۱۰ اتومبیل کانسپت که هوش از سرتان می‌برند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
۹۳۵۵۰۱
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
۱۰۷۶۲
اتومبیل‌های مفهومی بیانگرِ نگاهی جذاب و پویا نسبت به آینده طراحی و مشخصات فنی خودرو‌ها هستند. در حال حاضر اکثر اتومبیل‌های مفهومی هرگز به تولید انبوه نرسیده و تنها طراحان و مهندسان برتر صنعت خودروسازی جهان از نمونه‌های یاد شده برای ساخت و توسعه محصولات جدیدِ خودروسازان گوناگون الهام می‌گیرند.

برترین‌ها: اتومبیل‌های مفهومی بیانگرِ نگاهی جذاب و پویا نسبت به آینده طراحی و مشخصات فنی خودرو‌ها هستند. در حال حاضر اکثر اتومبیل‌های مفهومی هرگز به تولید انبوه نرسیده و تنها طراحان و مهندسان برتر صنعت خودروسازی جهان از نمونه‌های یاد شده برای ساخت و توسعه محصولات جدیدِ خودروسازان گوناگون الهام می‌گیرند.

این روز‌ها اکثر اتومبیل‌های برقی چهره‌هایی خشن و غضبناک داشته و نام‌های بزرگ صنعت خودروسازی جهان از آن‌ها برای نمایش ایده‌های جسورانه و آینده‌نگرانه خود برای ساخت اتومبیل‌های برقی استفاده می‌کنند. در ادامه ما ۱۰ طرح مفهومی برتر و زیبا از اتومبیل‌های برقی و آینده‌نگرانه را به شما نشان خواهیم داد.

هیوندای ۴۵ (Hyundai ۴۵)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

طراحی و ایده‌های جدید هیوندای چشم‌نواز نیست؛ اما هیوندای ۴۵ کمی متفاوت بوده و توجه ما را به خود جلب کرده است. هیوندای ۴۵ کراس‌اووری زیبا بوده و طراحان آن بیشتر برروی سادگی و راحتی هیوندای ۴۵ تاکید داشته‌اند. اتومبیل یاد شده درب‌هایی کشویی دارد و در آن دوربین‌های دیجیتال جایگزین آینه‌های بغل شده‌اند. در هیوندای ۴۵ صندلی‌ها می‌چرخند تا ورود و خروج سرنشینان آسان‌تر شود.


فیات سنتو ونتی (Fiat Centoventi)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

فیات به دلیل ساخت اتومبیل‌های عجیب و غریب، شهره عام و خاص بوده و سنتو ونتی هم یکی از محصولاتِ جالبِ توجه ایتالیایی‌ها است. سنتو ونتی را می‌توان به راحتی شخصی‌سازی کرد. طراحی این محصول به گونه‌ای است که هر شخصی به راحتی می‌تواند رنگ‌های بی حد و مرز و مورد علاقه خود را برای ظاهر بیرونی سنتو ونتی انتخاب کرده و باتری آن را بنابر خواست و نیاز خود در خانه تعویض و جایگزین کند.

نکته ایده فوق‌العاده فیات این است سنتو ونتی هزینه‌ها را کاهش داده و دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی‌های فیات برای تعویض و تعمیر باتری و... نیست. ایده فیات بسیار خوب بوده و ما امیدواریم که از ایده خود برای ساخت اتومبیل‌های برقی ارزشمند و مصرف‌گرایانه استفاده کند.


کادیلاک ئی وی (Cadillac EV)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

کادیلاک ئی‌وی هم بیشتر برروی سفارشی‌سازی تاکید داشته و راننده توان انتخاب و جایگزینی باتری‌های اتومبیل مفهومی آمریکایی‌ها را دارد. در واقع راننده کادیلاک ئی‌وی توان انتخاب باتری بُرد کوتاه با سیستم تمام چرخ محرک و یا باتری دور بُرد با سیستم دیفرانسیل جلو و یا عقب را دارد!

نمونه‌هایی از ایده خلاقانه کادیلاک در اتومبیل‌های برقی امروزی دیده می‌شوند؛ اما طرح و کابرد آن‌ها مانند اتومبیل مفهومی کادیلاک نیست. به غیر از نکات یادشده چیز زیادی نمی‌توان درباره طرح مفهومی کادیلاک بیان کرد. ما امیدواریم که جنرال‌موتورز بزودی اطلاعات بیشتری در رابطه با کادیلاک ئی‌وی منتشر کرده و ما را بیشتر با آینده اتومبیل‌های برقی آشنا کند.


هوندا ئی پروتوتایپ (Honda E Prototypes)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

اخیراً کمپانی هوندا برای ساخت نسل بعدی اتومبیل‌های برقی از رویکردی جسورانه استفاده کرده است. ژاپنی‌ها با استفاده از نمونه‌های کلاسیک و مرتبط به دهه ۱۹۶۰ دو اتومبیل برقی را معرفی کرده‌اند. پروتوتایپ‌های ئی کمپانی هوندا شامل هاچ‌بکی شهری و رودستری دو درب است. هر دو اتومبیل اسپرت بوده و به سیستم‌هایی مانند دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده‌اند.

مدل هاچ‌بک سال آینده در بازار اروپا عرضه خواهد شد؛ اما مردم آمریکای‌شمالی نباید منتظر آن باشند. در حال حاضر تعداد زیادی از اتومبیل‌های برقی در آمریکا عرضه شده و فعلاً مردم آمریکا می‌توانند با آن‌ها سرگرم بشوند.


فولکس واگن آی دی باز (Volkswagen ID. Buzz)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

فولکس‌واگن با رونمایی از آی‌دی‌باز تحسین منتقدان را برانگیخت. آی‌دی‌باز اتومبیلی برقی بوده و ریشه در گذشته‌های دور دارد. ما باید آی‌دی‌باز را نسل بعدی «iconic VW buss» بدانیم. اتومبیل مذکور در سال ۲۰۲۲ راهی بازار شده و ما به شدت منتظر آن هستیم. آی‌دی‌باز توان پیمایش ۳۷۰ مایل را با یکبار شارژ داشته و از این نظر با تسلا مدل اس (Tesla Model S) برابری می‌کند. اما با این تفاوت که آی‌دی‌باز دو برابر تسلا فضای بار و صندلی دارد.


لکسوس ال اف ۳۰ (Lexus LF-۳۰)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

اکنون در جهانِ طرح‌های مفهومی اتومبیل‌های برقی، به غولی واقعی می‌رسیم. لکسوس ال‌اف ۳۰ سدانی فوق‌العاده بوده و از نظر ظاهری شبیه به اتومبیل‌های مورد استفاده در فیلم‌های علمی و تخیلی است. لکسوس برای هر کدام از چرخ‌های ال‌اف ۳۰ پیشرانه‌ای الکتریکی در نظر گرفته و مجموعه پیشرانه‌های الکتریکی آن قدرت بالایی خواهند داشت.

فناوری به کار رفته در ال‌اف ۳۰ بسیار پیشرفته است؛ اما در صورت عدم استفاده از تکنولوژی یاد شده، باز هم باید لکسوس را به خاطر طراحی ال‌اف ۳۰ ستایش کرد. ال‌اف ۳۰ جالب‌ترین اتومبیل برقی جهان است که تا به امروز به تولید رسیده و شکل ظاهری، خطوط بیرونی و طراحی کابین آن مربوط به جهانِ ما نیست!


مرسدس بنز اف ۰۱۵ (Mercedes-Benz F ۰۱۵)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

مرسدس‌بنز می‌گوید که اف ۰۱۵ نشانی از نهایت تجمل‌گرایی در آینده است. ظاهر اتومبیل یاد شده جسورانه بوده و به همین دلیل باید ادعا مرسدس‌بنز را جدی بگیریم. اف ۰۱۵ تنها اتومبیل خودران در لیست ما است. مطمئناً شما توان رانندگی با اف ۰۱۵ را دارید؛ اما نمی‌توانید امکانات و ویژگی‌های سرگرم‌کننده آن را نادیده بگیرید. صندلی راننده و سرنشین جلو می‌چرخد و در حقیقت باید اف ۰۱۵ را نمونه‌ای آینده‌نگرانه از لیموزین‌های بدون راننده دانست. همچنین شش صفحه نمایش برای تماشای فیلم، بازی و... در اختیار سرنشینان قرار گرفته است.


لامبورگینی ترزو میلنیو (Lamborghini Terzo Millennio)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

مطمئناً هر کدام از اتومبیل‌های مفهومی لامبورگینی نظر هواداران آن را جلب کرده و باید گفت که ترزو میلینیو هم از این قاعده مستثنی نیست. ترزو میلینیو اولین لامبورگینی برقی بوده که از انرژی برق برای نمایش قدرت و رسیدن به جنون سرعت استفاده می‌کند. ترزو میلینیو از فیبر کربن ساخته شده و بسیار سبک است؛ بنابراین بدون شک یکی از سریع‌ترین اتومبیل‌های جهان را باید ترزو میلینیو دانست.


اینفینیتی پروتوتایپ ۹ (Infiniti Prototype ۹)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

اینفینیتی پروتوتایپ ۹ به دلایل گوناگون، اتومبیلی شگفت‌انگیز است. اول اینکه اینفینیتی شهرت فراوانی در ساخت و توسعه سدان‌ها و کراس اوور‌های خسته‌کننده داشته و دیگر کمتر کسی برای خرید محصولات آن اشتیاق چندانی نشان می‌دهد.

دوم اینکه ساخت اتومبیلی مشابه با خودرو‌های مسابقه‌ای دهه ۳۰ توسط خودروسازی لوکس و ژاپنی را نمی‌توان باور کرد. در پایان باید گفت که ظاهراً همه چیز‌های گذشته دوباره و به شکل وسیعی تولید خواهند شد! پیشرانه برقی پروتوتایپ ۹ در عقب قرار گرفته و از باتری ۳۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند. توان اتومبیل مفهومی اینفینیتی ۱۴۸ اسب‌بخار بوده و حداکثر سرعت آن حدود ۱۶۸ کیلومتر در ساعت است.


پژو اونیکس (Peugeot Onyx)

۱۰ اتومبیل مفهومی که هوش از سرتان می‌برند!

در ابتدا رونمایی کمپانی پژو از طرح مفهومی اتومبیلی برقی بسیار تعجب برانگیز بود؛ اما آن‌ها در سال ۲۰۱۲ همه چیز را بر برهم زده و از اتومبیل مفهومی اونیکس رونمایی کردند. البته اونیکس بیشتر شبیه به اثری هنری بود و کمتر به اتومبیلی واقعی شباهت داشت. نکته مهم این است که اونیکس کاملاً برقی نبوده و باید آن را ایده‌ای متفاوت و آینده‌نگرانه از اتومبیل‌های هیبریدی دانست.

اتومبیل مذکور از پیشرانه ۶۰۰ اسب‌بخاری و ۳.۷ لیتری V۸ استفاده می‌کند. پژو در اونیکس از صندلی‌ها و پارچه‌هایی یک تکه استفاده کرده است. داشبورد اونیکس از روزنامه‌های بازیافتی ساخته شده و قسمت‌هایی از بدنه آن از مس خالص است. اغلب اتومبیل‌ها محیط‌زیست و طبیعت را نابود می‌کنند؛ اما اونیکس این گونه نبوده و پژو را سربلند کرده است.

منبع: hotcars

امین نقی زاده
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:1
United States
08:24 - 1398/09/13
لعنت به همچون کسایی که خودروی لوکس فقط نشان ملت مدیدن اجازه دیگر ندارن
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/09/13
پراید از همشون بهتره
پاسخ ها
بدون نام
Bulgaria
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
دیگه گندشو درآوردین !! بسه دیگه خودشیرینی تا تقی به توقی میخوره بعضیا میگن پراید ال و پراید بل جمع کنید دیگه
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/09/13
فكر كنم لعنتيا از روي پرايد كپي كردند لامصبا بايد حق كپي رايت بديد .
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/09/13
اون لکسوس واقعا ادمو دیوانه میکنه
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/09/13
زیر هر پوست ماشینی اسم پراید هست
بسه دیگه بی مزه شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
پراید پراید پراید بامزه شد الان فکر کنم
بدون نام
-
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
پراید -پراید-پراید=پراید................................
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1398/09/13
فقط اون فولکس عجب چیزیه آرزومه
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1398/09/14
اینجا هم دو تا شرکت انحصاری که خودرو سازی ایران رو توی شصت سال پیش زندانی کرده
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/09/27
چی میگی باو ... همین الان داشتم سر معامله پرایدم با یه پژو چپی چونه میزدم.
اینا رو نمیتونم باور کنم
من دارم تو آدمک ها میمیرم تو برام از پریا قصه میگی
من توی تیرگی وحشت میپوسم برام از خنده چرا قصه میگی....
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1398/09/27
بکشید بیرون از این پراید عزیزم دیگه خز شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر