10 خرید بزرگ سرآلکس فرگوسن +عکس
۹۲۸۲۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
۸۸۷۱
سر آلکس فرگوسن، مردی که بیش از 26 سال روی نیمکت شیاطین سرخ نشست و منچستر یونایتد را متحول کرد. حال قصد داریم به بررسی 10 خرید برتر این مربی موفق بپردازیم.
طرفداری: سر آلکس فرگوسن، مردی که بیش از 26 سال روی نیمکت شیاطین سرخ نشست و منچستر یونایتد را متحول کرد. حال قصد داریم به بررسی 10 خرید برتر این مربی موفق بپردازیم.

*این مقاله تنها به خرید های خارجی (غیرانگلیسی)  سر آلکس فرگوسن می پردازد.

10_ داوید دخیاداوید دخیا علیرغم تمامی مشکلات به عنوان بهترین دروازه بان فصل گذشته انگلستان انتخاب شد. این دروازه بان اسپانیایی در سال 2011 با مبلغ 19 میلیون پوند اتلتیکو مادرید را ترک کرد و جایگزین ادوین فن در سار بازنشسته شد. وی یکی از بهترین خرید های فرگوسن به شمار می رود و هم اکنون  23 ساله است.

9_ نمانیا ویدیچ یکی از بازیکنان محبوب هواداران؛ این مدافع صرب با 7 سال حضور در اولدترافورد از بزرگان یونایتد به حساب می رود و بهترین زوج ریو فردیناند است؛ اما قرارداد این مدافع 32 ساله در پایان فصل جاری با منچستر یونایتد به پایان می رسد و وی به ایتالیا و مشخصا اینتر میلان خواهد پیوست.

8_ رابین فن پرسیرابین فن پرسی خیلی زود خود را به عنوان قهرمان یونایتدی ها معرفی کرد، نه تنها به خاطر پیوستن به منچستر یونایتد آن هم از آرسنال بلکه به خاطر گل های فصل قبلش که مهم ترین عامل قهرمانی منچستر یونایتد بود. هرچند این او هم اکنون سی سال دارد اما از مهاجمان تراز اول فوتبال جزیره به حساب می آید. انتقال او با مبلغ 24 میلیون پوند انجام شد.

7_ رود فن نیستروییک مهاجم فوق العاده؛ او در پنج فصل حضور در منچستر یونایتد و در 219 بازی 150 گل را برای مچستر یونایتد به ثمر رساند. او علیرغم داشتن مشکل در زانو خود در سال 2001 با مبلغ 19 میلیون پوند از PSV آیندهون به منچستر یونایتد پیوست. او در اولین فصل حضور خود در منچستر یونایتد در 49 بازی 36 گل را به ثمر رساند و در فصل 2002/03 با به ثمر رساندن 25 گل کمک زیادی به قهرمانی منچستر یونایتد کرد.

جالب است بدانید تمامی گل های وی برای منچستر یونایتد در داخل محوطه جریمه به ثمر رسیده است.

6_ ادوین فن در سارخرگوش یخی اولدترافورد؛ تا سال 2005 و پیش از آمدن ادوین فن در سار به منچستر یونایتد سر آلکس فرگوسن نتوانسته بود جایگزین پیتر اشمایکل را پیدا کند. این دروازه بان زمانی که حدودا 35 سال سن داشت از فولهام به منچستر یونایتد پیوست؛ مبلغ این انتقال 2 میلیون پوند بود.  اما او 266 بار برای منچستر یونایتد به میدان رفت و سرانجام در سال 2011 بازنشسته شد. او در 6 فصل موفق شد 4 بار قهرمان لیگ برتر شود و یک بار در سال 2008 به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا برسد. این قهرمانی پس از مهار پنالتی نیکلاس آنلکا در فینال سال 2008 در برابر چلسی به دست آمد.

5_یاپ استامدیوار دفاعی منچستر یونایتد؛ این ستاره هلندی با مبلغ 10.6 میلیون پوند در سال 1998 از آیندهون به منچستر یونایتد پیوست و موفق شد در سه سال حضور در اولدترافورد به سه قهرمانی پیاپی با منچستر یونایتد برسد. وی هم چنین در فینال دراماتیک 1999 حضور داشت. سرآلکس فرگوسن در اقدامی نسنجیده و غیر منتظره وی را در سال 2001 به لاتزیو فروخت. وی پس از یونایتد برای تیم های آیاکس و آ.ث میلان نیز به میدان رفت؛ کارشناسان و هواداران منچستر یونایتد همچنان فروش وی را یکی از اشتباهات سر آلکس فرگوسن می دانند.

4_ اوله گنار سولشایرشماره 20 طلایی اولدترافورد؛ کسی که در 366 بازی برای شیاطین سرخ 126 گل را به ثمر رساند؛ وی در سال 1996 از مولده به منچستر یونایتد پیوست. وی زمانی به اسطوره شیاطین سرخ تبدیل شد که در فینال دراماتیک لیگ قهرمانان 1999 در وقت های اضافه گل دوم و پیروزی بخش منچستر یونایتد در برابر بایرن مونیخ را به ثمر رساند. مبلغ انتقال او تنها 1.5 میلیون پوند بود اما ارزش وی بیش از این ها بود. هیچ کس موفق نشده است بیشتر از او به عنوان یک بازیکن ذخیره برای منچستر یونایتد گل زنی کند. او در سال 2007 با مصدومیت رو به رو شد و این مصدومیت باعث جدایی وی از فوتبال شد. سوشایر هم اکنون سرمربی کاردیف سیتی است.    بنری که در اولدترافورد به افتخار اوله گنار سولشایر نصب شده است.

3_ پیتر اشمایکلپیتر اشمایکل در سال 1991 از براندبی با مبلغ پانصدهزار پوند به منچستر یونایتد پیوست و به بزرگترین دروازه بان تاریخ منچستر یونایتد تبدیل شد. ملی پوش دانمارکی که به شماره 1 منچستر یونایتد بدل شد و هشت فصل با شیاطین سرخ ماند. او 393 بار برای منچستر یونایتد به میدان رفت و حتی یک بار موفق شد دروزاه حریف را باز کند. اشمایکل در غیاب روی کین، کاپیتان منچستر یونایتد در فینال تاریخی 1999 بود. وی بعدها در اقدامی عجیب به تیم رقیب و همشهری منچستر یونایتد یعنی منچستر سیتی پیوست.

2_ کریستیانو رونالدوستاره پرتغالی منچستر یونایتد در سال 2003 از لیسبون راهی منچستر شد؛ دوران حضور او هرچند تقریبا کوتاه بود اما موفقیت های وی در منچستر یونایتد بسیار زیاد بود، رونالدو در سال 2009 منچستر یونایتد را به مقصد رئال مادرید ترک کرد. رونالدو در 292 بازی خود برای منچستر یونایتد 118 گل را به ثمر رساند و توانست علاوه بر قهرمانی در 4 قهرمانی در لیگ برتر به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا نیز برسد؛ عنوانی که تاکنون نتوانسته است در رئال مادرید به دست آورد.

1_ اریک کانتونایک پادشاه واقعی؛ شاید هیچ کس پیش بینی نمی کرد بازیکن تازه وارد منچستر یونایتد در سال 1992 که از لیدز یونایتد به منچستر یونایتد آمده بود بتواند تا این حد تاثیر گذار باشد. او به باشگاهی پیوسته بود که برای 26 سال از کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر دور بوده است در حالی که باشگاه قبلی او (لیدز یونایتد) در سال قبل دو قهرمانی لیگ برتر انگلستان و سوپر کاپ انگلستان  را به دست آورده بود. سوپر کاپی که با هتریک کانتونا در برابر لیورپول به دست آمده بود؛  اما این مهاجم فرانسوی که تنها با مبلغ 1.2 میلیون پوند به منچستر یونایتد پیوست اعتبار از دست رفته این تیم را بازیابی کرد و بار دیگر شکوه و عظمت را به یونایتد بازگرداند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج