میزان خسارت‌های شهرداری تهران در حوادث اخیر
۹۳۳۰۱۶
۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
۱۳۲۱۳
حناچی میزان خسارت به اموال شهرداری تهران در حوادث اخیر را اعلام کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در حاشیه افتتاح ۱۷ پروژه منطقه ۱۷ شهرداری تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: پس از افتتاحی که چند ماه پیش در این محدوده داشتیم و استخر آقایان را به بهره برداری رساندیم امروز استخر بانوان منطقه ۱۷ هم افتتاح شد.

شهردار تهران با بیان اینکه منطقه ۱۷ از مناطق پر تراکم و جنوبی تهران است، بیان کرد: رسیدگی به امور این منطقه برای ما دارای اولویت است و این امر را جدی می‌گیریم.

حناچی با بیان اینکه خدمات دهی در این منطقه به سرعت انجام می‌شود، افزود: چندین پروژه در مقیاس محلی به زودی افتتاح می‌شود.

او تصریح کرد: این پروژه‌ها مبتنی بر دسترسی‌های محلی است که بخشی دیگر مربوط به تملک پلاک‌های تجمیعی است.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص میزان خسارات وارده به اموال شهرداری در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: میزان خسارات برآورد شده، ولی در تهران خیلی گسترده نبوده و تنها چند خودرو و یک اتوبوس بی آر تی و یکی از نواحی شهرداری دچار آسیب شده است.

حناچی در خصوص برخورد با کسانی که در حوادث ناشی پس از بارش برف مقصر بودند، گفت: کسانی که در این موضوع نتوانستند بهتر عمل کنند از کار برکنار کردیم، ولی لزومی ندارد که این موضوع را فریاد بزنیم، زیرا یک بحث داخلی است.

او در خصوص تامین فیلتر دوده برای اتوبوس‌های شهرداری اظهار کرد: فیلتر دوده برور‌ی تعدادی از اتوبوس‌ها نصب شده و پیگیری می‌کنیم به جای واردات از تولیدات شرکت‌های دانش بناین استفاده کنیم .

شهردار تهران درباره تدابیر شهرداری برای کاهش الودگی هوا گفت: بین ماه‌های آذر ودی هوای تهران دچار وارونگی می‌شود و آلودگی هوا به سطح زمین می‌رسد.

حناچی با تاکید بر اینکه منشاء آلودگی باید کنترل شود، بیان کرد: در ۲ هفته گذشته کنترل وسایل نقلیه سنگین را زیاد کردیم و استفاده کمتر از خودرو‌های شخصی یکی از راه‌های مناسب برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا است.

او با بیان اینکه به خاطر فشاری که به مردم در ساعت پیک ترافیک می‌آید عذر خواهی می‌کنم، اظهار کرد: در حال تلاش هستیم اتوبوس‌های جدید را اضافه کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه بخشی از واگن‌هایی که وارد می‌شود به صورت ساخته شده می‌آید تا زودتر استفاده از آن عملیاتی شود، تصریح کرد: البته جریان هوا و بارندگی هم در کاهش آلودگی هوا موثر است.

حناچی گفت: جریان هوای زیر ۱۰ متر در شرایط وارونگی اثر گذار است و این موضوع دست ما نیست.

او در خصوص طرح مسکن استیجاری بیان کرد: در خصوص متراژ این طرح صحبتی نشده، اما برای مسکن شیوه‌های طراحی مهم است، زیرا می‌تواند یک واحد کوچک را فاخر کند.

شهردار تهران افزود: لایحه مربوطه را به دولت ارسال کرده‌ایم و علاقه داریم ساخت آن را به بخش خصوصی بسپاریم.

حناچی در پاسخ به سوالی در خصوص انتقادات سردار رحیمی از طرح ترافیک جدید و تاکید او بر نا کار آمدی این طرح گفت: طی نامه‌ای به این اظهارات پاسخ کارشناسی داده‌ایم و لزومی هم ندارد که حتما آن را منتشر کنیم.

او در خصوص کاهش ۱ ساعته طرح ترافیک گفت: بررس نمودار‌ها نشان داد که با یک ساعت کاهش طح ترافیک تغییری در وضعیت ترافیک و آلودگی رخ نمی‌دهد و لذا این کار را انجام دادیم.

شهردار تهران در ادامه به موضوع امتیاز‌های بافت فرسوده پرداخت و افزود: هیچ یک از امتیاز‌های بافت فرسوده لغو نمی‌شود و پلاک‌های می‌توانند از امتیاز‌های خود استفاده کنند.

حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۵۰ میلون تومان وام بانکی می‌تواند برای نوسازی بافت فرسوده کمک حال سازندگان باشد، گفت: این موضوع مربوط به بانک‌ها و دستگاه‌های اقتصادی است، ولی ما به سهم خود برای مناطق جنوبی تسهیلات بیشتری می‌دهیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج