مجلس جایگاه خود را از دست داده است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۰۲۷۸
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
۲۱۲۶۰
این عضو فراکسیون امید مجلس:
یک نماینده مجلس گفت: امروز می‌بینیم تصمیمی در میان سران قوا گرفته شده بعد یکی از سران قوا اعلام می‌کند که من آنجا مخالف بودم یا مجمع تشخیص بیانیه می‌دهد که ما کاره‌ای نبودیم یا سخنگوی مجلس شورای اسلامی هم می‌گوید ما کاره‌ای نبودیم. این برای مردم سوال ایجاد می‌کند که این چه حکمرانی است که قرار است همه پایشان را پس بکشند و فقط مردم تحمل کنند؟

ایلنا: بهروز بنیادی ، درباره تصمیم سران قوا مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت: بنده قطعا مخالف این مساله هستم. نکته مهمی که در حکمرانی همیشه باید مدنظر باشد این است که صداقت همواره باید بین ملت و مجموعه حاکمیت و نظام وجود داشته باشد. متاسفانه در هفته گذشته که در فضای مجازی در رسانه‌های مختلف درمورد افزایش قیمت بنزین صحبت‌های مختلفی انجام شد، دیدیم آقایانی که به عنوان سخنگوی دولت و وزرا صحبت کردند همگی این مساله را رد کردند بعد به صورت ناگهانی می‌بینید که چنین مساله‌ای به مردم اعلام می‌شود. مردم هم باید اینگونه مسائل را مدنظر قرار داده و برنامه‌ریزی کنند.

این عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: زمانی آقایی می‌گفت تحریم‌ها و قطعنامه‌ها همه کاغذپاره است و ما هم از روز اول گفتیم تحریم‌ها هیچ اثری ندارد در حالی که اینگونه نیست و تحریم‌ها واقعا مشکل جدی برای کشور ایجاد کرده است. مردم هم علیرغم همه مسائل تحمل کردند و با تورم و گرانی‌های ایجاد شده در مقاطع مختلف پای کار مجموعه نظام آمدند و بدون هرگونه احساس غیرمنطقی همکاری کردند. بنابراین در این فاصله زمانی طولانی که بعد از اردیبهشت ۹۷ تا الان داشتیم باید برای مردم اطلاع‌رسانی کامل انجام می‌دادیم و می‌گفتیم که شرایط اقتصادی اقتصادی کشور چگونه است و چگونه می‌توانیم مدیریت کنیم و شما باید چه همکاری‌هایی داشته باشید تا مردم همه احساس کنند در تصمیمات مجموعه حاکمیت شریک هستند.

نماینده مردم کاشمر تصریح کرد: در حال حاضر نماد شراکت مردم در کلان حاکمیت مجلس شورای اسلامی است. مجلس متاسفانه در حال حاضر آن جایگاه خود را از دست داده و بعد از اینکه شورای هماهنگی اقتصادی به هر دلیلی تشکیل شد، مردم باز هم همچنان انتظار دارند که مجلس نقش خودش را در بحث سوال و جواب از دولت داشته باشد در حالی که شورای هماهنگی اقتصادی مسیر خاص خودش را دارد و مقام معظم رهبری دستور دادند و مصوبات این شورا باید به تایید ایشان برسد و در نهایت عملیاتی شود و ما هیچ کدام از این مسائل را در جامعه بیان نکردیم و امروز شاهد اعتراضات مختلف هستیم و به نوعی همه مجموعه حکمرانی کشور تحت سوال است که چرا اینگونه تصمیم‌گیری می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه شفافیت امروز در راس شعارهای همه است، گفت: بنابراین باید حق را کاملا به مردم داد. چرا ما خیلی از مسائل‌مان را شفاف و به درستی با مردم مطرح نکردیم؟ قطعا مردم اینگونه تصمیمات را نمی‌پذیرند. در سال ۹۵ زمانی که مجلس دهم تشکیل شد در اصلاح بودجه سال ۹۵ بندی در آنجا آمد که دولت موظف است سه دهک بالای جمعیتی کشور را از نظر درآمدی شناسایی کند و یارانه این‌ها را قطع کند. اگر گفته می‌شود ۵۰ درصد یارانه سوخت به بعضی خانواده‌ها و گروه‌ها و دهک‌های خاص می‌رود، مجلس چندین بار به دولت تذکر داد و نامه نوشت اما این کار اجرایی نشده است.

بنیادی گفت: ما می‌توانستیم به راحتی به جای اینکه قیمت بنزین را افزایش دهیم یارانه را قطع کنیم و به دهک‌های پایین‌تر تخصیص دهیم. این نشان می‌دهد که مجموعه حکمرانی دچار سردرگمی است و یک تحلیل درستی از شرایط (ندارد) و برنامه‌ریزی دقیقی را انجام نمی‌دهد و مکررا با تصمیماتی منجر به نارضایتی و افزایش فشار به مردم می‌شوند و این یک واقعیت است. مجلس شورای اسلامی هم جدا از این حاکمیت نیست و قطعا ۲۹۰ نماینده همه همفکر نیستند و ماحصل آن، این مواردی است که اتفاق افتاده است. به نظرم در این شرایط خاص بایستی یک هدف مشخص داشته باشیم که آن هم مقاومت در برابر تحریم‌ها است و همه یک کلام باشند.

وی افزود: ما امروز می‌بینیم این تصمیم در سطح سران قوا گرفته شده بعد یکی از سران قوا اعلام می‌کند که من آنجا مخالف بودم یا مجمع تشخیص بیانیه می‌دهد که ما کاره‌ای نبودیم یا سخنگوی مجلس شورای اسلامی هم می‌گوید ما کاره‌ای نبودیم. این برای مردم سوال ایجاد می‌کند که این چه حکمرانی است که قرار است همه پایشان را پس بکشند و فقط مردم تحمل کنند؟ اگر واقعا تصمیمی گرفته شده همه واقعا باید پای آن باشند، موافق و مخالف هم فرقی نمی‌کند. مثلا در مجلس اینگونه نیست که وقتی قانونی تصویب می‌شود و تعدادی موافق و تعدادی مخالف هستند و به مردم بگویند عده‌ای اجرا کنند و عده‌ای اجرا نکنند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس اظهار داشت: ما در این بخش هنوز متاسفانه خیلی مشکل داریم برای این کار باید ببینیم منافع ملی ما امروز چه چیزی ایجاب می‌کند و چطور می‌خواهیم به کمک و پشتوانه مردم از آن صیانت کنیم. اگر این پشتوانه را به هر نحوی آسیب بزنیم که تا کنون هم زده‌ایم، کارمان مشکل تر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در دولت نهم و دهم ضمن افزایش قیمت بنزین انتقادی به دولت نبود و الان شاهد این انتقادات به دولت هستیم؟ گفت: در آن زمان که افزایش قیمت ایجاد شد، با تزریق یارانه‌ها همزمان شد.

بنیادی در پاسخ به این که الان هم هدف همین است و بارها گفته شده که درآمد حاصله از این افزایش قیمت بین خانوارها تقسیم می‌شود، گفت: قطعا اگر طبق آماری که داریم حساب ساده‌ای انجام دهیم می‌بینیم که ۱۱۰ میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین داریم. ۲۰ درصد از این مقدار قرار است از طریق کارت توزیع شود. ۷۸ درصد آن به صورت آزاد توزیع خواهد شد و دو درصد آن به صورت بنزین سوپر در کل کشور توزیع خواهد شد. در این صورت پس از محاسبه هزینه‌هایی از جمله حمل و نقل و... چیزی حدود ۹ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از این تغییرات است.

وی افزود: همانگونه که رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت گفتند که قرار نیست یک ریال از این پول را به جایی دیگر بدهیم و فقط باید در جیب مردم رود، درنتیجه اگر قرار است این میزان پول بین مردم تقسیم شود به ازای هر فرد اگر ۶۰ میلیون نفر در نظر بگیریم باید به هر فرد ماهانه ۱۵۰ هزار تومان یا اینکه حداقل ۱۰۰ هزار تومان داده شود. به مردم دقیق بگوییم که این درآمد حاصل می‌شود و یک میزان به این بخش داده می‌شود و میزانی دیگر به تولید داده می‌شود و این مقدار هم به شما اختصاص می‌یابد. تا وقتی که صداقت لازم بین حاکمیت و مردم وجود نداشته باشد هرکاری هم که انجام شود باز هم آن شک و تردیدش باقی می‌ماند.

انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/08/27
اقای بنیادی عزیز .شما درست میگوی ولی کو گوش شنوا .دوم اسفند نزدیک هست
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/08/27
بازم خداروشکر یکی حرف حق زد تو این مملکت
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/08/27
مجلس در راس امور نیست.
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/08/27
مجلسیها به فکر خودشون باشند با مردم چکاردارن
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/08/27
ایولا موافقم بایدهمه چیزشفاف باشه.اگه بشه
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/08/27
چه عجب یک نفر پیدا شد حرف درست بزنه
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/08/27
آقا جان چرا نمیخوان بفهمید که این دست فرمون و روش این چند سال تون دست اوردی نداشته؟؟؟کدوم شعارتونو جامع عمل پوشوندین؟؟؟؟مردم تا کی تحمل کنن؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/08/27
گرانی بنزین با این رونده باعث بی اعتمادی کامل مردم به مسئولین شد
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/08/27
گرانی بنزین با این رونده باعث بی اعتمادی کامل مردم به مسئولین شد
United Arab Emirates
15:26 - 1398/08/27
مجلسی که به فکر مردم نیست و همش به دولت وابسته است به درد جرز لای دیوار هم نمی خورد
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/08/27
احسنت. واقعا حرفهای خوب و متین گفتی
باید امثال شما در این جایگاه باشی. بعد از مدتها حرفه‌ای خوبی شنیدم.. بازم احسنت
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1398/08/27
احسنت. واقعا حرفهای خوب و متین گفتی
باید امثال شما در این جایگاه باشی. بعد از مدتها حرفه‌ای خوبی شنیدم.. بازم احسنت
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1398/08/27
اینجا حسنقلی خانی اداره می شود مجلس چیه برادر
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/08/27
همیشه مسولین اول تصمیم میگیرن بعد جلسه میزارن کارشناسی میکنن!ایا به این هم فکر کردن که الان مصرف بنزین روزانه اینقدره اما بعد گرونی مصرف کل کشور امکانش زیاده به نصف برسه در ماه بعد دوباره کم بیاره برای پرداخت یارانه سوخت اون موقع چیو میخان گرون کنن تا جبران این بشه؟!اکثر استفاده کننده بنزین قشر متوسط جامعه هستن که ماشین مدل پایین دارن و با گرونی سعی میکنن کمتر مصرف کنن حتی اگرم بخان توان خرید بنزین ازاد ندارن درمقابل قشر غنی یا ماشین خارجی کم مصرف و برقی وغیره دارن یا بلدن چطوری پول بنزین ندن با خرید وانت کارت سوخت و دار و دهها راه دیگه و یا مجبور نیستن از ماشین جز موارد ضروری استفاده کنن
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/08/27
پول اختلاس کم داشتند به همین دلیل گران کردند
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/08/27
پول اختلاس کم داشتند به همین دلیل گران کردند
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/08/27
مجلس روزی جایگاهش رو از دست داد که نماینده هاش برای اینکه توی لیست به اصطلاح امید باشن 500 میلیون 500 میلیون پول میدادن
درش رو باید گل بگیرن
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/08/27
مجلس فرمایشی همینه برادر شما اسمتون نماینده است
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/08/27
معلومه از دست داده،مجلسی ک قوه مقننه هست و ریسش بدون کوچک ترین اعتنا خودش تصویب میکنه و صبح جلسه غیر علنی کارشو به یه شکلی توجیه میکنه ک نماینده ها حرفی از اصلاح نزنن.مجلسی ک منتخب ملت و میبنیه ملت ناراضی هستن.مجلسی ک کارش اینه و ب وضیفش عمل نمیکنه....
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/08/27
جایگاهی نداشت که از دست بره !
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/08/27
دروغ پشت دروغ ،مردم دیگه خسته شده اند ، هنوز هیچی نشده قیمت طلا و دلار رفته بالا اینطور بخواد پیش بره خدا به داد این ملت برسه
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/08/27
دولت دروغگو میخواهد پول ۲۵ملیون نفر یارانه بگیر قبلی را ندهد و به اسم پول گرانی مرحله دوم بدهد به مردم و خر کند یعنی ارام ارام مرحله یارانه قبلی حذف مثلا داره جدید یارانه میدهد با این تفاوت نه به همه و نه اصلا پول گران کردن سه برابر فقط بریدن یاران قبلی و دادن به یه عده در صورتی الان باید نفری ۲۰۰تومان غیر یارانه قبلی بدهد ایا حاضر اگر با یارانه قبلی نفری ۲۵۰داد درسته در غیر این صورت فریب
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/08/27
مجلس نقش هویج و پیدا کرده
علی کاشمری بازنشسته نیروهای مسلح
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/08/27
سلام جناب بنیادی دمت گرم واقعا همین است که شما گفته اید جناب بنیادی واقعا مجلس چکاره است که بدون تصویب مجلی سه قوه بنشینند و اینطور تصمیم گیری شود پس ما چرا رای میدهیم و نماینده به مجلس میفرستیم واقعا تشکر میکنیم بخاطر دفاع از حقوق مردم از شما متشکریم
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1398/08/27
چه عجب یه نماینده حرف دل مردم رو زد و از مقام و منصبش نترسید!!
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/08/27
پس تک و توکی نماینده چیز فهمم هست!
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/08/27
امیدواریم هیچ کدومتون دیگه رأی نیارید ..
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/08/27
خیال میکنید قبل ازین هم مردم برای مجلس اعتباری می دیدند؟اران که جای خود. ما فکر میکردیم نمایندگان وکلای مردمند ولی حالا فهمیدیم که اینها مرد میدان نیستند و بفکر صندلی خودشانند.
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1398/08/27
اگه غیرت داشیتید مثل آقای عثمانی استعفا میکردید
۰۰۰ ‌‌= ایران ‌‌‌‌‌+ ₩₩₩
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/08/27
روحانی یکی از اشنا های لاریجانی هست
روحانی هر چه میگوید لاریجانی قبول میکند
و اصلا نگران مردم نیستن .
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/08/27
امروز شب سوم ، مرحوم مجلس است
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/08/27
مردم نسبت به مسولین بی اعتماد شده اند چون حرف وعملشون یکی نیست سردر گم اند هیچ برنامه درستی ندارن نخبه ها گوشه نشین شده اند اونایی که پارتی داشتن اومدن سر کار معلومه هرکی تخصص نداره یه کاری رو تحویل بگیره همه چی رو به هم میزنه مردم چقدر تحمل کنن مسولین اگه به فکر ملت هستن باید برنامه داشته باشن
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/08/27
رای بدید تاجونتون در بیاد
Oman
23:47 - 1398/08/27
اگه راست میگن نمیخوان بدزدن اصلا نیاز به گرانی بنزین عوارض از ماشین دارها بگیرن بدن به ادمای کم در آمد به نسبت بنزینی که مصرف میکنه عوارض براش در نظر بگیرن پرداختش هم ماهیانه باشه پرداخت نکرد کارت سوخت شارژ نمیشه
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/08/28
دنبال رای میگردی دیگر حرف هیچ فرد دولتی برای مردم قابل پذیرش نیست چون همتون دروغگو هستید همه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر