نیاز فوری خرمشهر به تانکر
۹۴۰۳۴۳
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۹
۷۴۱۹ 
سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: سه‌نقطه بحرانی از نظر مهار آب‌های سطحی در خرمشهر وجود که مشکل آن‌ها مربوط به فاضلاب بوده و روند هدایت آبگرفتگی در این مناطق کاری دشوار است.

خبرگزاری مهر: سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: سه‌نقطه بحرانی از نظر مهار آب‌های سطحی در خرمشهر وجود که مشکل آن‌ها مربوط به فاضلاب بوده و روند هدایت آبگرفتگی در این مناطق کاری دشوار است.

عزیز ساعدی عصر روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: کوی بهروز، پیش ساخت و عشایر، سه‌نقطه بحرانی هستند که مشکل ریزش فاضلاب دارند. در این مناطق نمی‌توان اقدام عملی انجام داد و ۵۰ تانکر نیز پاسخگوی جمع‌آوری آب جمع شده در این مناطق نیست.

نیاز فوری خرمشهر به تانکر

سرپرست شهرداری خرمشهر، خواستار تخصیص ۱۰ دستگاه تانکر شد و گفت: کمبود تانکر آب کار تخلیه آب‌های سطحی در خرمشهر را با دشواری همراه می‌کند چرا که تانکر حتی برای کرایه در سطح منطقه وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به رویداد اربعین و همچنین مواقع بارندگی و نیاز آب و فاضلاب روستایی تأمین این دستگاه تانکر به توان شهرستان در طول سال کمک خواهد کرد.

ساعدی به کمبود دستگاه پمپاژ در خرمشهر هم اشاره کرد و گفت: از سال ۹۵ که پنج دستگاه پمپ توسط شهرداری خرمشهر خریداری شد تاکنون هیچ دستگاهی به ظرفیت شهرستان افزوده نشده است.

وی در خصوص رفع آب گرفتی مدارس نیز گفت: آنچه از عهده شهرداری برای آماده‌سازی مدارس ساخته است دریغ نخواهد شد و با توجه به اینکه تا امشب سطح آب فروکش می‌کند تا فردا صبح مدارس آماده تحویل خواهند بود.

سرپرست شهرداری خرمشهر در ادامه طراحی شدن سیستم دفع آب‌های سطحی خرمشهر را یادآور شد و اظهار کرد: در سال ۹۴ و بعد از تعلق گرفتن حق آلایندگی به خرمشهر سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی طراحی شد که هزینه برآورد شده برای آن در آن زمان ۲۵ میلیارد تومان بوده است که این رقم اکنون دو برابر شده است.

وی افزود: این طرح باید طی دو فاز اجرایی شود چراکه شبکه شهری در این شهرستان به هم متصل است و در بیش از دو فاز نمی‌توان پروژه را اجرایی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، خرمشهر همچون چند شهرستان استان خوزستان در پی بارش روز گذشته دچار آب‌گرفتگی شد. تعبیه نشدن سیستم دفع آب‌های سطحی و توان محدود شبکه دفع فاضلاب برای مهار هم‌زمان آب‌های سطحی و فاضلاب در این شهرستان به اعتقاد بسیاری عاملی در تکراری این اتفاق در هر بار بارندگی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1398/09/27
پس مسئولین چه غلطی می کنند؟
فقط بلدن شکم گنده کنند و پول بیت المال و به
کشورهای دیگه بدهند!
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1398/09/27
استاندار بی کفایت و بی لیاقت
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1398/09/27
ملت نادان== کینه و نفرت
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/09/27
ملت دانا=== کمک به هم وطن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج