درگیری اطراف میدان تحریر بغداد
۹۳۶۵۶۹
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۵
۷۱۸۵
ورود یک گروه مسلح ناشناس به منطقه پل «سنک» در اطراف میدان تحریر در مرکز بغداد و وقوع درگیری مسلحانه تعدادی کشته و زخمی در این منطقه برجای گذاشت.

ایرنا: ورود یک گروه مسلح ناشناس به منطقه پل «سنک» در اطراف میدان تحریر در مرکز بغداد و وقوع درگیری مسلحانه تعدادی کشته و زخمی در این منطقه برجای گذاشت.

براساس گزارش مسوولان رسمی و رسانه های عراق، یک گروه مسلح ناشناس با ورود به منطقه میدان سنک در ۵۰۰ متری میدان تحریر قصد آتش زدن پارکینگ چند طبقه در جوار این پل را داشت که این امر منجر به وقوع درگیری مسلحانه بین این گروه مسلح و جمعی از تظاهرکنندگان مستقر در این پارکینگ شد.

برخی از رسانه ها و فعالان اجتماعی در میدان تحریر تصاویری از تعدادی از افراد مسلح سوار بر وانت منتشر کرده اند و گفته می شود که این افراد با لباس شخصی با ورود به پل سنک موجب آتش زدن ساختمان پارکینگ چند طبقه در این مکان شدند.

در همین حال سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق گفت که یک درگیری مسلحانه در داخل پارکینگ چند طبقه پل سنک منجر به آتش سوزی در این ساختمان شده است.

«عبدالکریم خلف» بدون اشاره به هویت این گروه مسلح ناشناس افزودکه این درگیری بین بخشی از تظاهرکنندگان که پارکینگ چند طبقه پل سنک را در اختیار داشتند و گروه مسلح ناشناس اتفاق افتاد.

به گفته وی، در این درگیری از شیشه های دست ساز آتش زا استفاده شد و نیروهای امنیتی اکنون اوضاع را در پل سنک زیر نظر دارند.

درگیری اطراف میدان تحریر بغداد

آتش زدن بخشی از پارکنیگ چند طبقه پل سنک

رسانه ها و برخی فعالان اجتماعی از تیراندازی های گسترده در این منطقه خبر داده اند.

بر اساس این گزارش ، هنوز هویت این گروه مسلح و چگونگی رسیدن آنها با خودروهایشان به این مکان که تحت حفاظت امنیتی است، محل سوال بسیاری از رسانه ها و تظاهرکنندگان مستقر در منطقه است.

طبق گزارش های غیر رسمی، این درگیری مسلحانه دستکم بین ۶ تا ۱۰ کشته و بیش از ۲۰ زحمی به دنبال داشته است.

درگیری اطراف میدان تحریر بغداد

کمیسیون عالی حقوق بشر در عراق نیز نسبت به ناامنی ایجاد شده در منطقه پل سنک ابراز نگرانی کرده است.

همزمان برخی رسانه ها از حرکت نیروهایی از «ُسرایا السلام» شاخه نظامی جریان صدر (مقتدا صدر) به منطقه میدان تحریر و پل سنک به بهانه حفاظت از تظاهرکنندگان خبر داده اند.

در عین حال «محمد صالح العراقی» نزدیک به مقتدا صدر در صفحه اجتماعی خود در فیسبوک نسبت به جنگ داخلی هشدار داده و گفته است که حمل سلاح ممنوع است.

صدای تیراندازی های متفرفه در برخی مناطق پایتخت از جمله «الحبیبیه» و شهرک صدر نیز در لحظه ارسال این گزارش به گوش می رسد اما هنوز علت این تیراندازی ها نامعلوم است.


وزارت کشور عراق از کشته شدن ۴ تن در پل سنک بغداد گفت

وزارت کشور عراق با انتشار بیانیه ای جمعه شب اعلام کرد که گزارش های اولیه وزارت بهداشت عراق حاکیست که درگیری های مسلحانه در پل سنک در مرکز بغداد تاکنون ۴ کشته و ۸۰ زخمی به دنبال داشته است.

پیشتر «خالد المحنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در اظهاراتی گفته بود که نیروهای امنیتی تحقیق و تفحص را در علت وقوع درگیری مسلحانه در اطراف پل سنک آغاز کرده اند.

به گفته وی، نیروهای امنیتی عراق همچنین کل محیط پل سنک را احاطه کرده و به دنبال گروه مسلح ناشناسی هستند که در این منطقه اقدام به تیراندازی کرده اند.

از طرفی گزارش ها حاکیست که نیروهای امنیتی و ارتش عراق منطقه پل سنک را محاصره کرده و آرامش را به مکان برگردانده اند.

یک گروه مسلح ناشناس سوار بر وانت شامگاه امشب به منطقه پل سنک در ۵۰۰ متری میدان تحریر حمله کرده و با جمعی از تظاهرکنندگان که در پارکینگ چند طبقه این پل مستقر شده بودند، درگیر شدند.

براساس گزارش ها، این گروه مسلح ناشناس همچنین پارکینگ چند طبقه پل سنک را به آتش کشیدند.

این حوادث ناامنی در حالی اتفاق افتاده است که آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق امروز در خطبه جمعه خواستار بازگشت شرایط طبیعی به عراق شده بود.

گفته می شود که برخی از عوامل خشونت زا نمی خواهند شرایط طبیعی به عراق باز گردد و با ایجاد این حادثه در صدد تحریک تظاهرکنندگان و آشوب افکنی در کشور عراق هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1398/09/16
لباس شخصی‌های مسلح، چقد برای ما ایرانیا اشناس!!
France
03:28 - 1398/09/16
یعنی شما نمیدانید کی اند؟؟
Iran, Islamic Republic of
04:13 - 1398/09/16
اگرریشه آنهاراپیداکنند مشگل شلوغی حل میشد .
Iran, Islamic Republic of
04:15 - 1398/09/16
این آقای صدربایدتکلیف خودراباسیاسیون معلوم کندازآنور پول سگ سعودی لادندانش مزه کرده دوم باسکوتاش همیشه درحال طوطئه عستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج