انتقال خاک به خارج از کشور ممنوع شد
۹۳۴۸۸۰
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
۱۲۴۳۲
معاون‌حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور گفت: در حفظ اراضی کشاورزی تمام فعالیت‌های ما در حوزه‌های مختلف براساس قانون است.

تسنیم: امنیت محصول اجتماعی است و اگر به دنبال امنیت پایدار هستیم این امنیت را باید با مشارکت و حمایت همه سازمان‌ها و مردم داشته باشیم زیرا این کار فرابخشی است و تمام دستگاه ها باید دست به دست هم دهند تا حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغی که اولویت اول است محقق شود.

خاک ما واقعا با ارزش است و وظیفه داریم این منبع خدادادی را حفظ کنیم که در این خصوص شهرستان‌ها می توانند از پتانسیل ناظران استفاده کنند و با ارائه آموزش‌های لازم اطلاعات موثر را انتقال دهند و اولویت اول ما حفظ زمین است زیرا اگر زمین نداشته باشیم محصولی نخواهیم داشت.

معاون‌حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور امروز در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اگر در خراسان‌جنوبی با محدودیت اراضی و خاک مطلوب رو به رو هستیم باید دقت بیشتری در کار داشته و نمی‌توانیم هر خاکی را به ساخت مرغداری و یا گلخانه اختصاص دهیم.

فرید صیی نژاد با اشاره به اینکه قانون باید برای همه به صورت یکسان اعمال شود، ادامه داد: ما در زمینه حفاظت اراضی بیش از هر چیز در محدوده روستاها کار می‌کنیم که این مهم نیز باید مد نظر قرار گیرد.

معاون‌حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور با تأکید بر اینکه حوزه اجرای قانون را باید به درستی بشناسیم، افزود: در اراضی ملی و دولتی به دلایل عدیده‌ای در محدوده کاری ما نیست و در صورت مشاهده تخلف باید به دستگاه های مربوطه ارجاع دهیم.

صیدی‌نژاد با اشاره به اینکه توزیع امکانات سطح اراضی و پراکندگی در وسعت را مد نظر قرار داده ایم، گفت: حقوق عامه و حقوق خصوصی را باید به صورت دقیق مراعات کنیم ولی این مسئله نباید با حقوق عمومی در تضاد قرار گیرد و این مسئله برای ما حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه با توجه به پیچیدگی کار در حفاظت از امور اراضی باید دقت در کار خود را افزایش دهیم، افزود: در وهله نخست با انجام اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه نباید بگذاریم که در حوزه حفاظت از اراضی احکام قضائی افزایش یافته و در گام دوم نهایت تلاش خود را برای اجرای احکام صادر شده داشته باشیم.

معاون‌حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی سازمان امور اراضی کشور با اشاره به اینکه طبق قانون انتقال خاک به خارج از کشور ممنوع است، ادامه ‌داد: در این زمینه جرم‌انگاری صورت گرفته و برای عامل و معاون جرم مجازات تعزیری در نظر گرفته است که اجرای آن را باید اعمال کنیم.

صیدی نژاد یادآور شد: حتی اگر در موردی نمی توانیم اقدامی در راستای حفاظت از اراضی انجام دهیم باید در قالب وظیفه شرعی امر به معروف و نهی از منکر اطلاع رسانی داشته باشیم.

بحث ضابط خاص در حوزه یگان حفاظت امور اراضی پیگیری می‌شود

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور نیز در این مراسم اظهارکرد: در حوزه ستادی از جمله اقدامات صورت گرفته می‌توان به پیگیری نیرو و امکانات یگان اشاره کرد.

ابراهیم حسن‌آبادی با اشاره به تعاملات با ناجا در زمینه یگان حفاظت امور اراضی استان‌ها، بیان‌کرد: تاکنون در استان‌ها 19 فرمانده و دو سرپرست معرفی شده است.

وی با بیان اینکه بحث ضابط خاص را در حوزه یگان حفاظت امور اراضی را نیز پیگیری می‌کنیم، ادامه ‌داد: اگر بخواهیم در حوزه اجرا موفق باشیم باید مشارکت همه دستگاه‌های ذی‌ربط را داشته باشیم چرا که امنیت محصول مشارکت اجتماعی است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: هر چند نیاز به نیرو و امکانات داریم ولی می توان با همین امکانات فعلی نیز گام‌های اثربخشی در حوزه حفاظت از اراضی داشته باشیم.

حسن‌آبادی با اشاره به اینکه تماس‌های سامانه 131 نشانگر این است که اقدامات مثبتی در مدت 7 ماه گذشته صورت گرفته است، اظهارکرد: دستورالعمل کار در حوزه پیشگیری در حوزه حفاظت از اراضی را باید جدی بگیریم چرا که تجربه سایر استان‌ها نشان از تأثیرگذاری این مسئله در حفظ اراضی است.

وی ادامه داد: پلیس اطلاعات می‌تواند بنگاه‌هایی که بدون داشتن مجوز و یا با داشتن مجوز اقدامات زمینه‌ساز جرم زمین‌خواری را انجام می‌دهند را شناسایی کند که این مسئله در بسیاری از استان‌ها تا حدی زیادی در کاهش جرم مؤثر بوده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور یادآور‌شد: دهیاری‌ها، اقدامات فرهنگ‌ساز ائمه جمعه، کمک‌های رسانه‌ها، بسیج و دستگاه‌های خدمت‌رسان چون آب و برق نیز می‌تواند تا حدی زیادی در کاهش زمین‌خواری و ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز مؤثر باشند.

خراسان‌جنوبی سومین استان پهناور کشور است

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی نیز خرده مالکی را چالش اصلی حوزه کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان و اظهار کرد: در چند سال گذشته در راستای حفاظت از اراضی کشاورزی در سطح استان با همکاری و همدلی نهادهای ذیربط اقدامات بسیارخوبی صورت گرفته است.

غلامرضا قوسی خراسان‌جنوبی را سومین استان پهناور کشور دانست و بیان‌کرد: این وسعت موجب سختی کار حفاظت از منابع آبی و خاکی شده و کمبود نیروی انسانی هم در این زمینه مزید بر علت شده است.

وی با بیان اینکه شاهد کمترین درصد تخریب و خارج شدن اراضی کشاورزی در چرخه تولید در خراسان‌جنوبی هستیم، ادامه ‌داد: در خراسان‌جنوبی 482 هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که از این تعداد 150 هزار هکتار اراضی باغی و زراعی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: از سال 93 با استقرار گشت‌های ویژه و سامانه 131 جلوی بسیاری از تخریب‌ها و تغییر کاربری‌ها گرفته شد که بسیار ارزشمند است.

قوسی یادآورشد: در خراسان‌جنوبی یکی از مهمترین مسائل و اولویت‌ها تأمین امنیت غذایی و امنیت انتظامی از طریق اشتغال‌زایی برای روستائیان در راستای جلوگیری از مهاجرت آنان است.

خراسان‌جنوبی بیست و یکمین استان در کشور است که فرمانده یگان حفاظت امور اراضی آن منصوب شد که در این راستا سرهنگ آسیایی به عنوان فرمانده یگان حفاظت اراضی خراسان‌جنوبی معرفی شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/09/11
مگر خاک هم صادر میکنم ؟!!!
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1398/09/11
شما که میگفتین خاک صادر نمیشه ، دروغ گوها حافظه ضعیفی دارن .
آخه خاک هم بفروشی ؟؟؟
United States
01:27 - 1398/09/11
خاک چرا خارج کنن
بیارن بریزن تو سر مردم که داریم از گشنگی میمیریم
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1398/09/11
اولا دیگه خاکی نمونده دونا دیگه مشتری برای فروش وجود نداره وگرنه ممنوع بی ممنوع

حکایت گربه که دستش به گوشت نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1398/09/11
خسته نباشید قابلی نداشت
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1398/09/11
خاک این سرزمین هم می فروختین؟
دیگه چی مونده که نفروخته باشین!
Iran, Islamic Republic of
06:38 - 1398/09/11
غارتگران خاک کشور را هم حراج کردن . یک تن خاک بخر ده تن مجانی ببر .( تبلیغ فروش خاک ) .
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1398/09/11
تا هستین همه چی رو به حراج بزارید
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1398/09/11
چین هم خاک ی که مواد اونیه صنعتی است را ممنوع کرده نه خاک رس را
Iran, Islamic Republic of
07:12 - 1398/09/11
صادرات سنگ آهن خام را ممنوع کنید
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1398/09/11
چند سال پیش کل ماجرا صدور خاک رو مسولین دزد انکار کرده بودند !
United Arab Emirates
07:35 - 1398/09/11
یعنی تا پیش از این خاک ایران برای ساخت جزایر مصنوعی امارات به خارج قاچاق میشد؟
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1398/09/11
خخخخ سالهاست خاک با ارزشو قاچاق کردین رفت، خاک پر از طلا
حالا که چیزی ازش نمونده قانون وضع کردین
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/09/11
دست مرزاد حالاکه تحریم هستیم خاک ایران رابه تاراج نمیبرید!؟خیلی لطف کردید...تاالآن که میگفتید این گونه اخبار کاردشمن است.!؟ ...
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1398/09/11
فقط تو کتاب ها تدریس میشه برای تولید خاک میلیون ها سال زمان نیاز هست در عمل هیچ سودهاتون رو از فروش خاک کردید
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1398/09/11
خاک کشور را هم بردن و خوردن
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/09/11
حالا که خوووب خاک این مملکت رو به توبره کشیدید ؟؟
خدا ازتون نگذره خائنین به وطن . بی ناموس واقعی شمایید
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/09/11
اااا مگه بوده،،، مگه داریم،، حتما یه کشور دیگه بوده،،
United Arab Emirates
11:16 - 1398/09/11
کار دشمن بود خاک رو میفروختن بعد پواش رو بالا میکشیدن مسئولین ما هم کاری به کارشون نداشتن و اصلا خبری هم از فروش خاک نداشتن به همین راحتی . نگفتم کار دشمن بود ؟
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/09/11
جیبشان پر شد حالا میگن خاک فروشی ممنوع!!خدا لعنت کند این وطن فروشان را.
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1398/09/11
ولی کماکان به بهانه سد سازی و انتقال آب به کویر درختان جنگلی رو میکنید و انتقال میدهید به خارج از کشور واقعا کسانیکه انقلاب کردن در حق نسلهای بعدی جنایت کردن
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/09/11
بعد اینکه بیش از پانزده ساله دارن خاک با ارزش رو صادر می کنند حالا تازه یادشون افتاده
حتی یکبارم یک گزارش از کارخانه سیمان کنگان که در پوشش صادرات سیمان خاک با ارزش غنی رو به امارات صادر می کرد پخش شد اما هیچ کس جلوشونو نگرفت
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/09/11
حالاکه باخاک ایران امارات جزایر متعددی ساخته ای لعنت به اونهایی که خاک ما روهم فروختند
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/09/11
بابا اونااغتششاش گرند مسوولین مافقط نفت وگاز ومس واهن واورانیوم وآب وبابارومامانو همه چیرومیفروشند.پس چراما گرسنه ایم.عیبی نداره قسطی فروختن پولشم ....!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج