تحقیقات پرونده جولیان آسانژ در سوئد متوقف شد
۹۳۰۷۲۵
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
۲۳۵۲۵
دادستان کل سوئد تحقیقات در مورد پرونده آزار جنسی بنیانگذار ویکی لیکس را به دلیل نبود ادله کافی، متوقف کرد.

ایرنا: دادستان کل سوئد تحقیقات در مورد پرونده آزار جنسی بنیانگذار ویکی لیکس را به دلیل نبود ادله کافی، متوقف کرد.

تحقیقات در مورد پرونده شکایت از «جولیان آسانژ» موسس وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» به اتهام تجاوز جنسی در سوئد متوقف شد.

تحقیقات پرونده «جولیان آسانژ» در سوئد متوقف شد

شبکه راشاتودی امروز (سه شنبه) از تصمیم دادستانی کل سوئد برای متوقف کردن تحقیقات در این خصوص خبر داد و نوشت: هر چند ادعای قربانی این پرونده معتبر شناخته می شود اما اظهارات شفاهی در مورد این اتهام «ضعیف» هستند.

بر این اساس شواهد و ادله موجود برای ادامه روند دادرسی در این مورد، به اندازه کافی متقن نبوده و از نظر قانونی برای اعلام جرم علیه آسانژ کفایت نمی کنند.

موسس ویکی لیکس در حال حاضر منتظر تصمیم دادگاه رسیدگی به درخواست دولت آمریکا برای استرداد وی به ایالات متحده، در یک زندان فوق امنیتی در انگلیس به سر می برد.

سیزدهم اردیبهشت ماه امسال پرونده اتهام تجاوز جنسی علیه جولیان آسانژ در سوئد مجددا به جریان افتاده بود. در واکنش به این اقدام وکیل آسانژ به جریان افتادن این پرونده پس از گذشت ۱۰ سال را پرسش برانگیز خواند.

همچنین دولت سوئد از انگلیس درخواست کرده بود تا آسانژ را به آن کشور تحویل دهد. این در حالی است که آمریکا نیز خواستار تحویل گرفتن وی است. آسانژ با هک کردن سایت پنتاگون، اطلاعات سری و محرمانه وزارت دفاع آمریکا را منتشر کرده، اتهامی که در صورت اثبات می‌تواند سال‌ها زندان برای او در پی داشته باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج