کمالوندی: ۲۵ تُن UF۶ تولید کرده‌ایم
۹۲۶۰۵۷
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
۳۲۹۴
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از پسماندهای دوره‌های گذشته در سایت شهید احمدی روشن ۲۵ تن گاز هگزافلوراید اورانیوم (uf ۶) تولید کرده ایم.

خبرگزاری مهر: سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: از پسماندهای دوره‌های گذشته در سایت شهید احمدی روشن ۲۵ تن گاز هگزافلوراید اورانیوم (uf ۶) تولید کرده ایم.

بهروز کمالوندی در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اظهارداشت: دو هزار کیلو از این گاز به سایت فردو انتقال یافته و به لوله‌های خوراک سانتریفیوژ تحت نظر بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی متصل شده است.

کمالوندی: ۲۵ تُن UF6 تولید کرده‌ایم

وی گفت: تزریق گاز، خلاء سازی خطوط، رساندن سانتریفیوژها به دوره اسمی، بررسی شیرها، سامانه‌های اتوماسیون و زنجیرهای سانیریفیوژها با سرعت بسیار زیاد و موفقیت آمیز انجام شده است و تا ساعت ۲۴ امشب کار خارج کردن گازهای سبک را تمام می‌کنیم و به مرحله برداشت محصول می‌رسیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه در دوره خارج کردن گازهای سبک، محصول پسماند را دوباره مخلوط می‌کنیم افزود: از ابتدای نیمه شب امشب، شیرها را باز و محصول را جمع آوری می‌کنیم.

کمالوندی تصریح کرد: از فردا محصول، نمونه گیری می‌شود و تا شنبه روند پایداری ادامه خواهد یافت و بازرسان آژانس این نمونه‌ها را می‌بینند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: حدود ۱۰ تا ۱۱ صبح شنبه به سطح غنی سازی ۴ و نیم درصد و به حد پایدار می‌رسیم.

وی گفت: در این روز در بازدید خبرنگاران نشست خبری نیز خواهیم داشت.

کمالوندی افزود: در حوزه غنی سازی، دیروز و روز قبل از آن به ۸ هزار و ۶۰۰ سو ظرفیت تولید دست یافتیم و با ۹۰۰ سو که در فردو به این ظرفیت اضافه می‌شود به ۹ هزار و ۵۰۰ سو خواهیم رسید که این در حدود ظرفیت پیش از برجام که حداکثر ۱۱ هزار سو بود، است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: صنعت هسته‌ای کشورمان صنعت شادابی است و دانشمندان ما قله‌های فناوری را فتح کرده اند و در موقعیت بسیار خوبی هستیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/08/15
خوب که چی؟ چه سودی به حال مردم داره؟ فقر کمتر شد؟ بیکاری و فقر و فساد و فحشا کم شد؟ کارتن خوابی از بین رفت؟ اعتیاد و دزدی و اختلاس کم شد؟ با این انرژی اتمی چه گلی به سر مردم زدین؟
United States
23:17 - 1398/08/15
خوب کردین مردم و از فقر و بیچارگی نجات. دادین
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
'''' اعتراف '' صریح ' کمالوندی !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
یکی نیم تن به هر ایرانی بدهید بجا کار نون اب یا یه موشک اتمی بساز ید بر سر مردم فرود بیارید تا تمام شود
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/08/16
. با پول های نفتی و... که بالا کشیدین، این تولیدی ها رو هم میل کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج