ثبت‌نام طرح ملی مسکن و ۱۵ سؤال طلایی درباره‌ی آن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۲۶۸۷۷
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
۲۰۱۰۱
ثبت‌نام طرح ملی اقدام مسکن در چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان جنوبی و خراسان رضوی آغاز شده و قرار است تا آخر آبان ثبت‌نام در شش استان دیگر شروع شود. اولین استان، کرمان بود که در آنجا کار ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در شهریورماه انجام شد.

روزنامه هفت صبح - احمدرضا نجفی: امروز ثبت‌نام طرح ملی اقدام مسکن در چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان جنوبی و خراسان رضوی آغاز شده و قرار است تا آخر آبان ثبت‌نام در شش استان دیگر شروع شود. اولین استان، کرمان بود که در آنجا کار ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در شهریورماه انجام شد.

برای ثبت‌نام در این طرح، سامانه آباد بنیاد ملی مسکن به نشانی abad.bonyadmaskan.ir معرفی شده که از لینک tem.mrud.ir هم قابل دسترسی است. با توجه به اجرای آزمایشی طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان، تا حالا تقریبا تمام جزئیات مربوط به این طرح مشخص شده است.

در این گزارش به تمام سوالاتی که ممکن است درباره طرح اقدام ملی مسکن برای‌تان به وجود آمده باشد، پاسخ داده‌ایم. باید توجه داشته باشید که اولویت اجرای این طرح با شهر‌های کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و برای شهر‌های بزرگ از جمله شهر‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان و یزد سهمیه‌ای در طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته نشده است.

۱۵ سؤال طلایی درباره ثبت‌نام طرح ملی مسکن

۱. ثبت‌نام طرح ملی مسکن در کدام استان‌ها اجرا می‌شود؟

کرمان اولین استانی بود که طرح ملی مسکن در آنجا به صورت آزمایشی در شهریور ماه اجرا و ثبت‌نام برای دو هزار واحد مسکونی در این استان آغاز شد. حالا بعد از دو ماه نوبت به دیگر استان‌ها رسیده. بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در این هفته ثبت‌نام طرح ملی مسکن در چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان جنوبی و خراسان شمالی اجرا می‌شود.

قرار است از هفته بعد یعنی هفته پایانی آبان ماه، ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن در سه استان گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان آغاز شود. همچنین گفته می‌شود سه استان همدان، یزد و چهارمحال و بختیاری در نوبت‌های بعدی برای آغاز ثبت‌نام در طرح ملی مسکن قرار دارند.

به مرور قرار است ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن در دیگر استان‌ها هم اجرا شود. باید توجه داشته باشید که این طرح با اولویت شهر‌های کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اجرا شده و بر اساس اعلام سامانه آباد، برای شهر‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان، یزد و تمامی شهر‌های جدید سهمیه در نظر گرفته نشده است.

۲. آیا می‌توان در استان‌های دیگر از طرح ملی مسکن استفاده کرد؟

یکی از مهمترین شرایط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن، سکونت شخص در شهر محل ثبت‌نام است. طوری‌که در شرایط طرح اقدام ملی مسکن آمده، متقاضی باید دست‌کم پنج سال در شهر مورد تقاضا سکونت داشته باشد. با این حساب نمی‌توان برای ثبت‌نام در دیگر شهر‌ها و استان‌ها در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرد.

۳. آیا تهرانی‌ها می‌توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟

محمود محمودزاده، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی می‌گوید، ثبت‌نام برای استان تهران از ماه آینده آغاز می‌شود. او می‌گوید سه شهر جدید اطراف تهران شامل پردیس، پرند و اندیشه برای ساخت خانه‌های طرح اقدام ملی انتخاب شده است و مردم استان تهران در این سه شهر صاحب خانه در طرح اقدام ملی می‌شوند.

ضمن اینکه در شهرستان‌های استان تهران نیز خانه برای ساکنان شهر‌های مذکور ساخته خواهد شد. به گفته محمودزاده به دلیل سیاست کنترل جمعیت، خانه‌های طرح اقدام ملی در کلانشهر تهران ساخته نخواهد شد، بلکه این خانه‌ها در شهر‌های جدید اطراف تهران ساخته می‌شود.

۴. آیا مجرد‌ها می‌توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟

تأهل، از جمله شرایط متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن است. آن‌طور که در سامانه آباد آمده، متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد. البته زنان خودسرپرست هم می‌توانند برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کنند، اما به شرطی که دست کم ۳۵ سال سن داشته باشند.

۵. آیا خانه‌دار‌ها می‌توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟

تملک خانه پیش از این به عنوان یکی از شرایط بازدارنده برای ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن مطرح شده بود. معاون وزیر راه و شهرسازی از چهار شرط ثبت‌نام برای طرح ملی مسکن صحبت کرده بود که یکی از آن‌ها نداشتن مالکیت خصوصی بود.

با این حساب صرفا خانه اولی‌ها می‌توانند در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کنند. باید توجه داشته باشید که در اظهارات جدید معاونت وزارت راه و شهرسازی، شرط فاقد مالکیت خصوصی حذف شده و در سامانه آباد هم اشاره‌ای به این محدودیت نشده است. با این حساب خانه‌دار‌ها هم می‌توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند.

۱۵ سؤال طلایی درباره ثبت‌نام طرح ملی مسکن

۶. آیا کسانی که تا حالا وام مسکن گرفته‌اند، می‌توانند در طرح ملی ثبت‌نام کنند؟

برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن باید فرم "ج" متقاضی سبز باشد. به این معنا که متقاضی و افراد تحت تکفل نباید قبلا از امکانات دولتی و نهاد‌های عمومی، زمین، مسکن و تسهیلات وام مسکن دریافت کرده باشند. با این حساب اگر تا حالا از دولت وام مسکن گرفته‌اید، امکان ثبت‌نام در طرح ملی مسکن را نخواهید داشت.

۷. برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن حتما باید زمین داشته باشیم؟

متقاضیان طرح ملی مسکن به دو دسته تقسیم شده‌اند. اگر زمین خالی داشته باشید و بخواهید خانه خود را در آن بسازید، در این طرح وام ساخت مسکن به شما ارائه می‌شود، در غیر این صورت اراضی دولتی که برای این طرح در نظر گرفته شده، در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. آنطور که در سامانه آباد آمده، کسانی که زمین با جواز ساخت واحد مسکونی داشته باشند در اولویت طرح ملی مسکن قرار می‌گیرند.

۸. چه مدارکی برای ثبت‌نام لازم است؟ از کجا شروع کنیم؟

تکمیل فرم‌های ثبت‌نام در سامانه آباد و وارد کردن اطلاعات متقاضی، همسر و افراد تحت تکفل و سابقه سکونت اولین گامی است که باید برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن بردارید. برای این کار باید مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به‌عنوان هزینه ثبت‌نام در سامانه آباد پرداخت کنید.

بعد از انجام این مراحل، به شما کد رهگیری ۱۰ رقمی داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مراحل دریافت وام طرح اقدام ملی مسکن را از طریق سامانه آباد پیگیری کنید. بعد از بررسی موارد ثبت‌نامی، از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود که می‌توانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید یا نه.

در صورت تایید باید به همراه مدارکی مثل گواهی سابقه سکونت پنج ساله در شهر محل تقاضا، کارت ملی و شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل و سند مالکیت زمین (در صورتی که زمین داشته باشید) به شعب بنیاد مسکن مراجعه کنید تا بتوانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید.

۹. دولت در طرح ملی مسکن چقدر وام می‌دهد؟

وام طرح ملی مسکن بر اساس اعلام سامانه آباد، ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. البته وزارت راه و شهرسازی گفته وام این طرح ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

۱۰. آیا دریافت وام طرح ملی مسکن نیاز به سپرده‌گذاری دارد؟

سامانه آباد یکی از شرایط ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن را امکان سپرده‌گذاری ۳۰ میلیون تومانی برای دریافت وام عنوان کرده است. ۲۵ میلیون تومان از این مبلغ همراه قسط اول وام بانک پس از اجرای فونداسیون و پنج میلیون تومان دیگر همراه قسط دوم وام بانک در مرحله اجرای اسکلت بازگشت داده می‌شود.

آن‌طور که گفته شده، دهک‌های اول و دوم یعنی اعضای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، نیازی به سپرده‌گذاری اولیه برای دریافت وام طرح ملی مسکن ندارند. همچنین کسانی که برای دریافت وام مسکن یکم در بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند سپرده خود را به طرح ملی اقدام مسکن منتقل کنند.

۱۱. نرخ بهره برای وام طرح ملی مسکن چقدر است؟

تسهیلات بانکی که در طرح اقدام ملی مسکن به متقاضیان ارائه می‌شود، شامل نرخ بهره ۱۸ درصدی است که خیلی بیشتر از نرخ بهره وام مسکن یکم و تقریبا برابر با نرخ بهره وام تسهیلات اوراق مسکن است.

۱۲. مبلغ اقساط و مهلت بازپرداخت وام طرح ملی مسکن چقدر است؟

وام طرح ملی مسکن مدت استراحت دو ساله دارد که در سامانه آباد به عنوان دوره مشارکت مدنی (ساخت) اعلام شده. بازپرداخت تسهیلات به صورت ۱۰ ساله انجام خواهد شد و با این تفاسیر بعد از ۱۲ سال از تاریخ دریافت وام، باید کل وام و سود آن را به دولت برگردانید. اقساط وام طرح ملی مسکن در سامانه آباد ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تخمین زده می‌شود.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد، برای بازپرداخت وام ۷۵ میلیونی طرح ملی مسکن باید بعد از خواب دو ساله، به مدت ۱۰ سال، ماهانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قسط پرداخت کنید که جمع پرداختی شما می‌شود رقمی حدود ۱۶۰ میلیون تومان.

۱۵ سؤال طلایی درباره ثبت‌نام طرح ملی مسکن

۱۳. چه تعداد خانه در طرح ملی مسکن ساخته می‌شود؟

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، طرح ملی مسکن شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که ساخت ۲۰۰ هزار واحد آن در شهر‌های جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود. در حال حاضر ۱۸۰ هزار واحد از این ۴۰۰ هزار واحد برای ثبت‌نام آماده شده است.

۱۴. خانه‌ها بعد از چه مدتی به متقاضی تحویل داده می‌شوند؟

مدت زمان ساخت واحد‌های مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن دو سال در نظر گرفته شده که برابر با مدت زمان خواب یا همان دوره مشارکت مدنی وام است. بر این اساس تا پایان سال ۱۴۰۰ قرار است کار ساخت کل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تمام شده و به متقاضیان تحویل داده شود.

۱۵. طرح ملی مسکن با مسکن مهر چه تفاوتی دارد؟

یکی از مشکلات اصلی طرح مسکن مهر، محل ساخت واحد‌های مسکونی بود که باعث شده بود کمتر کسی به زندگی در وسط بیابان ترغیب شود، اما در طرح ملی مسکن جانمایی قبل از آغاز کار ساخت خانه‌ها شروع شده و متقاضیان قبل از شروع ساخت از محل خانه‌شان اطلاع پیدا می‌کنند.

در حالی که در طرح مسکن مهر، سازنده‌ها به دستور دولت خانه را می‌ساختند و فروش خانه‌ها بر عهده خود دولت بود که باعث شد در حال حاضر شاهد واحد‌های خالی مسکن مهر باشیم. همچنین در طرح ملی مسکن متقاضیان می‌توانند با معرفی زمین مورد نظر خود، برای ساخت خانه اقدام کنند، در حالی که در طرح مسکن مهر، متقاضیان مجبور به قبول مسکن‌های ساخته شده در مناطق خارج از شهر بودند.

همچنین در طرح ملی مسکن واحد‌های ساخته شده عموما کوچک بوده و گفته می‌شود تعداد طبقات آن‌ها از هفت طبقه بیشتر نخواهد بود. با این تفسیر دیگر شاهد ساختمان‌های بلند ۱۰ یا ۱۵ طبقه مشابه مسکن مهر نخواهیم بود.

انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:7
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1398/08/19
این کلاه بر داری جدیدتان را هم خواهیم دید کار درست کردید بدید فک وفامیلاتون ودوست وآشناهاتون که به اسم ساختن مسکن جیبهاشون پر بشه راه دزدیهاشون به طریق دیگه ای باز بشه عجب انقلاب عدالتی بود یکی در خانه ای زندگی کنه که همه چیزش طلا باشه یکه یه قوطی کبریت با هزار منت بسازید بهش بدید بعد دوسال رو سرش خراب بشه خدا لعنت کنه شماها را با این همه تبعیض ها تون وظلمی که به مردم کردید یک مشت دروغ گو بیش نیستید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
احسنت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ایول
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اجباری برای ثبت نام نیست
شما ثبت نام نکن،
بدون نام
-
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
من در تعجبم که ما همه ناراضی هستیم ..پس تو تلویزین که مصاحبه میکنن مخصوصا تو راهپیمایی چه جوریه جواب میدن راضی هستن
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1398/08/19
اصلا به صرفه نیست با 100 میلیون پول چه خونه ای میشه بسازی ؟؟؟ تازه اونن وام 18 درصد که همه بانکها بهت میدن ! الان این چه مزیتی داره ؟؟؟؟؟ یک وام 18 درصد با بازپرداخت طولانی ! اصلا به صرفه نیست تازه آورده که می خواد .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
100وام+
90بهره+
50سپرده+
=240.000.000 تومان
Iran (Islamic Republic of)
14:32 - 1398/08/19
این همون مسکن مهره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مصداق بارز ربا بیش از دوبرابر دریافتی باید پس بدی
Iran (Islamic Republic of)
17:53 - 1398/08/19
مصداق بارز از ربائی است که خداوند به جنگ با آنها میرود بیش از دو برابر دریافتی باید پس بدی تازه این در صورتی است که هیچ فسادی در کار نباشد
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1398/08/20
اين همان مسكن مهر است رنگش كردن اسمش و عوض كردن با چندين برابر قيمت ميخوان بندازن به مردم بيچاره .!
30 تا 50 ميليون آورده متقاضي
75 تا 100 ميليون وام دولت
بهره 18% وام حدودا ميشه 90 ميليون در طي 10 سال بازپرداخت
يعني اين خانه مسكن ملي در نهايت براي متقاضي در مياد 240 ميليون تومان
جالبه در تهران همان مكانهاي مسكن مهر را براي مسكن ملي اعلام كردند يعني پرديس - پرند - انديشه
يعني خيلي شيك و مجلسي مسكن مهر و دارند ميفروشند 240 ميليون تومان
Iran (Islamic Republic of)
11:49 - 1398/08/20
طرح كلاه برداري جديد و رنگ كردن گنجشك و فروختن اون بجاي قناري .....خ خ خ !!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1398/08/23
انگار فقط برای بستن زبان مردم این طرح ابلاغ شد برا شهر قم ظرفیت ثبت نام در عرض نیم ساعت تکمیل شد؟؟؟؟؟!!!!!! واقعاً این چه معنی بجز اغفال و گراهمی مردم داره؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
20:40 - 1398/09/10
چه مسخره بیچاره مسکن اولی ها از کجا 30 میلیون بیاریم یه مسکن مهر 240 میلیونی
پاسخ ها
الهه
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
،دولت ب سودخودش همیشه کارمیکنه،خدا لعنتشون کنه
Iran (Islamic Republic of)
01:10 - 1398/09/13
کلاههبردارها
مسکن مهرهای بی صاحب و نیمه کاره رو می خواند به چندین برابر قیمت واقعی بفروشن ، انم با هزار منت
یه اسم مسکن مهر رو هم به مسکن ملی تغییر دادند
اینطوری هم دهن عوام بسته میشه
هم خونه های رو دستشون رو رد می کنن
هم کلی پول از مردم می دزدند
هم اینکه از راند بازی جهت پیمانکاری و ساخت ساز کلی پول تو جیب اشناهاشون می کنن
از ماست که بر ماست
Iran (Islamic Republic of)
22:10 - 1398/09/14
با سلام بنده با ۲۰ سال سابقه کار در گدا خانه آموزش و پرورش ؛که همین الان ۱۲۰ میلیون وام صندوق یکم +۲۰ میلیون جعاله آماده دریافت دارم ؛نمی تونم خونه بخرم با ۷۵میلیون یا ۱۰۰ میلیون شما در طرح ملی مسکن چطور می تونم خونه بخرم .پس بگید این طرح هامنتهی به یک روش سوجویی برای دللادانی می شه که نیاز به واحد مسکن برای زندگی خودشون ندارند ،می شه.درست مثل ثبت نام خودرو در سایت ایرانخودرو و سایپا
Iran (Islamic Republic of)
14:01 - 1398/09/19
این بار هم مردم به کمک دولت بیایند تا کسری بودجه
تامین گردد.
# تفکر
Iran (Islamic Republic of)
14:26 - 1398/09/26
تازه با این همه نظرات حالا اگه شما تونستی برو ثبت نام کن چن دقیقه اول شیراز زد ظرفیت تکمیل است متاسفم براتون
Iran (Islamic Republic of)
01:36 - 1398/09/30
خدایااااا از دست این مسئولین داریم دیوونه میشیم هرروز یه فشار
ماهم که صدامون درنمیادفشاروبیشترمیکنن الانم هرمتقاضی۳۰تومن میگیرن بیشترافرادسرمایه دارک ۳۰تومن براشون پولی نیست به اسم فامیلاشون که شرایط رو دارن ثبت نام میکنن و ازشون تعهدوچک و سفته میگیرن تا بالا نکشه و یه توفی هم کف دست فامیله میندازن و در آخر تو این مملکت چیزی قیمتش پایین نیومده که با این طرح قیمت مسکن پایین بیاد و اینطوری گرون میشه و میفروشن ومابی خانمانها همچنان بی خانمان میمونیم
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1398/10/01
آخه با ماهی ۱۷۰۰من چطور خونه داربشم هرچی فکرش میکنم واسم عجیبه
Iran (Islamic Republic of)
23:18 - 1399/04/13
خدا لعنتتون کنه با این بی تدبیری مسکن مهر...با این برنامه های بی فکرتون روز ب روز فقیر فقیرتر میشه غنی غنی تر...ان شالله ب زودی عاقبت بی تدبیریتون مشخص میشه
Iran (Islamic Republic of)
23:18 - 1399/04/13
خدا لعنتتون کنه با این بی تدبیری مسکن مهر...با این برنامه های بی فکرتون روز ب روز فقیر فقیرتر میشه غنی غنی تر...ان شالله ب زودی عاقبت بی تدبیریتون مشخص میشه
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1399/10/18
سلام بنده منزل 3 دانگ از 6 دانگ خریداری کردم شرایط ثبت نام مسکن رو دارم؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کالازم_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان