پیام وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی نواحی
۹۲۵۲۶۵
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
۳۱۵۵ 
سیدعباس صالحی در پیامی به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: موسیقی نواحی فرصتی است برای بیان فرهنگ و هنر بومی و نوجوانان و جوانانی که دل در گرو این موسیقی دارند و راه استادان و هنرمندان را ادامه می­‌دهند.

ایلنا: سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیام داد.

پیام وزیر ارشاد به جشنواره موسیقی نواحی

در متن پیام سیدعباس صالحی چنین آمده است:

بسم‌­الله الرحمن الرحیم

موسیقی نواحی روایتگر تاریخ و جغرافیای فرهنگی، اجتماعی و انسانی ایران است. گنجینه­‌ای از نواها و آواهایی که تجلی اصالت و معرفت است و با باورهای مردمان این سرزمین پیوندی وثیق دارد. روایت­‌ها و قصه­‌های فراوانی با این موسیقی از مسیر تاریخ گذر کرده و تا امروز راه پیموده است. موسیقی نواحی برخاسته از فرهنگ، اقلیم و هویت قومی مناطق مختلف ایران نسل‌به‌نسل حفظ شده و جلوه­‌ای از تنوع فرهنگ­‌های بومی و قومی در آیینه زلال آن هویداست. در روزگار ما موسیقی نواحی فرصتی است برای بیان فرهنگ و هنر بومی و نوجوانان و جوانانی که دل در گرو این موسیقی دارند و راه استادان و هنرمندان را ادامه می­‌دهند.

جشنواره موسیقی نواحی جلوه­‌یی از این موسیقی را چون منشوری از نقش­‌ها و رنگ­‌ها به نمایش می­‌گذارد، اما بیش از آن رویدادی برای بازخوانی و یادآوری اهمیت و ضرورت موسیقی نواحی در زمان حاضر و اندیشه و گفت‌و‌گو درباره داشته­‌ها، نیازها و فردای موسیقی نواحی است.

حضور هنرمندان گرانقدر موسیقی نواحی را در دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران درکرمان ارج می­‌نهم و از تلاش خالصانه دست‌اندرکاران این رویداد سپاسگزارم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/08/13
افغانی که بدنبال تخریب فرهنگ ایرانیه
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1398/08/13
بمیرافغانی چندش اویزون
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/08/13
تودرموردتاریخ کشورت افغانستان حرف بزن دهنت ببندبکش اسم ایران وبیار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج