کاهش سطح ذخایر خونی در کشور
۹۳۵۰۵۳
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
۵۴۴۹ 
سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مشهد و مازندران بیشترین مصرف خون را دارند، گفت: ایران سالانه به ۲.۵ میلیون واحد خون اهدایی نیاز دارد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مشهد و مازندران بیشترین مصرف خون را دارند، گفت: ایران سالانه به ۲.۵ میلیون واحد خون اهدایی نیاز دارد.

دکتر بشیر حاجی‌بیگی با بیان اینکه ۱۷ درصد اهداکنندگان خون در تهران هستند، گفت: در عین حال ۲۵ درصد خون مصرفی کل کشور در تهران مصرف می‌شود. زیرا مراکز درمانی و جراحی‌ها در تهران گسترش یافته است و همین موضوع مصرف خون و فرآورده‌های خونی را بالا برده است.

وی افزود: سازمان انتقال خون برای کمک به شبکه خونرسانی کشور، فراخوانی عمومی را جهت اهدای خون ارائه داد. البته چه بسا در برخی استان‌ها با اهدای خون مردم، نیاز به خون و فرآورده‌های خونی برطرف می‌شود، اما در برخی استان‌های بزرگ مانند تهران از طریق شبکه خونرسانی میزان مورد نیازمان را تامین می‌کنیم.

حاجی‌بیگی ادامه داد: به طور کلی در کشور ۹۳۰ بیمارستان و مرکز درمانی وجود دارد که ۸۰۰ موردش دارای بانک خون بوده و خون و فرآورده‌های خونی مورد نیازشان را از اداره‌کل‌های انتقال خون دریافت می‌کنند. تهران با ۱۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی، شیراز با ۶۳ مرکز درمانی و بیمارستان، اصفهان با ۶۲ مرکز درمانی و بیمارستان، مشهد با ۶۰ مرکز درمانی و بیمارستان، مازنداران با ۴۷ بیمارستان و تبریز با ۴۲ بیمارستان استان‌های پرمصرف خون ما هستند.

وی تاکید کرد: در عین حال ۱۶ تا ۱۷ درصد خون اهدایی کشور در تهران اهدا می‌شود، درحالیکه مصرف خون در تهران ۲۵ درصد است که این میزان از طریق شبکه خون‌رسانی کشور تامین می‌شود.

سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه میزان اهدای خون با سرد شدن هوا، کاهش می‌یابد، گفت: در فصل سرما میزان تردد کاهش می‌یابد و بر روی اهدای خون نیز تاثیر دارد. باید توجه کرد که ما برای اهدای خون فراخوان دادیم و به تمامی گروه‌های خونی نیاز داریم. به ویژه در استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مشهد، مازندران و... که بیشترین مصرف خون را دارند.

حاجی‌بیگی اظهار کرد: نگرانی ما تامین خون نیست؛ چراکه مردم همچنان برای اهدای خون مراجعه می‌کنند و به صورت روزانه خون را تامین می‌کنیم، اما نگرانی‌مان کاهش سطح ذخایر خون در کشور است. باید توجه کرد که ایران سالانه به ۲.۵ میلیون واحد خون اهدایی نیاز دارد.

گفتنی است که مراکز جامع اهدای خون در تهران هر روز از ساعت هشت صبح تا هشت شب فعال هستند. مراکز استانی نیز از صبح تا بعد از ظهر باز بوده و اقدام به خون‌گیری می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/09/11
از مردم با یا کیک آب میوه دو لیتر خون میگیرید بعد به خودشون چند صد هزار تومان میفروشید
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1398/09/11
مردم نان خوردن ندارند چطوری خون اهدا کنند آ قای روحانی وآ قایان که به مردم میگویند ارازل و اوباش بیایند خون بدهند ما ارازل اوباش هستیم مردم ایران که نیستیم خودشان هم بیایند رای بدهند چون ارازل اوباش که رای نمی دهد ،،،،،،
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/09/11
خب برادر من مردم دیگه با این گرونیها چی میتونن بخورن که خون اهدایی رو جبران کنه؟همینطوریش هم خیلیها با کمبود خون مواجه هستن
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1398/09/11
خب داداش مردم باید یه چی بخورن که خون تو بدنشون تولید بشه یا نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/09/11
مردم فقر غذایی دارن خون کجا بود ؟
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/09/11
با اینهمه گرونی مردم میترسن خون بدن, ضعیف بشن چطور جایگزین کنن
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/09/11
بریدبه همون افغانی جونتون برسین که بودجه منابع شغلامون اشغال کردن
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1398/09/11
یک پرستار بایک جفت دستکش در تمام شیفت کاری اقدام به خون گیری می کند وقتی از او میخواهی دستکش را تعویض بکند می گوید روزی یک جفت دستکش بیشتر سهمیه ندارد. من هم گفتم دفعه دیگر که آمدم یک جفت دستکش هم با خودم میآورم
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1398/09/11
اتفاقات اخیر و گرونی ها باعث شده که مردم از اعتقادات خود نسبت به دیگران چشم پوشی کنند خود من سالی 4 بار خون میدادم اما با تمام مشکلات که دارم و بچه ای که از شهرستان به تهران ببرم برای معالجه با 60 لیتر بنزین که صرف هم نمیکنه هر لیترش برام با ارزشه پس خون هم. هر سی سی اش برای بیمار. پس دولت باید بیشتر از اینها به فکر مردم باشد
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/09/12
من یکی ار اون افرادی بودم که هر شش ماه خون اهدا میکردم و حالا خونم را کردند تو شیشه حق اهدا ندارم
Iran, Islamic Republic of
02:09 - 1398/09/12
پسته بدید جای شیر و کیک از دستکش و لوازم نو استفاده کنید بعد هم اونهایی که خون میدن اطلاعاتشون مرتب ثبت کنید محترمانه برخورد کنید اگر لازم بود خود سازمان مراجعه کنه در خونه کسی که تمایل داره خون بده و ... مردم خون میدن درست رفتار کنید با مردم درست رفتار کنید با خودتون درست رفتار کنید با جامعه آیا درست رفتار کردن بلدید ای مسعول بی لیاقت منصوب شده بلدی با خانوادت درست رفتار کنی با مردم درست رفتار کنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج