فهرست درگاه‌های فروش فیلترشکن گزارش شد
۹۲۲۳۰۳
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۳۰۴۲
معاون وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات لیست درگاه‌های فروش فیلترشکن و VPN را در خردادماه به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات لیست درگاه‌های فروش فیلترشکن و VPN را در خردادماه به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده است.

فهرست درگاه‌های فروش فیلترشکن گزارش شد

حمید فتاحی در واکنش به اظهارات معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور مبنی بر اینکه بخش اعظمی از اطلاعات فروشندگان VPN در اختیار وزارت ارتباطات است با اشاره به اینکه این موضوع از سوی وزیر ارتباطات در مجلس به صورت شفاف توضیح داده شده است، گفت: با وجودی که مقابله با فیلترشکن‌ها فشار‌هایی از سطوح مختلف به وزارت ارتباطات وارد می‌کند، اما به راحتی می‌بینیم که یک سری افراد با استفاده از امکانات داخل کشور و اعلام شماره حساب و تلفن از درگاه بانکی اقدام به فروش فیلترشکن می‌کنند و زمانی که ما آن را به مراجع قضایی و دستگاه‌های نظارتی اعلام می‌کنیم، با این پاسخ مواجه می‌شویم که راهکار برخورد قانونی وجود ندارند و یا قاضی نمی‌تواند به مواد قانونی استناد کرده و این‌ها را مجرم تلقی کند. به همین دلیل برایشان حکمی در نظر گرفته نمی‌شود.

وی افزود: این سوال از سوی وزیر ارتباطات در مجلس نیز مطرح شده که چه قدرت مافیایی پشت صحنه است که زمانی که کل حاکمیت در برخورد با یک موضوعی متفق القول هستند، اما یک سری این اقدام مجرمانه را به راحتی انجام می‌دهند.

لیست درگاه‌های تبلیغات و فروش VPN را گزارش کردیم

معاون وزیر ارتباطات گفت: ما در تاریخ ٢١ خردادماه ٩٨ یک لیستی را از درگاه‌هایی که به صورت آشکار اقدام به تبلیغات و فروش VPN می‌کنند به مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردیم و برای پیگیری نیز مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده که این لیست را به دادستانی ارجاع داده است. با این وجود این موضوع از سوی معاون دادستانی مطرح شده که وزارت ارتباطات اگر اطلاعی از فروشندگان VPN دارند به ما اطلاع بدهند. این درحالی است که ما این موضوع را پیش از این‌ها اطلاع داده ایم.

وی در پاسخ به این که درخواست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این است که وزارت ارتباطات اگر از مافیای فیلترشکن‌ها مستندی دارد، آن را اعلام کند، افزود: مستندات مشخص است و زمانی که افراد به راحتی در فضای مجازی در حال تبلیغ فیلترشکن هستند و شماره درگاه بانکی اعلام می‌کنند تا پول خرید را به حسابشان واریز کنند، دیگر چه مستنداتی مدنظر است؟ همه این موارد شناسایی و اعلام شده است.

فتاحی گفت: حتی گفته می‌شود که دستگاه‌های نظارتی دیگر هم هر یک لیست‌های متفاوتی از ٢٠٠ تا ٣٠٠ فروشنده VPN به دادستانی اعلام کرده اند. منتها مشکل این است که یک عزم راسخ و جدی در این باره وجود ندارد. قاضی نمی‌تواند به مواد قانونی استناد کند و یا خلا قانونی برای برخورد با این عوامل وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: مطابق اظهارات وزیر، معلوم نیست چه دست‌های پشت پرده و چه قدرتی وجود دارد که این افراد می‌توانند به راحتی فعالیت کنند؟

شناسایی IP فروشندگان VPN توسط پلیس فتا

وی افزود: در این مرحله نیاز به شناسایی IP فروشندگان VPN نیست و در مراحل بعدی اگر نیاز باشد، پلیس فتا یا هر دستگاه نظارتی می‌تواند از این طریق به متخلفان دست یابد. اما در این مرحله آنچه واضح است اینکه فروشندگان هم اکنون به صورت آشکار و به راحتی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، تبلیغ فروش VPN می‌کنند و از طریق درگاه رسمی بانکی کشور پول جابجا می‌کنند، بدون آنکه جرمی برایشان در نظر گرفته شود.

به تازگی جواد جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور یکی از موانع مهم در خصوص ساماندهی خرید و فروش فیلترشکن و VPN را عدم وجود اطلاعات دقیق در زمینه میزان درآمد افراد و یا شرکت‌های فعال در این زمینه عنوان کرده و گفته است که وزارت ارتباطات هیچ گزارش مستندی از میزان درآمد ادعایی و حجم ترافیک این شرکت‌ها ارائه نداده است.

به گفته وی، بخش اعظمی از اطلاعات فنی و میزان ترافیک فروشندگان VPN و IP‌های مربوطه در اختیار وزارت ارتباطات است، تا زمانی که اطلاعات یادشده از سوی این وزارتخانه اعلام نشود نمی‌توان از میزان درآمد آن‌ها مطلع شد و یا نسبت به وجود مافیا اظهارنظر کرد.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/08/04
خودتون فیلتر میکنین خودتون فیلتر شکن میفروشین چه کاسبی راه انداختین
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/08/04
تلگرام را فیتلر می کنند و بایستی از خودشان وی پی ان بخریم تا تلگرام باز بشه یعنی فروش وی پی ان بیشتر و سود بیشتر
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/08/04
چقدر خوب من بعد یا نذارید فیلترشکن بدن بهمون که به نفعتونه و یا مالیات و پورسانت ازشون بگیرید که بازم به نفعتونه! بیچاره ملت رو فقط سیاه کردید.
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/08/04
فیلتر نکنید تا به این روز متوسل نشید
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/08/04
انصافا اگر دستی هم پشت پرده باشد شاید به دلایلی این کار رو انجام میدهند شاید مصلحت این باشد.. در این زمان که فشار استکبار از هر طرف به کشور وارد میشود و این فشار به مردم منتقل میشود چرا باید عرصه را بر مردم تنگ تر کرد تا باعث اعتراض بشوید.. اصلا چرا فیلتر کنید که فیلتر شکن به وجود بیاید .. اگر کسی فیلتر شکن میخرد حتما نیاز دارد ... هرکسی که اهل انحراف باشد با صدها فیلتر باز هم کار خودش را میکند ..پس فکر میکنم اشتباه میکنید و فیلترینگ را جمع کنید و همه چیز را آزاد کنید آن وقت خواهید دید که خیلی کمتر مردم استفاده میکنند..
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/08/04
ماشاالاه هر چه اطلاعاتی هست ریختن در مخابرات
ولی بهتر نبود اطلاعاتی ها در بانک ها مستقر میشدن تا دیگر کمتر اختلاس اتفاق بیفتد
البته ورود اطلاعاتی ها به مخابرا ت برای مبارزه با‌مردم است
ولی اگر در بانکها مستقر میشدن برای مبارزه با مسعولان و آقازاده ها بود
دولت‌اجازه نداد و انها‌مبارزه با‌ مردم را انتخاب کردن.
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/08/04
0چرا.چلو.که.شناحته.است.نمیگیرئ.
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/08/04
فکر کن توی چه مملکتی زندگی میکنیم
اول فیلتر میکنن بعد استفاده از فیلترشکن جرمه
بعد اکثر مسولین توی توئیتر صفحه دارن
بعد مسئولین از فیلتر شکن استفاده میکنن
خنده دار نیست ؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج