اعتصابِ فرانسه وارد دومین روز خود شد
۹۳۶۳۳۷
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
۱۴۳۳۰
اعتصاب سراسری که به اختلال در سیستم حمل و نقل عمومی و تعطیلی مدارس در سرتاسر فرانسه انجامید، روز جمعه وارد دومین روز خود شد.

خبرگزاری مهر به نقل از رویترز: اعتصاب سراسری اتحادیه های تجاری فرانسه علیه اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور روز جمعه وارد دومین روز خود شد.

این اعتصاب سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه را فلج کرد و مدارس را در سراسر این کشور به تعطیلی کشاند.

در این میان، دولت ماکرون به همراه شمار زیادی از شهروندان عادی فرانسه، درصدد طراحی برنامه هایی برای کنار آمدن با این اعتصابها در روزهای پایانی هفته هستند.

گفتنی است که کارگران خدمات حمل و نقل ریلی به تمدید اعتصاب خود در روز جمعه رأی دادند و اتحادیه های کارگری در بخش اتوبوس و مترو پاریس نیز اعلام کردند که اعتصاب آنها تا روز دوشنبه ادامه می یابد.

سایر اتحادیه های تجاری نیز قرار است اوایل روز جمعه در مورد مدت زمان اعتصاب خود تصمیم بگیرند.

به گزارش مهر، دولت فرانسه با ناکارآمد عنوان کردن سیستم بازنشستگی فعلی، اعلام کرده است که در نظر دارد تا سیستمی ساده طراحی کند تا در آن همه مستمری‌بگیران از حقوق برابر برخوردار باشند، اما این طرح با مخالفت‌ها و انتقادات گسترده در این کشور روبرو شد.

موج اعتصاب اخیر در فرانسه که همراه با اعتراضات در لیون و مارسی نیز بوده است، بزرگترین اعتراض در فرانسه از زمان شکل گیری جنبش جلیقه زردها در سال گذشته به شمار می‌رود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/09/15
اینها آشوبگر و اغتشاش گران هستند و توسط عوامل خارجی فریب خورده اند و عمل آنها که باعث اختلال ناوگان عمومی است پذیرفته نیست و همگی باید دستگیر و اخراج شده و سردسته های آنها شکنجه و دست و پایشان ضربدری قطع شود
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1398/09/15
چرا دولت فرانسه به معترضین اغتشاشگر نمیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج