از خطوط نبرد در سوریه و در امان هستند. ما با ترکیه برای توقف جنگ در حال گفتگو هستیم.

ترامپ می‌گوید: اگر ترکیه به سوریه ورود می‌کند، مسئله‌ای میان ترکیه و سوریه است. این مشکل ما نیست.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج