دریافت پول از خانواده کشته‌هایِ آبان تکذیب شد
۹۳۳۰۰۲
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
۷۲۷۸ 
فرماندار شهرستان بهارستان استان تهران گفت: نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.

خبرگزاری ایلنا: فرماندار شهرستان بهارستان استان تهران گفت: نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.

مجتبی خانجانی فرماندار بهارستان استان تهران درباره شایعه تحویل پیکر کشته شدگان حوادث در ازای دریافت مبلغ پول توسط نهادهای مربوطه ، گفت: گزارش و نامه‌ای درباره یکی از کشته‌شدگان به دست من رسیده که به واسطه وضعیت ضعیف خانواده او باید به آنها کمک شود که به اداره بهزیستی شهرستان دستور پیگیری وضعیت خانواده‌اش و کمک مالی به آنها را صادر کردم.

وی تصریح‌کرد: بنابراین نه تنها هزینه کفن و دفنی در کار نیست بلکه به افرادی که نیاز به کمک دارند به اداره بهزیستی گفته‌ایم بروند و رسیدگی کنند.

فرماندار بهارستان تاکید کرد: نه تنها هیچ پولی از خانواده کشته شدگان دریافت نمی‌شود بلکه اگر خانواده این کشته‌شدگان هم توان مالی ضعیفی داشته باشند و برای ما این مساله محرز شود، به آنها کمک خواهیم کرد.

وی درباره تعداد و مکان بازداشت‌شدگان و اینکه‌ آیا آمار دقیقی از کشته‌شدگان این شهرستان وجود دارد، گفت: این موضوع از جمله مواردی است که جنبه امنیتی دارد و به دستگاه‌های قضایی و امنیتی برمی‌گردد و باید از آنها پرسیده شود، اما تا جایی که قانون‌گذار پیش‌بینی کرده ما هم جزئیات را می‌دانیم، مگر می‌شود ندانیم؟

وی افزود: قانون‌گذاری حدی را پیش‌بینی کرده و تا جایی که اجازه بدهد و رئیس شورای تامین شهرستان در جریان باشد و پیگیری کند، در جریان امور هستیم.

فرماندار شهرستان بهارستان درباره اینکه‌ آیا بازداشت‌شدگان مراحل قانونی قضایی را طی کرده‌اند، یادآور شد: همه این مسیر کاملا با هماهنگی قوه قضاییه و دستگاه‌های هماهنگ کننده انجام می‌شود و هیچ مرحله‌ای بدون هماهنگی آنها پیش نرفته است.

خانجانی درباره آمار کشته و بازداشت‌شدگان حوادث اخیر تاکید کرد: درخصوص این موارد، قانون‌گذار پیش‌بینی کرده چه کسی می‌تواند مصاحبه کند و چه مطالبی را بگوید که در این زمینه تاکنون به بنده گفته نشده گزارشی تهیه و ارائه بدهم.

رئیس شورای تامین شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: ما شورای تامین استان را داریم که نهاد بالادستی ما محسوب می‌شود، آنها خودشان سخنگو دارند و قرار شده است به صورت متمرکز از طریق دوستان ستادی خبررسانی انجام شود، اما تاکنون به من اجازه‌ای مبنی بر انجام مصاحبه و ارائه اخبار در این زمینه داده نشده است.

وی درباره نفرات شناسایی شده در اغتشاشات و دستگیری این افراد، گفـت: یک روال معمول در کشور وجود دارد و شهرستان بهارستان هم همانگونه عمل می‌کند، رئیس قوه قضاییه و دیگران نیز اشاره کرده‌اند که شناسایی انجام و یا در حال انجام شدن است؛ عینا هر چه در کل کشور انجام می‌شود در بهارستان اجرا می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:02 - 1398/09/05
چرا به خانواده انها دیه نمی دهید، انها مردم عادی بودند که فقط اعتراض داشتند اما انهائیکه مسلح بودندوباعث مرگ این مردم شدند خوب معلوم است دشمن ونفوذی بودند که مسئولان امنیتی وظیفه خودشان را خوب انجام ندادند که دشمن راحت توانست سلاح وارد کشود کندومردم بی دفاع را هدف قرار بدهند.از طرفی همه مسئولان کشوری هم اعتراضات مردم را قبول و ان را بحق دانسته اند واعتراض انان را با اشوبگران متمایز کردند. پس به انها دیه بدهند.
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/09/05
خخخخخ بهزیستی خودش به معلول ها کمک نمیکند بلکه از انها پو ل هم میخاد پس چجوری به اینها کمک میکند
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/09/05
خداوند جزای اون کسی که دستور شلیک به نان آور خانواده را به خاطر اعتراض به وضعیت معیشتش می دهد خواهد داد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج