ظریف واقعا با قهر از مجلس بیرون رفت؟
۹۲۵۰۴۶
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
۷۴۲۹ 
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حواشی جلسه امروز مجلس تاکید کرد که ترک جلسه از سوی وزیر امور خارجه به معنی بی اعتنایی به مجلس نبوده است.

ایسنا: علی اصغر یوسف نژاد مسئول سوالات نمایندگان از وزرا در هیات رئیسه مجلس گفت: نمایندگان همیشه سوالاتی از آقای ظریف دارند و تعداد سوالاتی که از آقای ظریف و آقای رحمانی فضلی مطرح می‌شود حدود ۴۰ درصد کل سوالات نمایندگان از وزراست. بر این اساس حضور این وزرا در مجلس باید بیش از سایرین باشد.

وی افزود: ما طبق آئین‌نامه نمایندگانی که کمترین سوالات را از وزرا مطرح کردند در اولویت طرح سوال قرار می‌دهیم. سوالات اخیر از آقای ظریف هم از قبل در اولویت بود ولی به دلیل ماموریت‌های خارجی وزیر امور خارجه به تعویق افتاده بود.

ظریف واقعا با قهر از مجلس بیرون رفت؟

این عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: در مورد دو سوالی که امروز از آقای ظریف در دستور کار مجلس قرار داشت وزارت خارجه اعلام کرد با وجود جلسه یکشنبه هیات دولت آقای وزیر در صحن مجلس حضور می‌یابد و به سوالات پاسخ می‌دهد، بنابراین پیشنهاد زمان طرح سوال از وزیر خارجه با توافق مجلس و وزارت خارجه بود.

یوسف نژاد اضافه کرد: ظاهرا جلسه شورای عالی امنیت ملی نیز شب گذشته برنامه ریزی شده و ساعت ۳ بعد از ظهر امروز تعیین شده بود لذا از وزارت خارجه با من تماس گرفتند و گفتند این جلسه پیش آمده و وزیر خارجه باید در این جلسه حضور پیدا کند لذا سوالات را به هفته بعد موکول کنید اما به دلیل اینکه مجلس در این باره برنامه ریزی کرده بود و سوال در برنامه هفتگی چاپ شده بود تاخیر مجدد آن مورد انتقاد نمایندگان قرار می‌گرفت. لذا من گفتم این کار شدنی نیست. آنها همچنین نامه مکتوبی نوشتند که وزیر باید ساعت ۳ بعد از ظهر در جلسه شورایاری امنیت ملی حضور یابد اما سوال کنندگان اصرار داشتند سوال در دستور کار باشد.

این عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه تاکید کرد: ما با وزارت خارجه صحبت کردیم و گفتیم سوال از آقای ظریف را در دستور اول قرار می‌دهیم که ایشان به جلسه ساعت ۳ برسد. همچنین با سوال کنندگان مذاکره کردم، آقای ذوالنور هم گفت: ما بررسی کردیم و دیدیم حضور آقای ظریف در جلسه شورای امنیت ملی ضروری است. بنابراین بین ایشان و آقای ابطحی قرار شد یک نفر سوالش را بپرسد و سوال دیگر به جلسه بعدی موکول شود که توافق شد سوال آقای ذوالنور به تعویق بیفتد.

وی در پایان گفت: نهایتا در حالیکه آقای ابطحی ۸.۵ دقیقه فرصت داشت صحبت کند وزیر امور خارجه جلسه مجلس را ترک کرد که این موجب اعتراض برخی نمایندگان شد. در حالیکه با توجه به جلسه‌ای که در شورای عالی امنیت ملی برنامه ریزی شده بود ایشان ناچار به ترک جلسه شد و قصدش از این کار بی اعتنایی به مجلس نبوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Italy
23:32 - 1398/08/12
چه مجلسی چه نماینده چه کشکی اقایان برای خودشان دکان بازار واکردند بلا نصبت بعضی داخل شان زمیخوار ورانت خوار ماشین خوار و دلال وووووهستند کدام طزحی لوایحی و ...تصویب کردند دراین دو دوره اخر که دل ما خوش باشه بهرحال. ...
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1398/08/12
و رئیس مجلس گفت که بوده است
-
23:46 - 1398/08/12
خب برود ! وزیری که از جواب دادن به ملت ناراحت شود باید استیضاح شود !
پاسخ ها
اکبر آقا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
مگه تو اون کسایی که تو مجلس نشستنو نماینده ملت میدونی؟
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1398/08/13
یک ملتو گذاشتید سرکار.
Iran, Islamic Republic of
01:34 - 1398/08/13
بزنید توی سر و کله همدیگه تا جونتون دربیاد
به گور پدر همتون
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/08/13
آی وزیر مجلس در راس اموره
Germany
11:09 - 1398/08/13
این مجلس مستضعفان نیست به فرموده قرآن سوره هود آیه ۱۱۳ که میفرماید زیر بارظلم نروید نمایندگان در حق مستضعفین ظلم کردند بنابراین شرکت درانتخابات اسفندماه شرعا حرام است ما پیرو قرآنیم و ازخداوند دستورمیگیریم
پاسخ ها
دهقان زاده
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
از عقل و منطق هم استفاده بشه به همین نتیجه میشود رسید بنابراین هر عقیده ای که افراد دارند اگر منطقا به قضایا نگاه کنند دیگه باید انتخاباتها را تا زمان تغییر اساسی در مملکت تحریم کنند گول انتخاب ببن بد و بدتر رو نخوریم قدرت دست یک باند اصلیه انتخابات فقط شو هست یعنی ملت آبدارچی و سر کار گذار اعظم را انتخاب می کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج