۲ تغییر غذایی برای پرهیز از سرطان ریه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۳۱۲۰۶
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
۱۹۶۳۹
اگرچه سیگار کشیدن همچنان به عنوان دلیل اصلی ابتلا به سرطان ریه در نظر گرفته می شود، عوامل دیگری نیز می توانند به بروز جهش ها در سلول های ریه منجر شوند.

عصر ایران: سرطان ریه یک بیماری بسیار ترسناک است. سرطان ریه نه تنها یکی از دلایل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان و زنان است، بلکه یک بیماری پنهان‌کار نیز محسوب می شود زیرا تا زمانی که سرطان به مرحله ای پیشرفته نرسیده است، امکان دارد فرد هیچ نشانه و علامت خاصی را تجربه نکند. در این مرحله از بیماری نیز احتمال بقای بیمار حتی در صورت درمان کمتر است.

به نقل از "ایزی هلث آپشنز"، اگرچه افراد بسیاری زمانی که درباره سرطان ریه فکر می کنند احتمالا آن را با سیگار کشیدن مرتبط می دانند، اما این تنها دلیل ابتلا به سرطان ریه محسوب نمی شود زیرا برخی افراد مبتلا به این بیماری حتی در طول زندگی خود به یک نخ سیگار نیز پک نزده اند.

۲ تغییر غذایی برای پرهیز از سرطان ریه

اگرچه سیگار کشیدن همچنان به عنوان دلیل اصلی ابتلا به سرطان ریه در نظر گرفته می شود، عوامل دیگری نیز می توانند به بروز جهش ها در سلول های ریه منجر شوند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قرار گرفتن در معرض گاز رادئون - تجزیه اورانیوم می تواند به تولید رادئون در خاک منجر شود.

قرار گرفتن در معرض آزبست و دیگر مواد سرطان‌زای سمی - امکان مواجهه با این مواد مضر در خانه یا محل کار وجود دارد.

سابقه خانوادگی - اگر یکی از اعضای خانواده به سرطان ریه مبتلا شده باشد، شما نیز در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری قرار خواهید داشت.

اما خبرهای خوبی نیز وجود دارند...

بنابر نتایج مطالعه ای جدید که توسط پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت انجام شد، تنها با دو تغییر در رژیم غذایی می توان خطر ابتلا به سرطان ریه را به میزان 33 درصد کاهش داد.

فیبر و ماست

به نظر می رسد افزودن ماست و فیبر بیشتر به رژیم غذایی می تواند به مقابله با برخی بیماری های خطرناک از جمله سرطان ریه کمک کند.

با مصرف مقداری ماست در وعده غذایی صبحانه و افزودن مقداری دانه چیا به اسموتی که روزانه مصرف می کنید، شما می توانید دیوار دفاعی خود در برابر ابتلا به سرطان ریه را تقویت کنید.

شاید غیر قابل باور باشد، اما شواهدی در این زمینه وجود دارند. تا پیش از این مشخص شده بود که یک رژیم غذایی سرشار از فیبر و ماست می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان دستگاه گوارش نیز کمک کند، از این رو، پژوهشگران دانشگاه وندربیلت تاثیر آن بر سرطان ریه را نیز مورد بررسی قرار دادند.

متاآنالیز انجام شده توسط پژوهشگران شامل داده های مروبوط به حدود 1.4 میلیون نفر می شد.

پژوهشگران شرکت کنندگان را بر اساس مقدار فیبر و ماست مصرفی به پنج گروه تقسیم کردند. آنها دریافتند خطر سرطان ریه برای افرادی که بیشترین میزان مصرف فیبر و ماست را داشتند در مقایسه با گروهی که ماست مصرف نمی کردند و کمترین میزان فیبر را از رژیم غذایی خود دریافت می کردند، حدود 33 درصد کمتر بوده است.

این ارتباط درباره افراد سیگاری، افرادی که سیگار را ترک کرده بودند، افراد غیر سیگاری، مردان و زنان و افراد با پس زمینه های متفاوت نیز صدق می کرد.

چگونه کار می کند؟

به گفته پژوهشگران دانشگاه وندربیلت، خواص پروبیوتیکی و پری‌بیوتیکی دلیل احتمالی کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه به واسطه مصرف ماست و فیبر است.

پری‌بیوتیک ها مواد غیر قابل گوارشی هستند که رشد میگروارگانیزم های مفید در روده ها را افزایش می دهند، در شرایطی که پروبیوتیک ها به افزایش تعداد باکتری های خوب در دستگاه گوارش کمک می کنند.

به گفته پژوهشگران، این خواص ممکن است به صورت مستقل یا در قالب یک تیم عمل کرده تا میکروبیوتای روده را به روشی مفید تنظیم کرده و از تغییرات سرطانی پیشگیری کنند.

پس اگر قصد دارید سد دفاعی بدن خود در برابر سرطان ریه را تقویت کنید، افزودن فیبر و ماست بیشتر به رژیم غذایی روزانه خود را مد نظر قرار دهید. به نظر می رسد این روشی خوشمزه، ساده و مفید برای کاهش خطر یکی از انواع مرگبار سرطان محسوب می شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر