عذرخواهی اسطوره هلند بابت حرکت جنجالی در برنامه زنده!
۹۳۲۴۵۲
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
۱۱۱۵۸
اسطوره فوتبال هلند بابت حرکت جنجالی‌اش در یک برنامه زنده تلویزیونی عذرخواهی کرد.

خبرگزاری تسنیم: مارکو فن‌باستن، اسطوره و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال هلند بابت دادن سلام نازی در یک برنامه زنده تلویزیونی که به سبب آن به شدت مورد انتقاد واقع شد، عذرخواهی کرد.

پیش از بازی شب گذشته (شنبه) آژاکس مقابل هراکلس در لیگ دسته اول فوتبال هلند، هانس کری مجری شبکه فاکس اسپورت با فرانک ورموث به زبان آلمانی گفت‌و‌گو کرد که فن‌باستن در لا به لای صحبت‌های مجری برنامه از سه کلمه استفاده کرد که یکی از آنها سلام نازی بود.

عذرخواهی اسطوره هلند بابت حرکت جنجالی در برنامه زنده!

فن‌باستن در این باره گفت: من منظوری نداشتم و نمی‌خواستم مردم را ناراحت کنم. فقط می‌خواستم هانس را به خاطر نوع آلمانی صحبت کردنش، دست بیندازم. با این حال بابت کاری که انجام دادم، متأسفم.

از بخت بد فن‌باستن، او درست زمانی با همکارش در شبکه فاکس شوخی فاشیستی انجام داد که مسئولان فوتبال هلند در این هفته تصمیم گرفته‌اند با نژادپرستی مبارزه کنند.

به دنبال توهین‌های نژادپرستانه‌‌ای که به احمد مندز موریرا، بازیکن تیم اکسلسیور از سوی هواداران تیم دن‌بوش در دسته دوم لیگ هلند صورت گرفت، مسئولان فوتبال هلند مقرر کردند که تمام بازی‌های این هفته این رقابت‌‌ها بلافاصله بعد از به صدا درآمدن سوت آغاز مسابقه با یک دقیقه مکث به نشانه اعتراض به نژادپرستی، دنبال شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج