ارجاع پرونده «نجفی» به دادگاه
۹۲۲۶۱۴
۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
۲۳۰۶۸
صحنه قتل میترا استاد همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران مجدداً با حضور تیم کارشناسی و وکلای اولیای دم بررسی شد و نتیجه آن اکنون به دادگاه ارسال شده است.

خبرگزارری فارس: حمیدرضا گودرزی وکیل محمدعلی نجفی گفت: نظریه کارشناسی در مورد بررسی مجدد صحنه قتل میترا استاد همسر دوم شهردار اسبق تهران، به دادگاه تحویل داده شده است.

وی افزود: این گزارش کارشناسی که به بررسی مجدد صحنه قتل اشاره دارد هنوز به ما ابلاغ نشده است.

وکیل نجفی گفت: هنوز نظریات کارشناسی را ندیده‌ایم و احتمالا نتیجه ظرف دو تا سه روز آینده به ما ابلاغ خواهد شد.

15 مهرماه بود که صحنه قتل میترا استاد همسر دوم که در تاریخ 7 خرداد به دست محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران به قتل رسیده بود، مجدد بررسی شد.

وکیل نجفی پس از بررسی مجدد صحنه جرم اعلام کرد: پس از حضور مقام قضایی و کارشناسان و آقای نجفی هم که از زندان اوین منتقل شده بود، مجددا صحنه قتل مورد بازسازی قرار گرفت. بازسازی صحنه بسیار طولانی بود و از صبح تا ساعت 15 ادامه داشت و آقای نجفی توضیحات مفصلی درباره حادثه‌ای که اتفاق افتاده بود به تیم‌های کارشناسی ارائه داد و محل‌های اصابت و کمانه کردن گلوله‌ها مجدداً مورد بازبینی قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان تیم‌های مختلف علاوه بر بررسی مجدد صحنه قتل و شواهد موجود در آن، سؤالات مختلفی طرح کردند و به حرف‌های آقای نجفی گوش کردند و در نهایت گزارش خود را ظرف یک هفته تقدیم مقام قضایی می‌کنند و بسته به نظر آنها، قضات پرونده، رأی مجدد صادر می‌کنند؛ اگر نظر کارشناسان درباره مسائل مربوط به گلوله و مسیر شلیک و سایر جزئیات پرونده مثبت و به نفع موکل باشد، راه برای شبه عمد باز می شود.

گودرزی معتقد است: به سه جنبه از پرونده و رأی قتل عمد اعتراض کرده‌اند و درخواست ارجاع امر به کارشناسان مربوطه را داشته‌اند که دیوان عالی کشور اعتراض‌شان را پذیرفته است.

بر این اساس، اعتراض اولا بر این بوده که گلوله دفورمه شده‌ای که باعث مرگ مرحوم میترا استاد شد، باید مسیرش به دقت بررسی شود. از آنجایی که شکل تغییر یافته گلوله نشان دهنده اصابت آن به جسم سخت است، باید مشخص شود؛ اگر گلوله ابتدا به مانع سختی مانند سقف خورده و کمانه کرده و سپس بدن عبور کرده یا ابتدا از دست عبور کرده و سپس به سقف خورده و کمانه کرده و وارد بدن شده، مشخص کننده وضعیت قتل از عمد به شبه عمد خواهد بود و راه برای دفاع از آقای نجفی در اتهام قتل شبه عمد باز می شود.

همچنین به گفته وکیل محمدعلی نجفی، به کارشناسی اسلحه و پزشکی قانونی اعتراض‌های لازم را کرده‌اند که در راستای موضوع فوق است و مشخص خواهد کرد وضعیت قتل عمد و اتهام آقای نجفی تغییر می یابد یا خیر. هر یک از این کارشناسی‌ها باید مجددا به صورت جزئی و دقیق صورت گیرد تا ابهامات پرونده رفع و عدالت اجرا شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/08/05
کم مانده یه جایزه هم بهش بدهند .شرمتان باد
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/08/05
ک چ شود اصلا گلوله رفته چندتا دور زده بعد خورده ب این بازم ک ایشون قاتل هستن . میحاد چیرو ثابت کنه در حالی ک اولیا دم هم رضایت داده . لابد میخان کاری کنن ک بگن نجفی مقصر نبوده تا کاندیدای مجلس آینده بشه.......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
شما هم شدی قاضی. فکر کنم تنها کسی که توی ایران اظهار نظر نکرده خود قاضیه هست!
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/08/05
یعنی آقای نجفی با شلیک چند گلوله نمی خواسته همسرشو باشه واين گلوله بوده که گمانه کرده وباعث مرگ همسرش شده، احسنت به شما، که این قدر مو شکافنده به موضوع نگاه می کنید،چند سال پیش که نفر به اتهام قتل دار زدند ولی بعد از چند سال قاتل اصلی برای خلاف دیگری دستگیر شد وخودش به قتل اقرار کرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک هههه
United Arab Emirates
12:21 - 1398/08/05
در صورتی که نجفی به قصد ترساندن میترا استاد به سمت دیگری شلیک کرده و تیر کمانه کرده و به مقتول اصابت کرده و موجب قتل او شده باز هم تعدی نسبت به شخصی است که بنا بر قانون جانش محترم است. زیرا این اقدام کشنده و خطرآفرین نسبت به جان دیگری است. نجفی همین که اسلحه بیرون کشیده و به هر طرفی که شلیک کرده باشد جان شخص دیگری را مورد بی احترامی قرار داده و باعث مرگ او شده است. مجموعه اقدامات او جز قتل عمد چیز دیگری نیست.
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/08/05
چه دنیای کثیفی
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/08/05
جایزه صلح نوبل را به بدهید لیاقتش را دارد
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/08/05
اگر یک آدم عادی بود هم اینقدر قضیه کش دار میشد؟؟؟همه ی این کارها واسه اینکه ثابت بشه غیرعمد بوده تا وجه آقایان خراب نشه
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/08/06
همه میدونن که آخرش آزاده...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
آخرش چیه همین حالاهم آزاده پریروزاومده بودپاساژعلاالدین موبایل بخره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج