نماینده سازمان ملل از تصمیم آمریکا ابراز تاسف کرد
۹۳۱۲۰۳
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱
۱۵۲۵۷
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفت: ازبابت اعلام آمریکا مبنی بر قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها متاسفم.

ایسنا: هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفت: ازبابت اعلام آمریکا مبنی بر قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها متاسفم.

به نقل از سایت النشره، نیکولای ملادینوف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه اظهار کرد: برگزاری جلسه شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه در میان خطرات گسترده صلح در خاورمیانه است.

وی خاطرنشان کرد، اقدامات اسرائیل در محاصره فلسطینی‌ها نابودکننده تلاش‌های توسعه‌ای است.

نماینده سازمان ملل از تصمیم آمریکا ابراز تاسف کرد

ملادینوف افرود، اسرائیل باید از مصادره اراضی فلسطینی در کرانه باختری دست بردارد.

وی تصریح کرد: وضعیت غزه نیاز به راه حل سیاسی دارد، باید درباره غزه جهت کاهش بحران انسانی حمایت لازم از توافقات مطرح شده صورت بگیرد.

این مقام سازمان ملل در ادامه از تلاش‌های مصر قدردانی کرد و گفت: قاهره تلاش زیادی به منظور بازگشت آرامش به غزه انجام داد.

از آن طرف، دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی با انتقاد از شورای امنیت گفت، این شورا هرگز قادر به ایجاد راه حلی برای درگیری‌های اسرائیل و فلسطین نخواهد بود.

وی مدعی شد: فلسطینی‌ها بیش از ۷۰ سال است از طریق شورای امنیت تلاش می‌کنند برای درگیری‌ها راه حلی بیابند اما من به آنها می‌گویم، بیایید چیز دیگری را امتحان کنیم، مذاکرات مستقیم با ما را تجربه کنید، زیرا آن تنها راه پیش روی شماست.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج