تابش: رهبری کلیات طرح بنزینی را تائید کردند
۹۳۰۳۱۳
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
۱۳۸۵۱ 
محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین از یک سال و نیم گذشته با رهبری در میان گذاشته شد؛ ایشان کلیات این تصمیم را تایید کردند و قرار شد درباره نوع اجرای آن جلساتی برگزار شود.

اعتمادآنلاین: محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره اعمال بی‌سلیقگی در اجرای افزایش قیمت بنزین گفت: در جلسه صبح یکشنبه پیام رهبری درباره مصوبه سران سه قوه خوانده شد که باید تمهیدات لازم برای اجرای آن فراهم شود.

نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: نمایندگان درباره موضوع فوق نظراتی داشتند، اما ابلاغ پیام رهبری به مجلس در این باره و طرح بیانات‌شان در درس خارج فقه که در مجلس خوانده شد، تکلیف همه چیز را روشن کرد.

تابش در مورد 2 طرح این فراکسیون درباره قیمت بنزین توضیح داد: فراکسیون امید 2 طرح کارشناسی‌شده دوفوریتی و سه‌فوریتی درباره توقف افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین داده بود تا اگر قرار است افزایش قیمتی هم داشته باشد، در قالب بودجه‌های سنواتی باشد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرح تعدیلی خوبی هم وجود داشت که هم مصوبه سران سه قوه اعمال می‌شد و هم می‌توانستیم نارضایتی مردم را کاهش دهیم. سه ماده در این طرح پیش‌بینی کرده بودیم؛ اول اینکه قیمت بنزین 1500 تومان آزاد شود و کوپنی و سهمیه‌ای نباشد.

وی افزود:‌ دومین وجه اینکه صرف توسعه زیرساخت‌های ناوگان عمومی و سلامت شود و سومین نکته اینکه مستند قانون برنامه به دولت اجازه بدهیم حداکثر تا 30 درصد قیمت حامل‌های انرژی را در سال‌های بعد در بودجه سنواتی بگنجاند و افزایش دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: این طرح می‌توانست هم اعتراضات را فروکش کند، هم رضایت مردم را جلب کند و هم بخشی از مصوبات سران را اجرایی کند، اما بعد از پیام رهبری این موضوع منتفی شد.

تابش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: با توجه به مجموعه فعل و انفعالاتی که در کشور اتفاق افتاده است، شدت گرفتن تحریم‌ها، تحت فشار قرار گرفتن دولت برای تامین منابع، ایفای مسئولیت‌ها و جلوگیری از هدررفت زیاد انرژی و آلودگی محیط‌زیستی تبعات منفی دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ این پرسش که پیشنهاددهنده اولیه این طرح چه کسی بوده است گفت: از یک سال و نیم گذشته این موضوعات خدمت رهبری مطرح شده بود و ایشان هم گفتند اجرای این کار خوب است، بنابراین کلیات به تایید رهبری رسیده است.

نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: قرار بود برای اجرایی شدن این موضوع طرح بیاورند. این روند یک سال و نیم طول کشید و حالا به مرحله اجرا رسیده است و سران قوا در این باره چند جلسه برگزار کرده‌اند. در جلسات نهایی اجرای آن تصویب شد و رهبری هم این مصوبه را تایید کردند. قرار بوده مکانیسم‌هایی طراحی شود که به نحو موثری اجرایی شود، اما در امر اطلاع‌رسانی غفلت شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج