این تازه شروع ماجرا است آقای ویلموتس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۱۹۴۲۵
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
۲۶۱۱
به ثمر رساندن 14 گل در بازی با کامبوج به همان اندازه که شیرین و دلچسب است، می‌تواند سرآغاز قرار گرفتن در یک سراشیبی عمیقاً تلخ هم باشد.

فرهیختگان: «به ثمر رساندن 14 گل در بازی با کامبوج به همان اندازه که شیرین و دلچسب است، می‌تواند سرآغاز قرار گرفتن در یک سراشیبی عمیقاً تلخ هم باشد.» این شروع سرمقاله‌ای بود که در تاریخ 20 مهر‌ماه، شنبه گذشته منتشر شد. با این تیتر؛ ویلموتس در گل و لای فوتبال آسیا.

تذکر به سرمربی تیم ملی بعد از آن پیروزی خیره‌کننده شاید قدری جرأت و جسارت می‌خواست اما آنها که زیر و بم فوتبال آسیا را طی سال‌های متمادی تجربه کرده بودند، ابایی از بیان این توصیه‌ها نداشتند. باور این بود که آن پیروزی نباید ویلموتس و مردانش را در خواب خرگوشی فرو ببرد که برد! شاید آنها که باید سرمربی تیم ملی را نسبت به فضای موجود در قاره تفهیم می‌کردند و اطلاعات دقیق‌تر و جزیی‌تری از فوتبال قاره می‌دادند درکار خود کوتاهی کرده باشند و شاید هم ریشه این باخت از مکنونات ذهنی خود سرمربی سرچشمه گرفته باشد و شاید هم از ساق‌های مغرور بازیکنان.

فوتبال آسیا همین است آقای ویلموتس. دور و برت را خوب بشناس. اعتماد به آن 14 گل غلط‌‌‌ ترین حربه ممکن در مواجهه با تیم‌هایی از دسته بحرین بود. همان روز برای سرمربی تیم ملی نوشتیم که فوتبال ایران بردهای پرگل‌تر از بازی با کامبوج را هم درکارنامه خود به ثبت رسانده بود اما در همان ایام نیز هرگاه مقابل تیم‌هایی از این دست قرار گرفت، با چالش مواجه شد. سیاهه‌ای که با انتقاد برخی هواخواهان افراطی سرمربی تیم ملی هم مواجه شد و صدای سکوت، سکوت آنها را به آسمان بلند کرد!

چهارشنبه‌ای که گذشت دقیقاً برای ویلموتس، شاگردانش و آنها که از برد 14 گله سرمست شده بودند، مسجل کرد که جایگاه برخی تیم‌ها در قاره کجا است. تیم‌هایی که از لحاظ تاکتیکی نمی‌توانند با فوتبال ایران برابری کنند اما با به کارگیری فنون ابداعی خود نظیر به راه انداختن جنگ‌های روانی به خوبی قادرند فوتبال ایران را با آن یال و کوپالش به چالش‌های بزرگ بکشند.

حالا دوباره روز تازه‌ای برای ویلموتس و شاگردانش آغاز شده است. نقطه سرخط. تیم ملی برای رسیدن به صدر جدول باید چشم بدوزد به امتیاز بازی‌های آتی و شکی نیست که بازی ماه آتی در بصره مقابل عراق نیز می‌تواند دشواری‌های بزرگ‌تری را پیش روی سرمربی تیم ملی و شاگردانش قرار دهد و آنها را حتی در آستانه از دست دادن جایگاه رفیعی که سال‌ها برایش تلاش شده، قرار دهد.

تیم ملی ایران در سال‌های مربیگری کی‌روش به واسطه برخورداری از یک سازمان دفاعی مطلوب توانسته بود غول‌های قاره را هم زمینگیر کند اما در فصل تازه فوتبال آسیا که مصادف شده با ورود نگرش‌های جدید به تیم ملی فوتبال ایران به نظر می‌رسد که آن هارمونی همیشگی در سیاق تیم ملی وجود ندارد که این وضعیت بی‌ارتباط با رسوخ بازیکنان جدید به تیم ملی که از لحاظ کیفی اکنون در سطح نازل‌تری نسبت به بازیکنان بازنشسته قرار دارند، نیست.

ویلموتس برای رهایی از باخت‌های آتی فی‌الفور باید نسبت به شناسایی عناصر با کیفیت‌تر در تیمش اقدام کند. مردانی شاغل در همین لیگ. بازی با بحرین نشان داد که برخی بازیکنان در حد و اندازه تیم ملی نیستند و وقتی مقابل تیم‌های بزرگ‌تر قرار می‌گیرند عنان از کف می‌دهند و تازه سطح فنی‌شان نمایان می‌شود. شاید هم ویلموتس نتوانسته به خوبی از شاگردانش بازی بگیرد که هنوز نمی‌توان با قطعیت درباره این نظریه حرفی به میان آورد.

ویلموتس در درجه اول و پیش از آنکه به دنبال باز کردن درهای تازه به تیم ملی باشد و بخواهد تاکتیک هجومی مد نظر را در تیم ملی پیاده کند، ابتدا باید در شناسایی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی دقت کند و بعد از آن آرام، آرام به سمت آن بازی هجومی که وعده‌اش را داده برود.

ناهمگونی میان خطوط 3 گانه تیم ملی، عصبیت و پرخاشگری‌های ملی‌پوشان و گاه چهره نیمه‌مستأصل سرمربی تیم ملی در بازی با بحرین یک تلنگر بزرگ برای آقای بلژیکی و همراهانش است تا با بینش و رویکردی متفاوت در بازی‌های آتی ظاهر شوند تا فوتبال ایران اسیر آن اما و اگر‌های منزجر‌کننده‌ای که سال‌ها است از یادش برده‌ایم، نشود.

تکمله: به یاد می‌آوریم که کارلوس کی‌روش نیز در روزهای آغازین فعالیتش باخت‌هایی از این دست را تجربه کرده بود. شکست در بیروت هنوز در مقابل‌مان قرار دارد. پیش‌تر نیز دیگر مربیان تیم ملی باخت‌هایی را تجربه کرده بودند. برانکو که پرعنوان‌ترین سرمربی تاریخ تیم ملی محسوب می‌شود، تجربه باخت در تهران مقابل اردن را دارد و بلاژویچ کبیر هم که برابر همین بحرین عجیب‌ترین شکست تاریخ را رقم زده بود. این شکست‌ها اما مقدمه‌ای است برای پیروزی‌های آتی. برد‌های شیرین و صعود دوباره به جام جهانی. تیم ملی راه درازی پیش رو دارد. هنوز فرصت‌ها باقی است. بازی مقابل بحرین در تهران می‌تواند همه این تلخکامی‌ها را از مقابل دیدگان‌مان دور کند. شاید یک شش تای دیگر در راه باشد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1398/07/25
مگه بجز استقلالیا کیا دیگه دارن انتقاد میکنن استقلالیا هم نه بخاطر تیم ملی بخاطر دشمنی پرسپولیس و کیروش انتقاد میکنن بخاطر عقده این چندساله به زمین و زمان گیر میدن حتی به دادگاه فیفاهم گیر دادن پس این قضیه رو جدی نگیرین
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/07/25
برادر زر مفت زدی. حتما این تیمم درست میشه ادامه راه.فقط خوب نشناخته مربی تیمو. دلیل باخت ام ترکیب یا درواقع ارنج اشتباه تیم بود.اخه انصاریفرد مهاجم نوک!!! تیم قطری نمیخادش!!!
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/07/25
با كيروش بدون باخت رفتيم جام جهاني...لنگي ها تيم ملي رو بدبخت كرديد
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/07/25
لعنت به کسایی که کیروش بزرگ رو فراری دادن به خاطر دلال کراوات و اون دلال پست فطرت هم خوب جوابشونو با رفتن به عربستان و تیم رقیبشون الاهلی رو داد... برانکو تیم منفور لنگ رو به خاطر چند مشت دلار بیشتر فروخت بعد یه عده هوادار و پیشکسوت لنگی و خبر نهاران خودفروخته به خاطر اون دلال به تیم ملی خودشون پشت کردن و کمر تیم ملی کشور خودشونو به خاطر یه دلال کروات که رحم به تیم باشگاه خودشونم نکرد و فروختشون به عربا کمر تیم ملیو به خاطد اون و تیم باشگاهشون شکستن خودفروخته های وطن فروش لنگی
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
اره تازه اولاست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
شما کیسه کشا به خاطر قهرمانی های پیاپی پرسپولیس و تحقیر شدن های متعدد در سال های اخیر کاملا عقلتون رو از دست دادین و روانی شدین.
ابته باید بهتون حق داد. خیلی سخته!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
لنگی ها و کیسه کشا هیچ کدوم چیزی از فوتبال نمیفهمن که اگه غیر از این بود طرفدار تیمشون نبودن. درود بر کیروش کبیر و مرگ بر خائنین
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1398/07/25
تنهادستاوردهشت ساله کیروش برای فوتبال مایک مشت فوتبالیست عصبی وپرخاشگرست
United States
10:35 - 1398/07/25
تیم ملی دژاگه وجهانبخش وقدوس رامیخواد بازیکن باکیفیت نه هرکی ازراه برسه.قطعاروزهای سخت تیم ملی در پیشه.
تاج بزرگ آسیا، چهارفینال آسیا، دوقهرمانی آسیا⭐⭐حسرت نیاکان لنگی ها
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1398/07/26
لنگیای کثیف و مکتب دزد پرور و فسادپرور با قدرت رسانه ای شون به سرکردگی برانگوه برعلیه تیم ملی و کی روش بلند شدن و پشت کردن ب تیم ملی تا کی روشو فراری دادن ک دلال برانگوه جاشو بگیره اما برانگوه همه رو به مسخره گرفت و رفت سمت پول بیشتر تو عربستان. حالا ما موندیم و کی روشی ک رفت و تیم ملی که با تیمهای درجه سه آسیا میبازه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر