پیامک بسته معیشتی ارسال می‌شود
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۴۹۹۷
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۲۸۴۰۶
پرداخت بسته‌های طرح معیشتی دولت به حدود ۶۰‌میلیون نفر از ایرانیان که بعد از گران شدن بنزین در دستور کار قرار گرفت با، اما و اگر‌های بسیاری همراه بود. دولت این بسته‌ها را در سه مرحله پرداخت کرد و در هر مرحله مردم منتظر بودند که پیامک واریز را دریافت کنند. این در حالی است که بعد از پایان سه مرحله اعلام شد هموطنانی که نسبت به دریافت نکردن بسته حمایتی اعتراض دارند این مسأله را به سامانه پیامکی اعلام کنند تا درخواست آن‌ها رسیدگی شود.

صبح نو: پرداخت بسته‌های طرح معیشتی دولت به حدود 60‌میلیون نفر از ایرانیان که بعد از گران شدن بنزین در دستور کار قرار گرفت با اما و اگرهای بسیاری همراه بود. دولت این بسته‌ها را در سه مرحله پرداخت کرد و در هر مرحله مردم منتظر بودند که پیامک واریز را دریافت کنند. این در حالی است که بعد از پایان سه مرحله اعلام شد هموطنانی که نسبت به دریافت نکردن بسته حمایتی اعتراض دارند این مسأله را به سامانه پیامکی اعلام کنند تا درخواست آن‌ها رسیدگی شود.

هفته گذشته بود که احمد میدری، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شبکه تلویزیونی اعلام کرد افرادی که نسبت به دریافت نکردن بسته حمایتی اعتراض دارند و پیامک بررسی را ارسال کرده‌اند در حقیقت اجازه می‌دهند تا دولت تمام حساب‌های بانکی و تراکنش‌های مالی آن‌ها را بررسی کند. این موضوع با واکنش بسیاری از مردم مواجه شد و برخی حتی به ضرب‌المثل «آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است» استناد کردند.
اما دولت مهلتی را برای اعتراض شهروندان مقرر کرد.

بر این اساس جاماندگان طرح معیشتی تا فردا مهلت دارند تا با ثبت‌نام در کد دستوری‌# 6369* کد رهگیری دریافت کنند اما نکته اینجاست که هنوز پیامک کد رهگیری برای بسیاری از مشمولان ارسال نشده است، به همین دلیل سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرد.

این در حالی است که 7‌روز از فرصت ارائه شده گذشته است و البته ثبت‌نام چند مرحله‌ای است که نیازمند کد رهگیری است و اگر این کد از سوی ثبت‌نام‌کنندگان دریافت نشود امکان تکمیل ثبت‌نام وجود ندارد. آقای حسین میرزایی، سخنگوی ستاد طرح معیشت بنزین در این رابطه به فارس گفت: سرپرستانی که کد رهگیری دریافت نکرده‌اند منتظر پیامک باشند. در این زمینه نگرانی وجود ندارد. پیامک برایشان ارسال خواهد شد. وی تأکید کرد: بنابراین از اول دی ماه سال‌98 شهروندانی که قبلاً از دریافت یارانه انصراف داده بودند یا در هنگام ثبت‌نام یارانه نقدی جا مانده بودند یا به‌خاطر تغییرات ساختاری در خانواده‌ای که ازدواج کرده‌اند یا برای کسانی که به‌دلیل وسع مالی در سال‌های‌94، 95 و 98 از دریافت یارانه حذف شده بودند، می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس‌10+ نسبت به ثبت‌نام و درخواست یارانه نقدی اقدام کنند.

ثبت‌نام میلیونی

براساس آماری که ارائه شده تاکنون بیش از پنج میلیون درخواست ثبت‌نام برای دریافت کمک معیشت حمایتی خانوار ارائه شده است. این درحالی است که اطلاعات مالی افراد متقاضی در آزمون وسع قرار می‌گیرد که اگر مشمول یارانه شدند یارانه آن‌ها واریز خواهد شد و اگر مشمول نشدند، حذف خواهند شد.

میرزایی، سخنگوی طرح کمک معیشتی درمورد سؤال برخی شهروندان که با وجود ثبت‌نام در سامانه اما پیامکی برای آن‌ها بعد از 3-2 روز ارسال نشده است، هم گفته: مردم نگران نباشند تا 10‌روز امکان درخواست در سامانه‌#6369* وجود دارد که پیامک‌ها در حال ارسال است اما چون تعداد متقاضیان زیاد است در صف دریافت پیامک قرار گرفته‌اند و برای همه کسانی که درخواست ارائه کردند پیامک ارسال می‌شود که شما مشمول شده‌اید یا مشمول نخواهید شد.

از سوی دیگر سازمان هدفمندی یارانه‌ها به‌دنبال اظهارنظر برخی افراد غیرمسوول در خصوص ثبت‌نام افرادی که یارانه نقدی ۴۵۵۰۰تومانی دریافت نمی‌کنند، اعلام می‌کند، درخواست بررسی مجدد و ثبت‌نام برای دریافت یارانه‌ای که در طرح حمایت معیشتی دولت تعریف شده است، صرفاً در خصوص بسته حمایتی معیشتی حاصل از منابع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین بوده و در سال جاری هیچ قانون و بودجه‌ای جهت پرداخت یارانه نقدی ۴۵۵۰۰‌تومانی به افراد غیرمشمول و یارانه اولی وجود نداشته و پیش‌بینی نشده است.

به سازمان بازرسی شکایت کنید

اگر شما هم درباره دریافت بسته معیشتی، ثبت‌نام و موارد مربوط به این موضوع شکایتی دارید می‌توانید برای ثبت آن، اعلام و پیگیری شکایت از طریق اینترنت با استفاده از مرورگرهای رایج و درج آدرس
‌www.bazresi.ir وارد سایت اصلی سازمان بازرسی کل کشور شده و از لیست خدمات الکترونیک پایین صفحه گزینه سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه اصلی سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات هدایت می‌شوید که در آنجا امکان ثبت شکایت، ثبت اعلام و پیگیری شکایات و اعلامات فراهم شده است.

سازمان بازرسی کل کشور براساس ماده 2‌قانون تشکیل این سازمان، موظف است اعلامات و شکایاتی را رسیدگی کند که در خصوص عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات و ارگان‌های دولتی یا مؤسسات و شرکت‌های عام‌المنفعه و سازمان‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت به‌نحوی از انحاء بر آن‌ها نظارت یا کمک می‌کند، بنابراین براساس دستورالعمل جدیدی که در دستور کار خود قرار داده به طرح معیشتی دولت ورود کرده و به‌دلیل اعتراض جمع بسیاری از جاماندگان از طرح، در اسرع وقت نتیجه بررسی را اعلام خواهد کرد.

کارگران نگران رسیدگی نیستند

در روزهای گذشته اخباری درباره دریافت نکردن بسته‌های حمایتی از سوی کارگران و برخی روستاییان در گوشه‌و‌کنار کشور منتشر شده است. افرادی که براساس معیارهای اعلام شده از سوی دولت نه خانه 900‌میلیون تومانی دارند و نه ماشین 250‌میلیون تومانی. در همین ارتباط آقای امیری، عضو هیات مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار خراسان شمالی به ایسنا گفته است: کارگران حداقل بگیر نگران بررسی و سرکشی به حساب‌های بانکی خود نیستند.

وی درباره مشمول نشدن بخشی از کارگران در طرح معیشتی دولت‌ گفت: در حال حاضر آمار دقیق بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی اعم از کارگری و بازنشسته در تأمین اجتماعی موجود است و مشخص است که چند درصد حداقل بگیرند و چند درصد بالای حداقل بیمه‌پردازی دارند بنابراین از وزارت کار می‌خواهیم لیست بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی که مشمول دریافت کمک معیشتی شده‌اند را اعلام کند تا بدانیم چند درصد بیمه‌شدگان مشمول دریافت این مبلغ شده‌اند.

وی افزود: براساس آمارهای اعلام شده بیشترین پرداخت‌ها در استان‌های سیستان‌و‌بلوچستان و خراسان شمالی بوده ولی ما در خراسان شمالی مراجعه فراوان داشتیم که اظهار می‌کنند مشمول نشده‌اند و کمک معیشتی به آن‌ها تعلق نگرفته است. امیری با بیان اینکه کارگران از ضعیف‌ترین اقشار جامعه به شمار می‌روند و شایسته بود که در این طرح در اولویت پرداخت قرار می‌گرفتند، افزود: اگر سبد معیشتی به کارگران تعلق نگرفته به چه کسانی داده شده است؟ مگر اینکه این مبلغ تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده باشد و بسیاری از کارگران و بازنشستگان را در جامعه هدف طرح قرار نداده باشند.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/09/11
سلام ماهم بسته بهمون تعلق نگرفته تو شهر هم زندگی می کنم مستاجرم نه خونه دارم نه ماشین نه تو حسابم پول لطفا پیگیری کنین واسم کد رهگیر هم نیومده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
دقیقا پیامک کد نمیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
ای آقا به حساب بعضی از کمیته امدادی ها هم واریز نشده واقعا که قرار بود سیستم میزان خطا را بیارد پایین اما تا این حد خطاواقعا جای بس سوال میباشد کی جوابگو میباشد.
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/09/11
ما نه خونه داریم نه ماشین نه تا حالا سفر خارجه رفتیم ولی یارانه بهمون تعلق نگرفته چند روز هم هست که پیامک زدیم ولی برامون کد رهگیری نیومده کسی هم جوابگو نیست کمک یارانه به اصطلاح معیشتی که نگرفتیم ولی کرایه اژانس و کرایه تاکسی و پول سرویس مدرسه بچم همه رو اضافه کردن فقط باید بیشتر پول بدیم
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/09/11
خودتونو گذاشتید سرکار! هر لحظه یه چیز می گید!
پاسخ ها
روشن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
این هم اذیت لزاین نوعش است انقدرماروجان به لب میکنندتابگیم نمیخواهیم اماخودشونم میدونندمال مردم خوردن حرامه ودیریازو دیقه مال مردم خوررامیگیره نمبدونم چه .گناه کبیره ای کرده ایم که گیراین نامردان وحق مردم خورهاافتاده ایم فقط میگم خدادست ماکوتاهه گردن ایناکلفت وزورمیگندخدایاخودت حق ماروازشون بگیر
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/09/11
پیامکش نمیاد مشکل اینه
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/09/11
بسته معیشتی
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1398/09/11
خدایش به چند نفر دادین
۶۰ ملیون که الکی هست
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/09/12
ای آقا به کمیته امدادی ها هم تعدادیشون ندادن خیلی خنده داره.
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/10/09
این پیامک هم همش میگه مهلت تموم شد همش الکی
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1398/10/11
حاضرم قسم جلاله بخورم به خیلی ها ندادن بسته رو چون به کسایی تعلق گرفتع که خونشون رو فروختن طلا خریدن سکه خریدن حقوق ثابت دارن ولی کسایی که منبع درامدی ندارن اصلا تعلق نگرفته البته عدالت از شما همینقدر ممکنه
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/10/11
تو رو خدا سوال ما رو از مسئولین بپرسید.من تو یه اتاق با مادر شوهرم زندگی میکنم شوهر یه میوه فروش ساده است که با ماشین میوه میفروشه .هیچی تو زندگی بجز یک دستگاه کارت خان نداریم اینم با هزار تا سختی خریدیم. چون مردم همه میگفتن پول نداریم خرید کنیم کارت داریم. حالا به خاطر دستگاه کارتخانمون به ما سبد معیشتی تعلق نگرفته.این چه وضعیه اخه.خدا رو خوش نمیاد.میوه و سبزیجات گرون شده ما باید روزی هفتصد و هشتصد تومن بار بخریم .بعد اون پول رو مردم کارت میکشن میوه میخرن.اینجوری روزی هشتصد تراکنش داریم که پول خرید بار هر روزمونه.ایا این میشه پولدار بودن? که به ما ندادن.این مول که میاد نو حسابمان فردا میکشیم باز بار میخریم باز میره حسابمان. آیا درسته به نا تعلق نگیره. تو رو خدا پیگیری کنید
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/10/13
کارگر ساده چن دوماه یارنه معیشتی رو نریختین
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/10/13
کارگر ساده چن دوماه یارنه معیشتی رو نریختین
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1398/10/20
سلام ببخشید قربونت برم تو رو خدا رسیدگی کنید به اسمم دوتا ماشین هست هردورو فروختم پول نداشتم سندو بزنم خودمم اجاره نشین هستم تورو خدا رسیدگی کنید من چکاررکنیم
جواد شعبانی از گچساران باز نشسته فرهنگی سال ۱۳۸۸ هستم
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/11/01
سلام بنده نه ماشین بنامم هست فرزندم لیسانس بیکاره خودم او را بیمه تامین اجتماعی کرده ام پول آن را از حقوق باز نشستگی مید هم دریافتیم دو میلیونه مغازه داشتم و ر شکست شدم کرایه بود آن را واگذار کردم اعتراض ک ردم چیزهایی برایم نوشتتید که شاخ در آوردم چون هیچ کدام واقعیت نداشت سه چیز صدا ندارد ۱ ناله باز نشستگان ۲ ظلم غنی ۳ چوب خدا
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/12/14
با سلام من مستاجرم با یک ماشین خیلی کهنه آردی حدود 10 ،12 میلیون که آشپز ی میکردم تو مراسمها ومساجد میبردند آشپزی میکردم که الان هم پام شکسته حتی نمیتونم به دسشویی برم من الان سه ماهه که پول اجاره وحتی شارژ ونمیتونم بدم من باید به کی بگم اگه باز هم خواستین همه مدارکارو هم خدمت شما پست کنم .من از خدا میخوام فقط ای خدا هیچ کس رو پیش خونوادش شرمنده نکنه به حق مادرمان حضرت زهرا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
کالابرد_فوترموبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222