استیضاح، محبوبیت ترامپ را بالا برد
۹۴۱۱۰۷
۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۱
۱۰۸۵۳
درحالیکه بامداد پنجشنبه مجلس نمایندگان آمریکا رای به استیضاح دونالد ترامپ داد اما تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حکایت از افزایش محبوبیت افکار عمومی چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری این کشور دارد.

برترین‌ها: درحالیکه بامداد پنجشنبه مجلس نمایندگان آمریکا رای به استیضاح دونالد ترامپ داد اما تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حکایت از افزایش محبوبیت افکار عمومی چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری این کشور دارد.

نظرسنجی های صورت گرفته توسط شبکه های تلویزیونی سی ان ان، "ان.بی.سی نیوز" (nbcnews) ، نشریه "وال استریت ژورنال"، خبرگزاری رویترز و موسسه نظرسنجی "گالوپ" حکایت از آن دارد که محبوبیت ترامپ افزایش یافته و درمورد استیضاح وی نیز آرای چندان به نفع دموکرات ها نیست.

نظرسنجی رویترز:

به نقل از فارس: نتایج یک نظرسنجی که پنجشنبه منتشر شده نشان می‌دهد کمتر از نیمی از مردم آمریکا خواستار عزل «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از قدرت پس از رأی به استیضاح او هستند.

این نظرسنجی ملی که ساعاتی بعد از موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با استیضاح ترامپ توسط موسسه ایپسوز و خبرگزاری رویترز انجام شده نشان می‌دهد اقدامات نادر و ستیزه‌جویانه نماینده‌های کنگره تأثیر چندانی بر تغییر فضای افکار عمومی نداشته است.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ابتدا از کلید زدن استیضاح علیه ترامپ خودداری می‌کرد. او نگران بود که این کار از حمایت مردمی برخوردار نباشد.

اما حزب دموکرات با برگزاری جلسات علنی استیضاح تلاش کرد حمایت افکار عمومی را بر سر اتهامات ترامپ در ماجرای گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین جلب کند.

استیضاح، محبوبیت ترامپ را بالا برد

۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی جدید با اینکه ترامپ از قدرت سوءاستفاده کرده موافقت کردند. ۵۱ درصد دیگر، با اتهام ترامپ مبنی بر اینکه او در کار تحقیقات ممانعت ایجاد کرده موافق بودند.

اما فقط ۴۲ درصد از پاسخدهندگان که اکثر آنها هم دموکرات بودند معتقد بودند که کنگره باید از اختیاراتش استفاده کرده و ترامپ را عزل کند.

نظرسنجی ان.بی.سی نیوز

به نقل از ایرنا: نظرسنجی مشترک ان.بی.سی نیوز و وال استریت ژورنال که بین ۱۴تا ۱۷ ماه دسامبر( ۲۳ تا ۲۶ آذرماه) به عمل آمده حاکی است که افکار عمومی آمریکا نسبت به استیضاح ترامپ برابر بوده و ۴۸ درصد موافق و مخالف استیضاح ترامپ می باشند.

نظرسنجی مشترک ان.بی.سی نیوز و وال استریت ژورنال از ۹۰۰ شهروند آمریکایی به عمل آمد که از این جامعه آماری ۴۸ درصد مرد و ۵۲درصد زن بودند

نظرسنجی سی ان ان

درهمین حال نظرسنجی مشترکی که توسط شبکه تلویزیونی سی ان ان و موسسه نظرسنجی "اس.اس.آر.اس" (SSRS)که نتایج آن مورخ ۱۹ دسامبر (۲۸آذرماه) انتشار یافت نشان می دهد افکار عمومی آمریکا نسبت به نظرسنجی قبل درباره حمایت از استیضاح ترامپ افت کرده است، در نظرسنجی جدید سی ان ان که بین ۱۲ تا ۱۵ دسامبر (۲۱ تا ۲۴ آذرماه) به عمل آمده نشان می دهد این حمایت پنج درصد کاهش یافته است.

حمایت از استیضاح ترامپ در نظرسنجی اخیر سی ان ان ۴۵ درصد بود این درحالی است که در نظرسنجی ۲۱ تا ۲۴ نوامبر (۳۰ آبان تا ۳ آذر ) این حمایت ۵۰ درصد بوده است.

نظرسنجی سی ان ان نیز از بین یکهزار و پنج نفر و با خطای ۳.۷ درصدی صورت گرفت.

نظرسنجی موسسه گالوپ

در نظرسنجی موسسه گالوپ نیز همین کاهش حمایت از استیضاح ترامپ و افزایش محبوبیت وی دیده می شود.

نظرسنجی گالوپ نشان می دهد محبوبیت ترامپ از ۳۹ درصد در نظرسنجی پیشین اکنون به ۴۵ درصد رسیده و حمایت از استیضاح ترامپ در نظرسنجی گالوپ نیز حکایت از افت شش درصدی دارد.

در نظرسنجی اخیر گالوپ حمایت از استیضاح ترامپ از ۵۲ درصد به ۴۶ درصد رسیده است. این نظرسنجی نیز بین دوم تا ۱۵ ماه دسامبر (۱۱ تا ۲۴ آذرماه) انجام شده که نتایج این نظرسنجی دیروز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذرماه) انتشار یافت.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه با ۲۳۰ رای موافق در مقابل ۱۹۷ رای مخالف بند اول قطعنامه استیضاح ترامپ مبنی بر اتهام «سوء استفاده از قدرت» و با ۲۲۹ رای موافق در مقابل ۱۹۸ رای مخالف بند دوم این قطعنامه مبنی بر اتهام «کارشکنی در تحقیقات کنگره» را تصویب کردند.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:54 - 1398/09/29
ترامپ باید باشه و باقدرت ادامه بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
معلومه. تو هم از این اوضاع خیلی سود بردی.....!
Iran, Islamic Republic of
04:04 - 1398/09/29
ثداوصیما میلی ضایع شد
Iran, Islamic Republic of
04:13 - 1398/09/29
استیضاح رأی مثبت آورد اما استیضاح ترامپ انجام نشود !!!
چهره های این توطئه گران طرفداری نیست بلکه آمریکا در جهتی دورانی شکل کاملاً بهم ریخته و قدرت از آنها در شرایط بحران اقتصادی ، خارج شده است !!!؟
Iran, Islamic Republic of
04:19 - 1398/09/29
چی میشد ازاین موسسات نظرودستگاه های نظرسنجی هم درایران بود. اگر از روحانی نظر سنجی میکردن میگفتن تامردم به اوصدمه نزدن زود عزل وبرکنارش کنید چون از۸۰میلیون نفر۱۵۰میلیون میگویند باید خفه اش کنیم یعنی هم درایران وهم درخارج نظر به خفه کردنش داده اند!!
Iran, Islamic Republic of
05:28 - 1398/09/29
ترامپ برای خارجیها منفوره ولی برای کشور خود خیلی زحمت میکشد برعکس بعضیا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
فعلا که از دهان شما جهان سومی میکشه و دهن مردمش میذاره
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1398/09/29
امیدوارم ترامپ نابود بشه خدا یا ریشه ی این جنایت کار خشک کن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
الهی آمین،!
Iran, Islamic Republic of
06:56 - 1398/09/29
جوجه و آخر پاییز میشمرن. الان هم آخر پاییز هستیم عجله نکنید.
United States
07:10 - 1398/09/29
ترامپ در ایران هم محبوبیت بالایی دارد بر عکس مسولین خودمان که ملت از شون بیزار هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
باسواد ، برو نهضت سواد آموزی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
محبوبیت بالایی داره در اینکه بره گم شه این مردک عوضی نامرد که اینهمه به کشورمان خیانت کرد و از برجام خارج شد، اگر به برجام پایبند بود مشکلات ما اینقدر بحرانی نمی‌شد، خدا بهش مرض بی درمون بده و عبرتی باشه برای همه، اون باعث شد مردم ایران مشکلات وحشتناکی را تجربه کنند و جامعه ما آسیب ببینه، خدا لعنتشون کنه همه دولتمردان خبیث آمریکایی و صهیونیستی را،،،
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/09/29
درود بر مردم باشعور آمریکا
پاسخ ها
علی جباری
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
مردم امریکا به ترامپ رای دادند.
ما هم به روحانی
کی فهمیده رای داده. کی نفهمیده. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/09/29
همه اینها برنامه های از پیش تعیین شده امریکایی است.
میخوان با این کار هم دهن دوستاشونو ببندن و بگی استیضاح کردیم... و هم میخوان بگن که ما دیگه کاری از دستمون بر نمیاد... اینطوری دیگه هیچکس اعتراض نمیکنه... و ترامپ با قدرت بیشتری میتازونه...
دلیل استیضاح ترامپ واقعا مسخره است و تابلوه که سرکاریه...
پاسخ ها
هم عصر مغولان جدید
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
فهمت همین قدر میرسه و سرکاری میدونی ولی در کشورهای دموکراتیک خراب کردن رقیب به واسطه یک قدرت خارجی اونه با اهرم فشار بر آن کشور خارجی را سو استفاده از قدرت میدونن منتها سنا در اختیار هم حزبیهاشه و ملت هم چون ترامپ از این حق السکوت گیری کوچک چیزی گیرش نیامده ندید گرفتن
مگه نیکسون چیکار کرد که مجبور به استعفا قبل از استیضاح شد فقط یک جلسه حزب دموکرات را شنود کرده بود ولی اون زمان هر دو مجلس در اختیار حزب دموکرات بود و نیکسون با شرمساری مجبور به کنارگیری شد به نظر میرسه جامعه کمتر از آن زمان به این سطح از خطاها حساسیت نشان میدهد
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/09/30
فکر کن پوتین بذاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج