تمام چیز‌هایی که باید درباره‌ی شبکه‌ اجتماعی TikTok بدانید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۹۲۸۳۸۴
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۱۳۴۸۸
تیک تاک ابتدا با نام Douyin عرضه شد که در حقیقت نسخه چینی این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. در حال حاضر اپلیکیشن Douyin همچنان در چین قابل دسترس است. به علت قوانین سخت‌گیرانه در کشور چین، کاربران باید از این اپلیکیشن استفاده کنند. در حالت کلی باید گفت کاربران در کشور چین به اپلیکیشن Douyin و کاربران در کشور‌های دیگر به تیک تاک TikTok دسترسی دارند.

وب‌سایت فارنت - محمد قریشی: تیک تاک یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی است که به تازگی میان کاربران ایرانی نیز محبوبیت پیدا کرده و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. برای آشنایی با تیک تاک و نحوه کار این شبکه اجتماعی در ادامه با فارنت همراه باشید.

اگر اهل شبکه‌های اجتماعی باشید، اخیرا شاهد انتشار ویدیو‌های کوتاهی از اجرا‌های مختلف شامل دابسمش یا همان Lip-Sync و رقص بوده‌اید. این ویدیو‌ها در برنامه تیک تاک ساخته و منتشر می‌شوند که محبوبیت بالایی در میان کاربران پیدا کرده است.

با افزایش محبوبیت این شبکه اجتماعی، بسیاری از کاربران به دنبال آشنایی بیشتر با این شبکه اجتماعی و نحوه استفاده از آن هستند. اولین سوال مهم این است: برنامه TikTok چیست؟ در ادامه شما را بیشتر با این شبکه اجتماعی آشنا می‌کنیم.

تمام چیز‌هایی که باید در مورد برنامه تیک تاک | TikTok بدانید

برنامه تیک تاک چیست؟

شاید ویدیو‌های ۶ ثانیه‌ای واین را بخاطر داشته باشید. این ویدیو‌ها در اینترنت غوغا به‌پا کرده بودند. در سال ۲۰۱۲ شبکه اجتماعی Vine شروع به کار کرد و در سال ۲۰۱۴ شاهد عرضه Musical.ly بودیم. این سرویس نیز مانند واین امکان ساخت ویدیو‌های کوتاه را برای کاربران فراهم می‌کرد.

در سال ۲۰۱۹ شاهد انتشار چندین میلیون ویدیو ۱۵ ثانیه‌ای تا ۱ دقیقه‌ای در فضای مجازی بودیم. شاید با خود بگویید که این موارد چه ارتباطی با تیک تاک دارد؟ در جواب باید گفت، خیلی!

تاریخچه TikTok

تیک تاک ابتدا با نام Douyin عرضه شد که در حقیقت نسخه چینی این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. در حال حاضر اپلیکیشن Douyin همچنان در چین قابل دسترس است. به علت قوانین سخت‌گیرانه در کشور چین، کاربران باید از این اپلیکیشن استفاده کنند. در حالت کلی باید گفت کاربران در کشور چین به اپلیکیشن Douyin و کاربران در کشور‌های دیگر به تیک تاک TikTok دسترسی دارند.

اپلیکیشن Douyin در سال ۲۰۱۶ توسط بایت دانس ByteDance توسعه پیدا کرد و در سال ۲۰۱۷ تیک تاک به صورت جهانی عرضه شد. این اپلیکیشن به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد و در مدت زمان کوتاه توسط میلیون‌ها کاربر مورد استفاده قرار گرفت.

برنامه TikTok به رشد خود در سال‌های اخیر ادامه داده است. شرکت ByteDance تصمیم گرفت در اوت ۲۰۱۸ برنامه Musical.ly را با تیک تاک ادغام کند. این موضوع باعث شد کاربران این سرویس به راحتی قادر به انتقال اطلاعات حساب خود به تیک تاک | TikTok باشند.

این برنامه هم اکنون دارای لوگوی ادغام شده با Musical.ly بوده و مانند این برنامه، لقب Musers را به کاربران اعطا می‌کند. برنامه تیک تاک | TikTok از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار است و یکی از پرطرفداراترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

برنامه تیک تاک | TikTok چگونه کار می‌کند؟

حال که شما را با برنامه تیک تاک آشنا کردیم، باید نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم. کاربران توسط این برنامه قادر به ساخت ویدیو‌های ۱۵ ثانیه‌ای هستند و تمام اعضای Musers می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. می‌توانید این ویدیو‌ها را به صورت استوری در کنار یکدیگر قرار دهید تا یک ویدیو ۶۰ ثانیه‌ای بسازید.

اگرچه این ویدیو‌ها کوتاه هستند و شاید ۱۵ ثانیه زمان کافی برای اکثر کاربران نباشد؛ با این حال از ۶ ثانیه واین بیشتر است. برخلاف Vine، کاربران می‌توانند ویدیو‌ها را مستقیما از گوشی هوشمند خود آپلود کنند و نیاز به ضبط مستقیم آن‌ها توسط اپلیکیشن نیست.

تمام چیز‌هایی که باید در مورد برنامه تیک تاک | TikTok بدانید

آموزش استفاده از برنامه TikTok

به مهم‌ترین بخش این مطلب یعنی نحوه کار و آموزش برنامه تیک تاک می‌رسیم. برای استفاده از این برنامه نیازی به ساخت حساب کاربری ندارید؛ با این حال با ساخت اکانت می‌توانید سایر کاربران را دنبال کرده و واقعا ویدیو بسازید.

زمانی که برای اولین بار برنامه تیک تاک را اجرا می‌کنید، شاید از دیدن ویدیو‌های بی‌شمار آن در صفحه اصلی تا حدودی شگفت‌زده شوید. برنامه TikTok چندین ویدیو به شما پیشنهاد می‌دهد و همچنین ویدیو‌های افرادی که احتمالا فالو خواهید کرد را نیز نمایش می‌دهد. در میان ویدیو‌های پیشنهادی بگردید و حساب کاربری افراد را دنبال کنید.

سعی کنید زیاد در این شبکه اجتماعی حضور نداشته باشید. جالب اینجاست در صورتی که بیش از ۹۰ دقیقه در این اپلیکیشن بمانید، TikTok برای شما نوتیفیکشن ارسال می‌کند و اثرات منفی زیاده‌روی در استفاده از شبکه‌های اجتماعی را به کاربران گوشزد می‌کند.

در زمینه ساخت ویدیو، این برنامه تا حدودی عملکردی مشابه با اسنپ چت دارد. با نگه داشتن دکمه قرمز رنگ بزرگ روی صفحه می‌توانید ویدیو‌های خود را ضبط کنید و برخلاف اسنپ چت، پس از ضبط ویدیو می‌توانید آن‌ها را ویرایش یا ادیت کنید. مسلما ابزار‌های ویرایشی این برنامه قابل مقایسه با برنامه‌های حرفه‌ای مانند ادوبی پریمیر پرو نیستند؛ با این حال همچنان امکان تریم ویدیو و تنظیم سرعت آن را برای شما فراهم می‌کنند.

در این برنامه فیلتر‌های متنوعی برای کاربران در نظر گرفته شده و همچنین می‌توانید از واقعیت افزوده برای تغییر در محیط اطراف ویدیو‌های خود استفاده کنید. شما می‌توانید توسط برنامه تیک تاک، از عکس‌های خود یک ویدیوی کوتاه بسازید.

جذابیت اصلی این برنامه، امکان استفاده از آهنگ است. افراد در این اپلیکیشن از آهنگ‌های موجود در آن برای ویدیو‌های خود استفاده می‌کنند. برنامه تیک تاک | TikTok آهنگ‌های زیادی در ژانر‌های مختلف را برای کاربران خود در نظر گرفته است.

تمام چیز‌هایی که باید در مورد برنامه تیک تاک | TikTok بدانید

چه ویدیو‌هایی را می‌توان در تیک تاک آپلود کرد؟

در حالی که برنامه TikTok تنها امکان تولید ویدیو‌های کوتاه را برای شما فراهم می‌کند، مانع از خلاقیت شما نمی‌شود. در حقیقت می‌توان گفت محدودیت زمانی باعث افزایش خلاقیت کاربران می‌شود. شما می‌توانید هر نوع ویدیو را در برنامه TikTok آپلود کنید؛ با این حال محبوب‌ترین آن‌ها دارای آهنگ است.

حتی اگر خوانندگی و یا نوازندگی بلد نیستید، روی ویدیوی خود آخرین آهنگ‌ها را قرار دهید تا وایرال شود. در ساخت ویدیو هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد، می‌توانید در رابطه با دنیای تکنولوژی ویدیو بسازید و یا ویدیو‌های سرگرم‌کننده برای کاربران دیگر خلق کنید. در این برنامه به جدیدترین و محبوب‌ترین ویدیو‌ها دسترسی دارید؛ بنابراین می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

در این برنامه چالش‌های مختلف و متنوعی برای Musers در نظر گرفته شده است. این چالش‌ها توسط تیک تاک ایجاد نمی‌شوند، بلکه کاربران آن‌ها را ایجاد کرده و گسترش می‌دهند.

آیا باید برنامه TikTok را دانلود و نصب کرد؟

این مطلب را با پاسخ به این سوال که برنامه TikTok چیست، شروع کردیم و به معرفی ویژگی‌ها و امکانات آن پرداختیم. شاید در نگاه اول این برنامه مخصوص نوجوانان به نظر برسد؛ با این حال تمام افراد می‌توانند از آن استفاده کنند و سرگرم شوند. با توجه به این موارد، این شما هستید که باید ببینید دانلود برنامه تیک تاک و نصب آن برایتان ارزش دارد یا خیر. به نظر ما برنامه TikTok را یکبار امتحان کنید.

منبع: TikTok

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:4
United Arab Emirates
18:10 - 1398/08/26
اپلیکیشن تیک تاک تو ایران بن شده یعنی خود شرکت تیک تاک ایران رو تحریم کرده،الان دیگه نمیشه از ایران تیک تاک رو اینستال کرد،در ضمن تیک تاک تو ایران فیلتره ، برای استفاده ازش باید فیلترشکن قوی داشت
پاسخ ها
‌MaRMaR
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
بله اما الان دیگه با فیلتر شکن هم نمیشه واردش شد ب کل دیگه نمیاره نزدیک یکی دوماه شاید میشه من نتونستم وارد پیجم بشم ، چقدرم کلیپ آپلود کرده بودم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالازم_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر