انتقاد شدید چین از وزیر خارجه آمریکا
۹۲۴۰۱۸
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
۵۷۶۱
سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با انتقاد شدید از اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که چین را به دشمنی با آمریکا متهم ساخته است گفت: پمپئو با این سخنان شرورانه به حزب کمونیست و دولت چین حمله کرده و روابط حزب کمونیست و مردم را تحریک کرده است.

ایرنا: سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با انتقاد شدید از اظهارات «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا که چین را به دشمنی با آمریکا متهم ساخته است گفت: پمپئو با این سخنان شرورانه به حزب کمونیست و دولت چین حمله کرده و روابط حزب کمونیست و مردم را تحریک کرده است.

«گنگ شوانگ» روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: پمپئو همچنین سیاست های داخلی و خارجی چین را عمدا نادرست توصیف کرده و تعصبات عمیق ریشه ای گروه کوچکی از سیاستمداران آمریکا و ذهن تاریک آن ها کاملا نشان دهنده افکار ضد کمونیسم آن ها است این نوع گفتار بیانگر اعتماد به نفس و قدرت نیست، بلکه نشان دهنده استکبار و ترس است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) در سخنرانی خود در پژوهشگاه هادسون در نیویورک گفته بود حزب کمونیست چین با آمریکا و ارزش های آمریکا دشمنی می کند و چالش هایی برای آمریکا و جهان به وجود می آورد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین گفت: تحت رهبری محکم حزب کمونیست چین در 70 سال از زمان تاسیس جمهوری خلق چین، این کشور به دستاوردهای چشمگیری رسیده است.

انتقاد شدید چین از وزیر خارجه آمریکا

او ادامه داد: حلقه دوستان چین بزرگ تر می شود و مردم چین قاطعانه در مسیر سوسیالیسم با ویژگی چین پیش می روند و به شکوهمندی جدید خود ادامه می دهند شرارت نمی تواند راه درستی باشد، هرگونه تلاش برای سیاه نمایی چین و جلوگیری از توسعه پایدار چین، بیهوده است و حتما شکست می خورد.

گنگ شوانگ اظهار داشت: سخنان پمپئو کاملا تعصب عمیق سیاسی گروه های کوچکی از سیاستمداران آمریکا را افشا کرده است.

آمریکا برای شرکت های چینی فضای برابر و عادلانه فراهم کند

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به ممنوعیت استفاده از پهپادهای ساخت چین در آمریکا اظهار امیدواری کرد واشنگتن سوء استفاده از مفهوم امنیت را متوقف کند و فضای عادلانه و رقابتی برای شرکت‌های چینی فراهم کند.

وی گفت در عین حال ما همیشه شرکت های چینی را ترغیب می کنیم ضمن اشتغالزایی در خارج از کشور، قوانین بین المللی و همچنین قوانین و مقررات محلی را رعایت کنند.

وزارت کشور آمریکا به دلیل آنچه نگرانی از احتمال جاسوسی خوانده است استفاده از پهپادهای ساخت چین یا پهپادهایی که بخشی از قطعات آن ساخت این کشور باشد را ممنوع اعلام کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: ما امیدواریم ایالات متحده تفکر منسوخ جنگ سرد و طرز تفکر بازی صفر را کنار بگذارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/08/10
علتش جنگ اقتصادی امریکا با چین است ، جنگ تعرفه ها ، امریکا تاب دیدن گنده تر از خودش را ندارد چرت و پرت می گوید ! این اقتصاد سوسیالیستی بود که نان در سفره یک میلیارد و چند صد میلیون چینی گذاشت هرچند که چین از کمونیست به درد بخورهایش را برداشته و اصلا شباهتی به کمونیست شوروی و کره شمالی ندارد درواقع کمونیست را با ذاعغه خود هماهنگ کرده و پیشرفت و عدالت را با هم دارد ، آفرین .
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1398/08/10
این امریکا ادم بشو نیست جفت بشید این نازی هارو نابود کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج