قطر: اختلاف ایران و کشورهای عربی قابل حل است
۹۲۰۱۰۰
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
۶۴۱۰
"لولوه الخاطر" سخنگوی وزارت خارجه قطر با تاکید بر ضرورت حل اختلافات میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس گفت که این اختلافات ریشه طایفه ای و فرقه ای ندارد .

ایرنا: "لولوه الخاطر" سخنگوی وزارت خارجه قطر با تاکید بر ضرورت حل اختلافات میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس گفت که این اختلافات ریشه طایفه ای و فرقه ای ندارد .

به نقل از شماره روز شنبه روزنامه «الخلیج الجدید»، الخاطر در نشستی با عنوان «خاورمیانه: همچنان به دنبال راه حل هستیم» در پاسخ به سوالی درباره ماهیت اختلاف میان ایران و برخی از کشورهای عربی گفت: ماهیت این اختلافات همانطور که برخی معتقدند، طائفه ای و فرقه ای نیست بلکه این اختلافات بر سر میزان نفوذ داشتن در منطقه و قدرت یابی بین دو قطب متفاوت در آن است.

قطر: اختلاف ایران و کشورهای عربی قابل حل است

وی در ادامه بر ضرورت حل تنش ها و اختلافات در منطقه از طریق گفت وگوی سازنده و کانال های دیپلماسی تاکید کرد.

الخاطر با اشاره تلویحی به لزوم خروج نیروهای خارجی از منطقه ، ادامه داد: برای حل مشکلات در خاورمیانه به یک اراده داخلی و مستقل برآمده از کشورهای همین منطقه نیاز است که منافع جمعی آنها را تامین کند و جدای از حساب و معادلات بازیگران بین المللی باشد.

وی تصریح کرد: وقتی محاسبات دیگر (خارجی) را از این معادله حذف کنیم، قدرت ارزیابی مشکلات و عزم جدی برای موفقیت آمیز بودن آن چند برابر خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت: همه به دنبال یافتن راه حل برای مشکلات منطقه هستند. سازمان های بین المللی، نهادهای غیردولتی، بازیگران تاثیرگذار در منطقه و جهان همه به دنبال این راه حل هستند اما در انزوا و بدون همکاری و مشارکت یکدیگر.

طی سال های اخیر خاورمیانه کانون درگیری ها و اختلافات فراوانی بوده است که با دخالت های خارجی از جمله کشورهای غربی به ویژه آمریکا این درگیری ها شدت یافته است.

تنش میان آمریکا و ایران در منطقه خلیج فارس، جنگ یمن که عربستان از سال ۱۳۹۴ آن را به راه انداخته، اختلاف میان قطر و چهار کشور عربی و حمله ترکیه به سوریه تنها شماری از این اختلافات و درگیری ها است که با دخالت های خارجی روز به روز شدیدتر شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/07/27
آفرین بر وزیرامورخارجه قطر بالاخره یک کشورمستقل عربی پیداشدکه حرف حقیقت رابه صراحت زد و شیوخ عرب باید بدانند پول خود وجان خودرافدای غربیها وآمریکائیها نکنند بلکه اتحادیه خلیج فارس و شیوخ عربی که دست از لجبازی بردارند و منابع منطقه راتبدیل به ااشغالهای اروپائ وآمریکایی وشرقی نکنید و منابع کشورخودرا با راه مسالمت آمیز بین کشورها به میزان معین وتوافق ثروت منطقه راخرج خودمنطقه کنید و بهترین روابط حسنه رابین هم داشته باشیم .امیدوارم بحرین امارات .کویت وعربستان وایران یک مشت درمقابل غرب وشرق وآمریکا قدرت اول منطقه باشند اگرباهم باشند تجارت بزرگ بینالمللی دراین منطقه چشم کشورهای فوق راکورخواهد کرد کاردشمن تفرقه بینداز وحکومت کن است پس بااحترام به وزیرمحترم قطر ایران دست پیشتازان این طرح را مشتاقانه بادست خودپیوندمیزند.
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/07/27
کی شمارو ادم حساب میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/07/27
لولو ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بی نام؛
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
بابا دست وردار از لودگی
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1398/07/28
متاسفانه بعضی از افراد با نفوذ هم در کشور اجازه ندادند ایران، با عربستان و کشورهای اسلامی و مسلمان،رابطه دوستی برقرار کند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
البته یه عده هم هستن در عربستان هتل ساختن و اجاره کردن.منفعتشون تو رابطه با عربستان و حج عمره است.
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/07/28
اگه ریشه ای و طایفه ای هم نبود ما اینکارو کردیم الآن شده ریشه ای و طایفه ای و قومی و مذهبی!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج