حاشیه های جالب جلسه امروز مجلس
۹۳۶۱
۲۹ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۵
۱۴۷۴۰
مجادله کوچک زاده با توکلی و زاکانی در مجلس
نماينده مردم تهران در مجلس نسبت به آنچه كه انتشار اخبار غيرواقعي نسبت به خودش از سوي يك خبرگزاري اعلام مي‌كرد، به لاريجاني تذكر داد.
مهدي كوچك‌زاده با استناد به تبصره 2 ماده 103 آيين‌نامه داخلي مجلس گفت: تشخيص رفع شرايط اضطراري با مجلس است. تذكر بنده نيز مربوط به عمل خلافي است كه هم‌اكنون نيز در جريان است.

وي از لاريجاني پرسيد: آيا نمايندگان مجلس مجازند مذاكرات جلسه غيرعلني را به رسانه‌ها اعلام كنند؟ اگر اين‌طور است بنده متن مذاكرات را در اختيار رسانه‌ها قرار مي‌دادم.

علي لاريجاني در پاسخ به تذكر كوچك‌زاده گفت: ماده 103 مربوط به جلسات غيرعلني رسمي است و كسي نبايد متن مذاكرات را منتشر كند ولي بنده تقاضا دارم درباره جلسات غيرعلني غيررسمي نظير جلسه روز يكشنبه، اين قاعده رعايت شود.

كوچك‌زاده در ادامه افزود: خبرگزاري مذكور از قول بنده نقل كرد كه بنده با اعلام اسامي مفسدان اقتصادي و مجازات آنان مخالفم و دو سايت نيز به نقل از اين خبرگزاري خبر را اشاعه دادند. بنده از همين جا اعلام مي‌كنم چنين خبري كذب محض است. بنده از اول موافق اعلام اسامي و مجازات مفسدان اقتصادي بودم.

رييس مجلس در ادامه افزود: چرا اسم برديد؟ حالا نمايندگاني كه اسم سايت‌هايشان را برديد حق دارند كه از عملكردشان دفاع كنند.

احمد توكلي مديرعامل سايت الف در واكنش به تذكر كوچك‌زاده گفت: بنده شهادت مي‌دهم كوچك‌زاده همان طوري است كه بيان مي‌كند.

وي افزود: معني انعكاس اين خبر اين نبود كه ما همه‌ي آنچه را كه در آن خبر است قبول داريم. پس از بررسي خبر متوجه غيرواقعي بودن آن شديم و قرار بر اصلاح آن شد و در نهايت خبر از روي سايت برداشته شد.

در ادامه عليرضا زاكاني در واكنش به تذكر كوچك‌زاده گفت: سايت جهان متعلق به جريان رهپويان انقلاب است و متعلق به بنده نيست. آقاي كوچك‌زاده اشتباه فاحشي را مرتكب شدند. در اين سايت بچه‌هاي انقلابي فعاليت دارند كه اگر از ايشان كم بالاتر نباشند از ايشان كمتر نيستند.

دبيركل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي افزود: سايت‌داري و خبرگزاري‌داري هم شرايطي دارد كه ايشان در اين حوزه هم با آن آشناييت ندارند.

اين نماينده مردم تهران در مجلس خطاب به كوچك‌زاده تاكيد كرد: خيلي از ماها خود را محور حق مي‌دانيم و اين خيلي زشت است كه ما چنين احساسي داريم و معتقديم هر چه ما مي‌گوييم درست است. به عبارت ديگر اثبات خود با نابودي ديگران بسيار كار زشتي است. اين اولين درسي است كه از آقاي كوچك‌زاده مي‌خواهم به آن توجه كند.

لاريجاني خواستار پايان دادن به اين بحث شد و تاكيد كرد: بي‌جهت بحثي مطرح شد و ادامه آن نيز درست نيست.

منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج