افزایش آمار سزارین در روز‌های خاصِ سال
۹۲۴۰۹۹
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۲۹۰۹
معاون کل وزارت بهداشت گفت: میزان سزارین در هفتم مهر ۹۷ حدود ۵۹ درصد بوده که نسبت به روز قبل از آن، ۶۸ درصد افزایش داشته است.

خبرگزاری مهر: معاون کل وزارت بهداشت گفت: میزان سزارین در هفتم مهر ۹۷ حدود ۵۹ درصد بوده که نسبت به روز قبل از آن، ۶۸ درصد افزایش داشته است.

 ایرج حریرچی، در خصوص افزایش آمار زایمان که منجر به تولد فرزند می شود به روش سزارین در مناسبت ها و تاریخ های خاص، افزود: آمار سزارین در کل کشور ۵۰ و دو دهم درصد است که در زایمان اول این میزان ۴۹.۴ دهم درصد است.

وی ادامه داد: در تاریخ هفتم مهر ۹۷ این میزان به ۵۹ درصد رسیده است که ۱۸ درصد بیشتر از متوسط سال و ۶۸ درصد بیشتر از روز ششم مهر ۹۷ (با ۳۵ درصد میزان سزارین) بوده است. در روز هفتم مهر ۹۷، میزان سزارین نسبت به روز قبل ۲.۴ برابر بیشتر شده است.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در تاریخ هشتم آبان ۹۸ در یک بیمارستان خصوصی شمال شهر که روزانه ۱۲ سزارین به طور متوسط انجام می داده ۳۲ سزارین انجام شده و در یک بیمارستان خصوصی جنوب شهر که ۷ سزارین به طور متوسط روزانه انجام می داده ۲۱ مورد در لیست اتاق عمل داشته است.

حریرچی با تاکید بر اینکه میزان انجام زایمان سیر معقولی را طی می کند، گفت: اگر در تاریخ خاصی این میزان به روش سزارین افزایش یابد با بررسی آمار آن بیمارستان با متخلفین برخورد خواهد شد؛ ضمن اینکه راه حل اساسی این معضل افزایش زایمان طبیعی است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد؛ با امکانات ایجاد شده و در شان مادران باردار و ارائه خدمات صد درصد رایگان در مراکز درمانی دولتی جهت انجام زایمان طبیعی این میزان افزایش پیدا کند و با دستکاری های سلیقه ای سلامت نوزاد خود را به خطر نیاندازند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/08/10
مردم به چه چیزهایی توجه میکنند اصلش درست بشه تربیت و ادبش ایندش زودتر از موعود یا دیرتر بدنیا اوردن حتما عوارضی هم داره
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
''''' چرا زایمان از کانال طبیعی نه ?
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج