هاشمی‌طبا: ویلموتس به خاطر پول به یک ملت توهین کرد
۹۳۰۳۸۰
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
۱۴۷۹۵ 
رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: فدراسیون فوتبال باید با قدرت و جسارت باید ویلموتس را طوری با قدرت مدیریت کند که دیگر هوس نکند ما را تهدید کند که من در فلان کشور هستم و اگر پولم را ندهید به ایران نمی‌آیم. من نمی‌گویم پول ویلموتس را ندهیم و او صددرصد پولش را می‌گیرد، من می‌گویم نباید کاری کرد ویلموتس به خاطر پول به تیم ملی و فوتبال ما توهین کند.

خبرورزشی: مصطفی هاشمی‌طبا، معاون پیشین رئیس جمهور و رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی که دو دوره نامزد انتخابات ریاست جمهوری بوده، در خصوص شرایط این روز‌های تیم ملی و ۲ باخت پی‌درپی مقابل بحرین و عراق با ما هم‌صحبت شد.

هاشمی‌طبا دل پری داشت و از این که فوتبال ملی ما دچار چنین مشکلاتی شده به شدت انتقاد کرد.
بازی با عراق را مشاهده کردید؟

بله، تیم ملی آنقدر بد بازی کرد که حتی به غیر از یک صحنه که محبی بازیکن مقابل خود را دریبل زد و از او عبور کرد ما حتی توان عبور از بازیکنان پیش رو را هم نداشتیم. بازیکنان تیم ملی بی‌انرژی و کم‌رمق بودند و اصلاً نای دویدن نداشتند.

فکر می‌کردید به عراق ببازیم؟

ما فقط بازی را نباختیم. باید به جرأت بگویم ما حتی عرق ملی و احترام به پرچم مقدس کشورمان را هم باختیم و این بیشتر مرا ناراحت می‌کند.

منظورتان چیست؟

متأسفانه بازیکنان تیم ملی آنقدر کم‌رمق بودند که حتی انرژی نداشتند سرود ملی را بلند و پرانرژی بخوانند. شما عراقی‌ها را دیدید که چطور سرود ملی کشورشان را با تمام وجود فریاد می‌زدند؟ ولی ما زیر لب گاهی می‌خواندیم و گاهی هم نمی‌خواندیم! ما باید احترام بیشتری به سرود ملی و پرچم کشورمان قائل شویم و اهمال‌کاری نکنیم، چون این مسائل بسیار هم اهمیت دارد.

عده‌ای می‌گویند، چون چند روز قبل از بازی سرمربی تیم ملی قهر کرده بود تمرکز کافی برای هدایت تیم ملی را نداشت؟

بعد از کارلوس کی روش حالا چشم‌مان به کاپیتالاسیون مارک ویلموتس روشن شده است. ویلموتس را کجای دلمان بگذاریم؟ آقای ویلموتس تو سرمربی تیم ملی یک کشور هستی و طبق قراردادت هر طور شده پولت را می‌گیری، اما کاری که تو کردی توهین به ملت ما بود.

ویلموتس حق نداشت این‌طوری با احساسات میلیون‌ها ایرانی بازی کند و بگوید تا پولم را ندهید نمی‌آیم؟ آیا شأن تیم ملی ما اینقدر پایین آمده که سرمربی خارجی می‌آید و این‌طور غیر حرفه‌ای برخورد می‌کند؟ وقتی ویلموتس این‌طور کارش را بی‌اهمیت جلوه می‌دهد همین می‌شود که عرق ملی و انگیزه‌ها در تیم ملی پایین می‌آید و بازیکنان هم وقت خواندن سرود ملی فقط لب می‌زنند و در دلشان سرود را می‌خوانند. من تاکنون ملی‌پوشان را اینقدر بی‌حال و بی‌رمق ندیده بودم!
۲ باخت پی‌درپی حالا شرایط بدی را برای فوتبال ما به وجود آورده است.

بله، متأسفانه داریم به تیمی توسری‌خور در فوتبال آسیا تبدیل می‌شویم. مثل این که ملی‌پوشان توجیه نیستند که وضعیت ما چگونه است!

به اعتقاد شما باید چه‌کار کرد؟

باید همین‌طور که لیگ را برگزار می‌کنیم اردو‌های هفتگی مابین بازی‌ها داشته باشیم و با تیم ملی کار کنیم. تیم ملی نباید تعطیل شود. متأسفانه فدراسیون ابتدایی‌ترین مسائل را هم در نظر نمی‌گیرد و بیشتر این مسائل به خود فدراسیون برمی‌گردد.

ما در زمان شما ۲ بار رفت و برگشت عراق را شکست دادیم.

بله، یادم می‌آید پیش از سفر به عراق با آقای صفایی‌فراهانی رئیس وقت فدراسیون فوتبال و میروسلاو بلاژویچ جلسه گذاشتیم. من که زیاد از نکات فنی و ریز فوتبال سررشته نداشتم، ولی نشستیم و بحث کردیم و بهترین شرایط و ترکیب را در نظر گرفتیم و رفتیم عراق، در بغداد ۲ گل به آن‌ها زدیم و مات‌شان کردیم.

حتی گلی هم که خوردیم روی اشتباه فردی دروازه‌بان‌مان بود و ۲ بر یک پیروز شدیم. حالا فدراسیون فوتبال باید با قدرت ورود کند و حتی اگر لازم شد بر اساس تجربیات کارشناسان و صاحب‌نظران در تیم ملی اعمال نفوذ کند و اجازه ندهد بی‌انگیزگی و کم‌رمقی جای انگیزه و نشاط بچه‌ها را بگیرد.

مثل این که ملی‌پوشان ما توجیه نشده‌اند و فدراسیون فوتبال باید با قدرت و جسارت آن‌ها را خوب توجیه کند و ویلموتس مربی خارجی تیم ملی را هم طوری با قدرت مدیریت کند که دیگر هوس نکند ما را تهدید کند که من در فلان کشور هستم و اگر پولم را ندهید به ایران نمی‌آیم. من نمی‌گویم پول ویلموتس را ندهیم و او صددرصد پولش را می‌گیرد، من می‌گویم نباید کاری کرد ویلموتس به خاطر پول به تیم ملی و فوتبال ما توهین کند.

عده‌ای هم تاج، ساکت و... را مقصر می‌دانند و می‌گویند باند اصفهانی در فدراسیون خوب کار نمی‌کند؟

اتفاقاً اصفهانی‌ها در مدیریت بسیار خوب هستند و اصفهانی‌ها در فدراسیون باید قوی‌تر کار کنند و حالا که شرایط فوتبال ملی ما بحرانی شده با قدرت مدیریت خود گره‌ها را باز کنند. فدراسیون باید قوی‌تر از این‌ها کار کند، ولی حالا موفق نبوده است.

حالا با شرایطی که داریم دیگر نمی‌توانیم به عنوان تیم اول صعود کنیم.

بله، به احتمال ۹۹ درصد تیم اول صعود نخواهیم کرد، ولی برای دوم شدن باید هر ۴ بازی خودمان را ببریم و ۱۲ امتیاز بگیریم. متأسفانه اتفاق بدی افتاده است و نتایج عراق و بحرین تعیین‌کننده صعود ما هستند.

باید از همین حالا دست به کار شد و در تیم ملی اتفاقات تازه‌ای رقم زد. تیم ملی جای کسانی که عرق ملی نشان نمی‌دهند و حتی توان خواندن سرود ملی با صدای بلند ندارند، نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
استقلال کبیر . چهارفینال آسیا و دوقهرمانی. لنگ موز خور آسیا
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/08/28
بله آقای مردک وقتی افتادین با لنگیا و کی روش بهترین مربی دهه اخیر آسیا رو کوبیدین وضع همین میشه. ب چ گناهی؟ چون ب فساد لنگیا اشاره کرده بود.‌‌باند اصفهانی؟ این ساخته شما خبرنگاران وخبر نهاران لنگیه ک باپول هدایتی خدیداری شدید. کیه ک ندونه و مگ یادتون رفت این باند لنگیا و برانکو و هدایتی و با حمایت همین فدراسیون بود ک کی روش رو تمدیدنکردن.‌ کل مردم این یادشونه و خود لنگیا هم یادشونه ک چطو نابودگر شدن وافتادن بجون کی روش و تیم ملی. بعد شما تیتر میزنی میگی باند اصفهانی؟ افکار مردم رو منحرف میکنی؟ چرا از مقصران و عاملان این فضاحت نمیگی؟ خدایی کارکنید و نون حلال بخورید . چاپ یا عدم چاپ این کامنت ملوم میشه
پاسخ ها
مدیر پایگاه شما کامنت بدون فحاشی و توهین یزار منتشر میشه، ربطی هم به قرمز و آبی نداره
استقلال کبیر . چهارفینال آسیا و دوقهرمانی. لنگ موز خور آسیا
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/08/28
ببین تواینستا بیست هزار فالوور دارم بخدا استوری میکنم میگم ک اخبار داغ و برترین ها رنگی و تبعیض وار کامنت چاپ میکنن و هزارتادروغ دیگه هم میگم ک بترسن و از فالوورامم میخام نشر بدن ک کسی این برنامه رو نصب نکنه . پس خدایی کارکن ما هرچی کامنت میدیم چاپ نمیشه. ینی نباید کسی ب فساد لنگیا و خیانتشون اشاره کنه؟!
پاسخ ها
مدیر پایگاه هیچ کامنتی همون لحظه منتشر نمیشه. اگر کامنتت توهین نداشته باشه و صبور باشی منتشر میشه
Iran, Islamic Republic of
03:10 - 1398/08/28
آقای هاشمی طبا ، یه مربی خارجی طبق قرداد منعقد شده باید پولش رو بگیره ؛ یه مربی چه قدر باید صبر کنه ؟ برده و نوکر وگماشته شما وفدراسیون که نیست شخصیت ورزشی داره صلواتی هم نیست پای ملت رو وسط نکشید عیب از خودتونه و فدراسیون پول ندارید انصراف بدهید یا شهرام باشید یا بهرام ،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج