یک قتل، یک جسد؛ دو محکومیت
۹۳۸۶۲۹
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
۱۴۰۲۰
محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. این متن حکمی است که پس از برگزاری دور دوم دادگاه، به او ابلاغ شده است.

خبرآنلاین: بدشانسی های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. قضات دادگاه کیفری یک استان تهران، باز هم رای دادند او گناهکار است.

محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم های وکالت در امور جنایی است. وکلایی که از او دفاع می کنند بارها ایرادات زیادی به تشخیص کارشناسان و نظر دادگاه وارد کردند. ولی ظاهرا تمام تلاش وکلای نجفی برای آزادی او حتی با سپردن وثیقه به جایی نرسیده و نجفی همچنان در بازداشت به سر می برد، چه برسد به اینکه از اتهام قتل عمد تبرئه شود.

توضیحات یکی از وکلای نجفی درباره صدور رای دادگاه در پایان دور دوم محاکمه از همان ابتدا هم نشان می دهد نمی توان انتظار داشت شهردار پیشین تهران به زودی از بند و حبس خلاصی پیدا کند. با این وجود، در نهایت، قاضی محمدی کشکولی، رای خود را صادر کرد و به نقل از یک روزنامه، متهم دوباره به زندان محکوم شد.

یک قتل، یک جسد؛ دو محکومیت

کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.

نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ نتیجه شور خود را انشا کردند.
این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ۷ و نیم سال حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

این اطلاع رسانی مبهم در حالی انجام شد که روزنامه خبرجنوب پیش از آن، با تیتر درشت درباره سرنوشت جنجالی ترین پرونده جنایی سال اعلام کرده بود نجفی به ۶ سال زندان محکوم شده است.

اینطور که به نظر می رسد نجفی بار دیگر به عنوان قتل عمد همسرش به زندان محکوم شده است و این بار از جنبه عمومی جرم باید تحمل کیفر کند، چون اولیای دم میترا استاد پیش از این، گذشت خود را از حق قصاص نجفی اعلام کرده بودند که جزییات شرایط اعلام این گذشت همچنان مبهم باقی مانده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/09/21
تفنگ داشتنش خودش جرمه
-
23:34 - 1398/09/21
باید حداقل پنچ سال زندان بکشد چون انسان کشده
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/09/22
وقتی داشتی دوتا دوتا زن میگرفتی باید صدای غرغرهاشونو میشنیدی و خودتو کنترل میکردی
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/09/22
اگر دوباره دیوان رای دادگاه رو نقض کنه اینبار دادگاه مکلف به صدور رای با تامین نظر دیوان میباشد
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/09/22
حکمش اعدام والسلام .
آدم کش باید اعدام شود .
فرقی بین آفاتابه دزد و مسئول نباید باشد
برای یک جنایتکار چای و قند آوردن !
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/09/22
بخدا این باید به دار بکشینش
...
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/09/23
اون دنیا خدا ازش نمیگذره
Iran, Islamic Republic of
05:45 - 1398/09/24
یارواسلحه رواورده!،؟معلومه کی چطورچرا!؟ ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج