پروین: اگر من هم بودم سر علیپور داد می‌زدم!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۲۶۸۳۴
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۳۰۸۱
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس با رفتن برانکو و آمدن کالدرون خیلی زمان می‌خواهد که به دوره اوج خودش بازگردد.

برنا: در دو تیم پرطرفدار پایتخت از سالیان قبل تا الان بازیکنان بزرگی بودند که توانستند چه در استقلال و چه در پرسپولیس اثرگذاری داشته باشند و توانایی‌های خود را نشان دهند. برخی از این بازیکنان جایگاه بیشتری بین هواداران داشتند و بعضی از آنها توانستند برای همیشه ماندگار شوند و به عنوان شناسنامه باشگاه به حساب آیند.

علی پروین یکی از این بازیکن‌های قدیمی است که به عنوان اسطوره باشگاه پرسپولیس شناخته می‌شود و چه در زمانی که بازی می‌کرد و چه در کسوت مربیگری همیشه در بالاترین سطح قرار داشت. مصاحبه‌ای را با این پیشکسوت تیم ملی و باشگاه پرسپولیس انجام دادیم درخصوص وضعیت سرخ پوشان پایتخت و همچنین شرایط تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی که در زیر می‌خوانید.

نظر شما درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چیست؟

تیم پرسپولیس نه برای من و نه برای شخص دیگری است. پرسپولیس و استقلال برای مردم است. این مردم هستند که این دو تیم را نگه داشتند. وقتی هم که تماشاگران در استادیوم نیستند اصلا نمی‌توان در آن ورزشگاه فوتبال بازی کرد. این دو تیم به مردم تعلق دارند و بهتر است بیایند یک اساسنامه درست کنند، ۴۹ درصد سهام باشگاه را به هواداران بدهند و ۵۱ درصد هم به کسی که سرمایه می‌آورد. هستند آدم‌هایی که عاشق دو باشگاه هستند و حاضر هم استقلال و هم پرسپولیس را بخرند و خدا کند که این اتفاق بیفتد.

وضعیت پرسپولیس را در ۱۰ هفته گذشته چطور دیدید؟

پرسپولیس با رفتن برانکو و آمدن کالدرون خیلی زمان می‌خواهد که به دوره اوج بازگردد و باید با تمرین زیاد و هماهنگی بیشتر به این هدف برسند. پرسپولیس هنوز در لیگ جا نیفتاده و هنوز هماهنگ نیستند و مربی هنوز ارنج ۱۱ بازیکن کامل دستش نیامده و هر بازی چند تغییر دارد. البته در این چند هفته بد هم نبودند اما آن طور که باید باشند هم نبودند.

نظر شما درباره سیستمی که کالدرون به کار می‌گیرد چیست؟

هرکسی یک نظری دارد. ما در سالیان گذشته این طور بودیم تیم‌هایی که در تهران با آن بازی داشتیم با ۳ فوروارد بازی می‌کردیم و با تیم‌هایی که بیرون از خانه بازی می‌کردیم با ۲ فوروارد به میدان می‌رفتیم. تیم‌هایی که خیلی قوی بودند هم با یک فوروارد بازی می‌کردیم. کالدرون هم معلوم نیست نظرش چطور است! در بازی با ماشین‌سازی هم به نظر من باید با ۳ مهاجم بازی می‌کرد.

نباید با تک مهاجم بازی می‌کردیم چون در زمین خودمان بازی می‌کردیم و علاوه بر آن ما پرسپولیس هستیم. البته نباید از ارزش‌های ماشین‌سازی چیزی کم کنیم چون آنها خیلی خوب بازی کردند. پرسپولیس بدشانسی هم آورد ولی بازی آن چنانی که سرخ پوشان باید بازی کنند نبود.

یکی از ارکان‌های قهرمانی سرخ‌پوشان در سه سال قبل خط دفاعی این تیم بوده است. آیا تغییر این خط دفاعی در لیگ امسال درست بود؟

کالدرون دارد همه بازیکنان را امتحان می‌کند اما به نظر من شجاع خلیل‌زاده نمی‌تواند دفاع راست بازی کند. حالا هرچه‌قدر هم بگویند خوب بود یا بد بود، من نظر خودم را می‌گویم. در این پست یک نفر باید تخصصی باشد، دفاع چپ و راست که بتواند نفوذ و سانتر کند. شجاع نمی‌تواند دفاع راست تخصصی کند. جایش دفاع وسط است و باید دعوا کند و بجنگد که آن را هم خوب انجام می‌دهد.

حالا کالدرون با چه فکری این تصمیم را گرفته نمی‌دانم ولی باید این دقت نظر را داشته باشد که تیم نباید بیخودی امتیاز از دست دهد. مثلا اگر در دو بازی دیگر پرسپولیس مساوی کند یا ببازد هواداران شروع می‌کنند به برانکو، برانکو گفتن. در این شرایط شما می‌توانید بروید دوباره برانکو را بیاورید؟ با آن بدهی که الان دارید و رفتنی که آن آقا کرده و تیم را ول کرده است! امیدوارم عاقبت کالدرون به آن جاها نرسد.

هواداران باید خیلی صبور باشند و به کادر فنی فرصت بدهند، ما پیشکسوتان هم همه باید حمایت کنیم از پرسپولیس و مربی، کادر فنی و مدیریت که الان از بدنه خود باشگاه هستند. من فکر می‌کنم که پرسپولیس بازهم امسال قهرمان می‌شود.

کنعانی‌زادگان توانسته جای خالی سیدجلال را پر کند؟

سیدجلال در فوتبال ایران به یک بازیکن پخته‌ تبدیل شده است. هم در گذشته که در تیم ملی بود و هم در پرسپولیس از لحاظ کاپیتان بودن می‌تواند تیم را جمع و جور کند. سیدجلال حسینی کار مدیریت در زمین‌اش خیلی عالی است.

خط حمله پرسپولیس توانسته انتظارات را برآورده کند؟

هافبک‌ها وقتی به مهاجم توپ نرسانند فوروارد نمی‌تواند کاری کند. پرسپولیس فوروارد ندارد و فقط علیپور در این تیم حضور دارد که بازیکن خوبی است. علیپور مقابل ماشین‌سازی بزرگ‌ترین اشتباه را کرد ولی نباید این طور داغونش کنیم، این بازیکن هفته پیش ۳ گل برای پرسپولیس زد. نباید ظرف یک هفته همه چیز از یادتان برود. بالاخره تصمیم گرفته در آن لحظه این کار را کند. اشتباه کرد و من هم اگر خودم مربی بودم بعد از بازی داد و بیداد هم می‌کردم. نباید این طور بریزند سر علیپور، این تخریب‌ها ادامه داشته باشد این بچه دیگر روحیه بازی کردن نخواهد داشت.

آیا جونیور لیاقت پوشیدن پیراهن شماره ۷ پرسپولیس را داشت؟

ریاضتی با من تماس گرفت و گفت که از باشگاه می‌گویند این مهاجم شماره ۷ را بپوشد. گفتیم که اگر نه بگوییم هزار جور حرف و سخن می‌گویند. گفتیم که بپوشد. بازیکنی که ۵۰۰ هزار دلار آب خورده و خاصیتی هم برای پرسپولیس نداشته است.

می‌توان به این مهاجم وقت داد؟

بعید می‌دانم فوتبالیست شود.

نظر شما درباره کادر فنی استقلال و عملکرد استراماچونی چیست؟

نظر من همیشه این است که اگر این دو باشگاه می‌خواهند مربی خارجی بیاورند باید یک سر و گردن از ایرانی‌ها بالاتر باشند. مربیان حال حاضر پرسپولیس و استقلال بد نیستند. پرسپولیس مقداری دیرتر دارد شروع می‌کند ولی استقلال این کار را شروع کرده است. ما به چه قیمتی هرسال قهرمان شویم؟ باید یک کاری کنیم و این است که پنج ستاره تیم‌مان را نگه داریم و بقیه را از امیدهای خوب بگذاریم.

چه عیبی دارد که یک سال قهرمان نشویم؟ مگر می‌شود ۱۰۰ میلیارد هزینه این دو تیم باشد. مگر شوخی است. درحال حاضر در مملکت ما فقط چند باشگاه پول دارند و بقیه دارند بال بال می‌زنند. پارس جنوبی، نفت آبادان، مسجدسلیمان اینها هیچ کدام پول ندارند. لیگ یک که اصلا هیچ کدام پول ندارند. ما باید کاری کنیم که درآمدزایی داشته باشیم برای تیم‌هایمان که متأسفانه هیچ کدام هم ندارند. تیم ریشه‌دار این مملکت مانند ملوان که ما زمانی در آن جا بازی کردن برایمان سخت بود چرا باید به این روز بیفتد؟

چرا این اتفاق‌ها برای باشگاهی مانند ملوان افتاد؟

باشگاه‌ها را به آدم‌های کلاهبردار و ناشی دادند که نمی‌توانستند اداره کنند. این آدم‌ها کاربلد نبودند. امیدوارم که باشگاهی مانند ملوان دیگر به خاطر اشتباه مدیران به لیگ دست دو سقط نکند.

تیم ملی یک بازی حساس مقابل عراق دارد، نظر شما درباره وضعیت این تیم چیست؟

تیم ملی بعد از برد پرگل مقابل کامبوج جوزده شد و فکر کردند بحرین هم آن طور است. ملی‌پوشان مقابل بحرین خیلی بد بازی کردند، حالا چه دلیلی دارد من نمی‌دانم. ان‌شاءالله تیم ملی در بازی‌های بعد نتیجه می‌گیرد و عراق هم نمی‌تواند برای ما مسئله‌ساز شود.

ارزیابی شما از عملکرد مارک ویلموتس چیست؟

نمی‌شود عملکرد یک مربی را با چند بازی تشخیص داد و حداقل باید ۱۵ بازی انجام شود تا بتوانیم تشخیص دهیم که فرق ویلموتس و کی‌روش چیست.

تیم ملی امید می‌تواند به المپیک صعود کند؟

حمید استیلی با من دائم در تماس است و سر تمرین‌ها می‌آید. استیلی خیلی امیدوار است و من هم می‌خواهم به او کمک کنم و بروم سر تمرینات بنشینم. من هرگز در عمرم اهل دخالت نبودم و می‌‌گویم هر کسی که مسئولیت می‌گیرد خودش باید پاسخگو باشد. می‌روم ببینم تیمش چطور است. استیلی امیدوار است که ان‌شاءالله اگر یک برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد تیم ما به المپیک صعود کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/08/18
همین چیپ پورتواهوازبه هوادارپرسپولیس فوش دادوسواراتوبوس شدورفت
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/08/18
چراسرعلیپورفریادبکشی مردک
هرچه فریادداریدبرسرامریکاامریکامرگ برپهلوی هلوشوبدم سیبشوبدم کدوم بدم
آقاهمشوبده نه نمیدم به کس کسونش نمیدم راه دوره دل من چه صبوری کن صبوری خدای من های های های های
پاسخ ها
ایران بزرگ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خدا کمکمون کنه به اینجا نرسبم!!!!
France
08:51 - 1398/08/19
هبچ لجنی از چرتپولیس نمیگه که اصلا پنالتی نیود که داور رای تیم حکومتی غش کرد!! بله بادآورده را باد می مبره. چوپ خدا صدا نداره. به جای مذمت استوره کذایی تون یه کم با خود فکر کنید ببینید اصلا پنالتی بود !!!! لعنت بر تیم حکومتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو