زرینچه: امیدوارم قول بازگشت استراماچونی مانند حرف‌های گذشته دروغ نباشد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۸۲۳۷
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
۳۷۵۴
سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال ابراز امیدواری کرد قول بازگشت آندره‌آ استراماچونی به این تیم مانند حرف‌های گذشته مسئولان استقلال نباشد و واقعاً او را برگردانند.

خبرگزاری تسنیم: جواد زرینچه با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر» در مورد اشکش‌هایش بعد از بازی پیکان اظهار داشت: چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره‌‌های باشگاه استقلال هستم. 13 سال خالصانه، صادقانه، بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم و حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج کرده‌ام، چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلاً وقتی به هتل می‌رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می‌کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه‌ها را به اردو ببریم و ... .

وی ادامه داد: از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند «زرینچه حیا کن، استقلال را رها کن». آنهایی که با این شعار می‌آیند، باید استقلال را نبینند. استقلال برای من و امثال من است. باشگاه زمانی که پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه‌هایی که با من هم‌بازی بودند، اما این راه اعتراض کردن نبود. این برخوردها خطی بود.

سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که اعتراض هواداران خطی بوده است، گفت: من آدم این آقایان را می‌شناسم. آنها جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی‌رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به‌هم بزند، صندلی‌ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیستند. همین آدم‌ها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیق‌تان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می‌آید. تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند. آنها نگذاشتند از بازی مقابل پیکان به سلامت عبور کنیم.

زرینچه ادامه داد: اشک‌های من برای سال‌های سختی که با استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم و برای هوادار این تیم خالصانه زحمت کشیدم، بود. اشک‌های من برای توهین نبود و هیچ‌وقت از شعار «حیا کن و رها کن» ناراحت نشدم و نمی‌شوم. ناراحتی‌ام از این بود که کسی که سال‌های سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار کرده به او حمله شده است، آن‌هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند، ولی حاشیه‌های‌شان هست. آنها از پیشکسوتان سوءاستفاده می‌کنند. از پیشکسوتان می‌خواهم آلت دست این آقایان نشوند.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا بعضی معترضان پول گرفته بودند؟»، اظهار کرد: شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشد دست به این کارها نمی‌زنم. در سال‌های گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود.

نمی‌خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سؤال ببرم. یک نمونه را می‌گویم. بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می‌آمدند و 400 میلیون بابت رضایت‌نامه می‌دادند! می‌گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایت‌نامه پول بدهید و از قرارداد 500 میلیون 250 میلیون را بازیکن برمی‌داشتند. از قوه قضاییه می‌خواهم به این مسائل ورود پیدا کند. امثال ما را باید می‌بردند تا به آنها می‌گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می‌تواند به این مسئله کمک کند خود بازیکنان هستند که می‌توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت کنند.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال یادآور شد: در سال‌های گذشته زمان آقای حجازی اتفاقاتی افتاد که باعث برکناری ایشان شد. مدیریت وقت ایشان را کنار گذاشت، اما آمدند بازی مقابل سایپا را بزرگ کردند و گفتند بازیکنان باعث شدند آقای حجازی اخراج شود، اما این‌گونه نبود و خودشان آقای حجازی را اخراج کردند.

سرپرست پیشین تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا زمانی که زرینچه در هیئت مدیره بود، سکوت کرد، خاطرنشان کرد: دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از چهار نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم 12 شب فهمیدم که حکم سرمربیگری قلعه‌نویی زده شده است. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می‌افتد که این اتفاق صورت گرفت. مشکلات زیاد است و از زمانی که ما بازی می‌کردیم این تیم مشکلات و گرفتاری‌هایی دارد.

زرینچه در خصوص اینکه منزوی، عضو هیئت مدیره باشگاه اعلام کرده است که استراماچونی امروز برمی‌گردد، تصریح کرد: امیدوارم این قول عین حرف‌های گذشته دروغ نباشد و واقعاً ایشان را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه‌های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته‌اند و امیدوارم همین رویه را در این مسیر سخت داشت باشیم. ما بازی‌های پلی‌آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهمترین فاکتور برای موفقیت در نهایت بازگشت استراماچونی است و اگر برنگردد تیم به بحران می‌خورد.

امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند. طبق شنیده‌های من 150 هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او 100 هزار دلار هم پیش می‌خواهد. در مجموع باشگاه باید 250 هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله شود. این اتفاقات را باشگاه قبول کرده است تا ما استراماچونی را داشته باشیم. قطعاً بدون او نمی‌توانیم موفق شویم. ما هواداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که علت ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه چه بود، گفت: این مشکلات از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی‌داند ما تحریم هستیم و مشکلات مالی داریم، اما خودمان که می‌دانیم. مسئولان می‌توانستند جلوتر از مربی حرکت کنند تا به این مشکلات نخوریم و با احساسات هواداران بازی نکنیم. جابه‌جایی پول خیلی سخت است و باشگاه‌های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می‌کردند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که «آیا استراماچونی برای یک سال بالای یک میلیون یورو می‌خواهد؟»، اظهار کرد: من اطلاعی ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل شود. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل‌زاده دیشب برای آن رفته است. امیدوارم موفقیت‌آمیز باشد و به خواسته‌های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و هواداران درخواست دارد، عمل شود.

زرینچه درباره غرامت سنگین خارجی‌ها تصریح کرد: این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه‌ای بودن است. انگار که فکر کرده‌اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می‌بندند. سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی‌هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می‌آورند باید قرارداد حرفه‌ای ببندند و تعهدات‌شان را عملی کنند، نه اینکه مربی شکایت کند و شش سال دیگر به پولش برسد. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ هوادار؟ گرفتاری‌هایش برای کیست؟

در این سال‌ها چه استقلال و چه تیم‌های دیگر به اینکه هوادار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند، توجه نکرده‌اند. باید به خواسته‌های مردم گوش داده شود و به آنها احترام بگذارند. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردم‌مان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان‌شاءالله مسیری را برویم که آنها دغدغه‌ای نداشته باشند و این دلخوشی را از هواداران نگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی‌ها می‌دانند، خاطرنشان کرد: خود آنها هم مشکل دارند و نزدیک 16، 17 میلیارد به برانکو بدهکارند، اما یک موقع‌هایی آوانس‌هایی به آن طرفی‌ها می‌دهند که هوادار ناراحت می‌شود. مثلاً کارهای پرسپولیسی‌ها خیلی راحت‌تر انجام می‌شود. آنها قوی‌تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت‌تر انجام می‌شود. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارند و گرمی فوتبال با این دو تیم و هواداران آنهاست. دغدغه‌های هواداران را درک کنید، چیز زیادی نیست. این همه فساد و دزدی و بخور بخور می‌شود، آن وقت سالی 100 میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه هوادار چیزی است؟

سرپرست پیشین باشگاه استقلال درباره شایعه حذف عجیب از آسیا و سقوط این تیم به لیگ دو گفت: اگر طلب پروپیچ پرداخت نمی‌شد استقلال به لیگ دو سقوط می‌کرد. خدا پدر و مادر خطیر را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی‌های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم. شک نکنید سلطانی‌فر و مجموعه‌اش به این دو تیم علاقه‌مندند و آدم‌های خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند، اما متأسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست.

استقلال و پرسپولیس قوی‌تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می‌کردیم هر موقع حال و هوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بوده است. شادی این هشت هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست. چرا وقتی می‌توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته باشیم، انجام نمی‌دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی‌رود و همیشه مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

زرینچه ادامه داد: مهمترین مشکل ما، مالی است. از کاپیتان‌مان وریا غفوری که 10 درصد پولش را گرفته تا بچه‌های دیگر که پولی نگرفته‌اند و آبروداری کرده‌‌اند، گلایه‌شان هم مدیریتی بود و هم مالی. به آقای فتحی خسته نباشید می‌گویم تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و این موضوع دیر یا زود شدن باید مدیریت می‌شد.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند؟»، خاطرنشان کرد: بازیکن جدیدی آمده که قراردادش 300 میلیون بوده و از آن 30 درصد گرفته است، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا (غفوری) و روزبه (چشمی)، فرشید (اسماعیلی) و سیدحسین (حسینی) سال گذشته باید تسویه می‌کردند، اما امسال 10، 12 درصد گرفته‌اند. دغدغه همه‌ی ما مسائل مالی است و همیشه گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته شود. آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می‌خواهیم؟ روزانه نمی‌شود مدیریت کرد.

سرپرست پیشین تیم فوتبال استقلال درباره اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا، گفت: صد درصد این حرف را تأیید می‌کنم. دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می‌بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می‌افتد. الان پول‌هایی که از ایران خارج می‌شود، رصد می شود تا تأیید شود از کجا آمده و اینکه پولشویی یا تمیز است.

زرینچه در پایان افزود: من نه در فضای مجازی هستم نه می‌خواهم هوادار جمع کنم. از آقای رئیس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقت‌شان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می‌کنیم. امیدوارم به خواسته‌های مردم توجه شود، همین‌طور به خواسته‌های هواداران باشگاه‌ها و امیدوارم روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می‌خواهد با این هواداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/09/20
حالا دیگه کیسه کشا بفهمم با دخالت وزیر و دولت از دسته دو نجات پیدا کردن خخخخخخخخخخخخخخ
بابا مسعودشون
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/09/20
آقای زرینچه مربی پرسپولیس با۷قهرمانی بخاطر ۱۱ماه پرداخت نشدن پولش از طرف مسئولین مجبور به ترک ایران شد ولی استراماچونی بخاطر دوروز قهر تمام معوقاتش پرداخت میشه و قراردادش هم به دلخواه خودش تغییر میکنه تا دل کیسه کشا شاد بشه. حالا کار کدام باشگاه روانتر و آسانتر انجام میشه؟ باشگاه بزرگ پرسپولیس یا طویله کیسه حقیر؟ و بقول خودت طی یکسال ۴۰ میلیارد فقط غرامت به خارجی های بنجلتون پرداخت کردید و بقیه داستان بماند
منصف و راستگو باشید
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/09/20
آقای زرینچه مربی پرسپولیس با۷قهرمانی بخاطر ۱۱ماه پرداخت نشدن پولش از طرف مسئولین مجبور به ترک ایران شد ولی استراماچونی بخاطر دوروز قهر تمام معوقاتش پرداخت میشه و قراردادش هم به دلخواه خودش تغییر میکنه تا دل کیسه کشا شاد بشه. حالا کار کدام باشگاه روانتر و آسانتر انجام میشه؟ باشگاه بزرگ پرسپولیس یا طویله کیسه حقیر؟ و بقول خودت طی یکسال ۴۰ میلیارد فقط غرامت به خارجی های بنجلتون پرداخت کردید و بقیه داستان بماند
منصف و راستگو باشید
Netherlands
13:10 - 1398/09/20
الان چندروزه مملکت دنبال کار استقلاله ‌بعد ما میگیم به لنگ بیشتر
می رسند.‌اگرمیرسیدند‌‌برانکو‌ نمیرفت‌
صادق باشیم‌.خدایی اگه‌وزیرنبود‌تاج‌میرفت‌دسته ۲
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/09/20
آقای زرینچه مربی پرسپولیس با۷قهرمانی بخاطر ۱۱ماه پرداخت نشدن پولش از طرف مسئولین مجبور به ترک ایران شد ولی استراماچونی بخاطر دوروز قهر تمام معوقاتش پرداخت میشه و قراردادش هم به دلخواه خودش تغییر میکنه تا دل کیسه کشا شاد بشه. حالا کار کدام باشگاه روانتر و آسانتر انجام میشه؟ باشگاه بزرگ پرسپولیس یا طویله کیسه حقیر؟ و بقول خودت طی یکسال ۴۰ میلیارد فقط غرامت به خارجی های بنجلتون پرداخت کردید و بقیه داستان بماند
منصف و راستگو باشید
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/09/20
مهره سوخته توانایی بازی مقتدرانه ندارد مگراینکه مانندکیروش خودمخنارمحض شود
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/09/20
سرت سلامت اسطوره آبی آقا جواد تو به گردن ما حق داری و کسایی که به تو فحاشی کردن مطمعنا استقلالی نیستن و اجیر شده هستن و حتما اون فحش ها به خودشون برمیگرده
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1398/09/20
تاوقتی توی باشگاه سمت دارین همه چیزوگل وبلبل جلوه میدین امابه محض برکناری به همه میتازین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر