کفش‌ پاشنه بلند/ رنج زنان به خاطر زيبايي
۹۲۱۵
۲۶ مهر ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۹
۳۲۲۰۸ 
به 4-3 cm رضايت بدهيد!
پوشيدن کفش​هاي پاشنه بلند در زندگي روزمره​ زنان بسياري در سراسر جهان در جريان است. علاقه به زيبايي و ميل به بهتر بودن باعث بالارفتن ميزان استفاده از کفش​هاي پاشنه بلند شده است. مصرفي که ميانسالي خيلي از خانم​ها را با درد و ناراحتي زياد در ناحيه پا همراه کرده است.
برترین مجله اینترنتی ایران


پوشيدن کفش​هاي پاشنه بلند در زندگي روزمره​ زنان بسياري در سراسر جهان در جريان است. علاقه به زيبايي و ميل به بهتر بودن باعث بالارفتن ميزان استفاده از کفش​هاي پاشنه بلند شده است. مصرفي که ميانسالي خيلي از خانم​ها را با درد و ناراحتي زياد در ناحيه پا همراه کرده است.

وقتي کفش پاشنه بلند مي​پوشيد، فشار پاشنه کفش باعث کشيده​تر به نظر آمدن ساق پا مي​شود البته در همين زمان که ساق​هايتان کشيده​تر به نظر مي​آيند عضله​هاي پايتان به شدت منقبض شده​اند که اين امر در طولاني مدت باعث کوتاه و سفت شدن عضله خواهد شد و بدن را از تعادل خارج مي​کند. نياز است که وزن بدن به صورت مساوي روي پاشنه تقسيم شود اما پاشنه​هاي بلند باعث جمع شدن فشار بدن در نوک انگشتان مي​شود؛ جايي که تحمل اين همه فشار را ندارد. غير از اين به زانو نيز فشار زيادي آورده مي​شود. مطالعات نشان مي​دهد که پاشنه بلند کفش فشار زيادي به جلو و پشت زانو وارد مي​کند.

پوکي استخوان، ​کمردرد،​ بي​حسي انگشتان پا و زانو درد از جمله بيماري​هاي رايج در ميان بانواني است که در جواني علاقه زيادي به پوشيدن کفش پاشنه بلند داشته​اند.

کف پا، قلب دوم شماست!

حکیم ابوعلی سینا بر این اعتقاد بود که رابطه ویژه‌ای بین کف  پا و اعضای بدن وجود دارد و بعد از آن ماساژ کف پا به وجود آمد. ماساژی که از طریق تأثیرگذاری بر مرکز انرژی هر عضو در کف پا، به درمان آن عضو و بهبود بخشیدن به وضعیت آن می‌پرداخت. امروزه افرادی که یوگا کار می کنند بر این اعتقاد هستند که کف پا دارای مراکز انرژی‌ای است که بدن از طریق آن نقطه‌ها با جهان بیرون تماس برقرار می کند. چاکرای کف پا تمام چاکراهای دیگر را به زمین متصل می کند. در کنار این اعتقادات روشی به نام رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی وجود دارد. روشی درمانی که از طریق ماساژ کف پا و بعضی اندا‌م‌های دیگر کار خود را انجام می‌دهد. اهل طب سنتی هستید، دنیای مدرن را می‌پسندید یا بر پایه مسائل علمی قدم برمی‌دارید؟ جزء هر کدام از این دسته‌ها که باشید باید بدانید که کف پای شما عضو مهم و قابل توجهی است و نیاز به توجه بیشتر شما دارد.لژ را جایگزین پاشنه کنید!

اگر قد کوتاهی دارید و به همین دلیل به کفشهای پاشنه بلند عشق می ورزید تا بلند قدتر به نظر بیایید. بهتر است برای استفاده های طولانی مدت از کفشهای لژدار استفاده کنید. لژ میتواند همان تأثیر کفش پاشنه بلند را در ظاهر شما داشته باشد با این تفاوت که تأثیرات منفی آن را به همراه نخواهد داشت.دقت کنيد! تا زيبايي و سلامتي را با هم داشته باشيد

اگر به سلامت خودتان به اندازه زيبايي توجه داريد از همين امروز سعي کنيد ميزان استفاده از کفش​هاي پاشنه بلند را کاهش دهيد. استفاده از کفش های پاشنه بلند را محدود به مهمانی و مراسم خاص کنید و برای مصرف روزانه کفش‌های راحت را انتخاب کنید.قانون 3ساعت را رعايت کنيد

اگر به پوشيدن کفش‌هاي پاشنه بلند به شدت علاقه داريد و يا مجبور هستيد که بپوشيد سعي کنيد که زمان استفاده​تان هر دفعه، بيشتر از سه ساعت نباشد و بعد از درآوردن کفش، پاهايتان را ماساژ بدهيد. به خستگي پاهايتان بيشتر توجه کنيد و با استراحت دادن به آنها آينده​اي کم درد و سلامتي بيشتر را براي خودتان رقم بزنيد.به 3-4cm رضايت بدهيد

هر چه پاشنه کفش بلندتر باشد فشاري که به ساق، انگشتان و زانو مي​آيد بيشتر خواهد بود.توصيه مي​شود که بلندي پاشنه کفش​تان بيش از 3 تا 4 سانتيمتر نباشد.

تا قادر به ايجاد تعادلي نسبي به بدنتان باشيد و از تأثيرات توزيع نامناسب وزن در نتيجه استفاده از پاشنه​هاي بلند کفش جلوگيري کنيد.

معمولا وقتی بعد از یک روز کاری پرمشغله به خانه برمی گردید، بیشتر از همه در چه عضوی از بدنتان احساس خستگی و درد دارید؟ پا عضو به دردآمده اکثر افراد در فعالیت های روزانه است. زیرا دقیقا زمانی که از تخت خواب خارج می شویم، فعالیت پاها شروع می شود و تا زمانی که به خانه باز گردیم و روی کاناپه بنشینیم فشار بدنمان به روی پاها ادامه خواهد داشت. پس خوب است با این عضو پرمشغله و فعالمان کمی مهربان تر باشیم تا او هم رفیق بهتری برای روزهای میانسالی‌مان باقی بماند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1390/08/01
jalebe pookiye ostekhan ro nashnide bodam
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج