داورزنی: والیبال ایران را جزو ۴ تیم برتر دنیا می‌کنم
۹۳۰۹۹۷
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
۷۰۲۶
رئیس فدراسیون والیبال گفت: از اعتماد اعضای مجمع تشکر می‌کنم، محمودی در آینده می‌تواند در مدیریت فدراسیون حضور داشته باشد.

خبرگزاری تسنیم: محمدرضا داورزنی دوباره به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شد. وی در پایان مجمع فدراسیون والیبال اظهار داشت: از اعتماد اعضای مجمع تشکر می‌کنم. محمودی در آینده می‌تواند در مدیریت فدراسیون حضور داشته باشد. هر کدام از اعضای مجمع اگر ابهامی دارند، می‌توانند از وزارت ورزش و فدراسیون جویا شوند. نباید هیچ ابهامی باقی بماند. من در دو سال گذشته خون دل زیادی خوردم و از این مورد هم می‌گذرم. به هیچ وجه قصد ندارم وارد حاشیه‌ها و بداخلاقی‌های دو سال گذشته شوم.

وی تاکید کرد: ما باید تحمل نقد و نظرات مخالف را داشته باشیم. مردم انتظار جایگاه مناسب والیبال ایران را دارند و باید این انتظار را برآورده کنیم.

داورزنی گفت: من 12 سال در والیبال بودم، ولی بنا به ضرورت سه سال در کنار والیبال نبودم. احساس کردم باید برگردم تا انتظارات مردم و جایگاه والیبال را انجام بدهم. وقت گله‌گذاری و اینکه چه بداخلاقی‌هایی در دو سال گذشته صورت گرفته، نیست. مردم موفقیت والیبال را می‌خواهند و والیبال باید تبدیل به ورزش اول این کشور شود. ما آرزو داریم که والیبال ایران جزو چهار تیم برتر جهان و المپیک باشد و این اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا داورزنی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون والیبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات آزادانه برگزار و آرا بین دو نفر تقسیم شد. دغدغه مردم و جامعه والیبال نتایج خوب تیم ملی است و اتفاقاتی باید بیفتد که حال تیم ملی خوب شود. والیبال در دنیا باعث عزت ملی ایران شده بود.

وی ادامه داد: بداخلاقی‌هایی در دو سال گذشته در والیبال اتفاق افتاده بود که امیدوارم با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که خواهیم داشت برطرف شود. حقیقت این است که تیم ملی برای مسابقات انتخابی المپیک شرایط خوبی ندارد و ما باید با کمک همه دست‌اندرکاران در فرصت باقیمانده برای آماده‌سازی تیم ملی تلاش کنیم. برخی ملی‌پوشان ما خارج از کشور حضور دارند و برخی هم با مصدومیت‌هایی مواجه هستند. باشگاه‌ها در فرصت باقیمانده نباید فشار زیادی به ملی‌پوشان وارد کنند و حفظ آمادگی و ریکاوری آنها باید در اولویت کارهای آنها باشد.

داورزنی تصریح کرد: لیگ برای آماده‌سازی تیم ملی است و اگر این طور نباشد خسارات وارده جبران‌ناپذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: مسابقات انتخابی المپیک از خود المپیک برای ما مهمتر است و اولویت ما در حال حاضر رساندن تیم ملی به شرایط مطلوب است. در مورد سایر رویدادهای پیش رو نیز تصمیم خواهیم گرفت.

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه گفت: تربیت نسل جوان و فرصت‌دادن به جوانان در برنامه‌های ما قرار دارد و علاوه بر این سازمان لیگ و کمیته‌های مختلف فدراسیون نیز باید اصلاح شوند.

داورزنی در مورد قرارداد ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: قرارداد قبلی کولاکوویچ تا سال 2018 بود و توسط دوستان تا پایان المپیک تمدید شد در حال حاضر غیرمنطقی است که بخواهیم به دنبال سرمربی جدید باشیم. تنها باید تلاش کنیم تا نقاط ضعف تیم ملی را در فرصت باقیمانده برطرف کنیم. در مورد دستیاران کولاکوویچ در فرصت مناسب تصمیم خواهیم گرفت.

وی در مورد اینکه تمام رای‌های مجمع را به خود اختصاص نداد، گفت: درست نیست که توقع داشته باشیم هر 41 رای ممکن به من برسد، اینکه رقیب من 15 رای در مجمع آورد نشان دهنده آزادی انتخابات است و اینکه همه کاندیداها برای حضور در انتخابات برنامه داشتند. عده‌ای نیز در مجمع به نیروی جوان رای دادند.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: در حال حاضر وضعیت کمیته‌های فدراسیون بلاتکلیف است که باید هر چه سریع‌تر آن را مشخص کنیم. تلاش ما این است که از نیروهای والیبالی جوان در فدراسیون بهره ببریم. همچنین می‌خواهیم فدراسیون از منابع دولتی بی‌نیاز باشد.

داورزنی تصریح کرد: در حال حاضر زمان مناسبی برای پرداختن به حاشیه‌ها نیست و همه باید برای آماده‌سازی تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک تلاش کنیم. نظر مجمع اعتماد مجدد به من بود و من اعتقاد دارم مسائل حاشیه‌ای و حاشیه‌ساز نباید از طریق رسانه‌ها علنی شود بلکه از طریق مراجع ذی‌ربط باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت: من فدراسیون را با منابع مالی خوب تحویل دادم ولی وقتی برگشتم با بدهی‌های فراوان مواجه شدم. ما باید والیبال را مجددا در ریل پیشرفت قرار دهیم و با آسیب‌شناسی مشکلات موجود اشتباهات کمتری مرتکب شویم.

رئیس فدراسیون والیبال درباره ورود کمیسیون اصل 90 به انتخابات این فدراسیون گفت: وزارت ورزش پاسخ سوالات این کمیسیون را داده و ورود مجدد به این قضیه درست نیست. تمام هم و غم ما در شرایط موجود آماده‌سازی تیم ملی برای انتخابی المپیک است.

داورزنی در مورد ادامه همکاری با کولاکوویچ گفت: اگر تیم ملی در انتخابی المپیک سهمیه نگیرد دلیلی برای ادامه همکاری با ایشان وجود نخواهد داشت ولی در حال حاضر تمام حمایت خود را از تیم ملی و کادر فنی به کار خواهیم بست. متاسفانه در دو سال گذشته اتفاقاتی در والیبال افتاد که اهداف بلندمدت ما را با چالش جدی مواجه کرد. من هم بین دو راهی دغدغه‌های والیبال و وزارت ورزش مانده بودم که در نهایت والیبال را انتخاب کردم.

وی در مورد بازنشستگی خود گفت: بر اساس قانون وزارت ورزش من بازنشسته نیستم و می‌توانم حداقل در 4 سال آینده به فعالیت در فدراسیون والیبال ادامه دهم ولی در آینده نمی‌دانم که دولت و مجلس چه تصمیمی خواهند گرفت.

عبدالحمید احمدی، معاون وزیر ورزش تصریح کرد: از اعضای مجمع تشکر می‌کنم. به داورزنی بابت انتخابش به عنوان رئیس جدید فدراسیون والیبال تبریک می‌گویم و برای فدراسیون آرزوی موفقیت می‌کنم. همچنین تقدیر می‌کنم از نامزدهای محترمی که در جلسه حضور داشتند و حرف‌های خود را مطرح کردند. انتظارات از والیبال زیاد است. انتظار می‌رود که از همه ظرفیت‌ها برای توسعه والیبال استفاده شود. ظرفیت‌های خوبی در منابع انسانی در حوزه والیبال داریم و باید به خوبی از آن استفاده شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم ظرفیت عملی والیبال را ارتقا بدهیم. انتظارات از تیم ملی بسیار زیاد است و امیدوارم کسب سهمیه المپیک صورت بگیرد و این انتظار دور از ذهنی نیست. رشد والیبال بانوان جزو انتظارات ما است. همچنین میزبانی رویدادهای جهانی مورد توجه ما است. باید از ظرفیت مردمی نیز برای توسعه همگانی این رشته استفاده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/08/29
مردک دزد برای دختر ت چه پولها که نفرستی. حرومت
پاسخ ها
درخشان ❤
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
آره ۴ تیم برتر دنیا اوها ما مگر اینکه دهم باشیم اگر تلاش کنن که ۷ رو هستیم
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/08/29
دیر اومدی نخا زود برو کاش ساقیشو عوض میکرد
Germany
13:39 - 1398/08/29
این دزد دوباره رئیس والیبال شد
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
خدا از دزدان نمیگذرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
حتما اگربرزیل روسیه امریکا صربستان و........نباشند ماچهارم میشویم
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/08/30
لا مصب کلیدتو یادت رفت نشون بدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج